Pagina 35 din 35 PrimulPrimul ... 25333435
Rezultate de la 273 la 278 din 278

Subiect: Cununia religioasa in aer liber

Inregistrat
    14.08.2012

Implicit Re: Cununia religioasa in aer liber

Citat Postat de Codruta_C Vezi mesajul
    Buna.
    Stiu ca s-a mai pus intrebarea asta, imi pare rau sa o repet.
    Dar stie cineva un preot ortodox dispus sa oficieze cununia in aer liber?
    Imi vine greu sa cred ca nu e niciunul in tot orasul. Imi doresc atat de mult sa vina la locatia noastra, incat as fi dispusa sa merg din biserica in biserica, in tot orasul pana il gasesc
    Daca ati gasit cumva, va rog sa imi dai un pm.
    Multumesc mult.
    Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi pe la biserici si sa intrebi . Recomand sa te orientezi la bisericile mai mici, deoarece cei de la bisericile mai mari sunt mai stricti in general. Noi o vom face in biserica, deoarece e foarte aproape de unde locuim si nu avem nevoie de transport, iar civila va fi in alta zi.

Inregistrat
    08.02.2012

Citat Postat de Dannny24 Vezi mesajul
    Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi pe la biserici si sa intrebi . Recomand sa te orientezi la bisericile mai mici, deoarece cei de la bisericile mai mari sunt mai stricti in general. Noi o vom face in biserica, deoarece e foarte aproape de unde locuim si nu avem nevoie de transport, iar civila va fi in alta zi.
    Aha, ai dreptate, intr-adevar la biserici mai mici trebuie sa caut. Si eventual cu preoti mai tineri si mai deschisi Noi vrem sa le facem pe toate intr-o zi, ne-am programat deja la cununia civila in ziua nuntii si as vrea casnicia religioasa la local pentru ca are o terasa suuuperbaa, se vede tot orasul de acolo, si care se preteaza la asa ceva.
    Plus ca ar fi un drum in minus, daca reusim sa gasim un preot care sa vina la restaurant.
    Merci mult de raspuns.
    Vad ca ai nunta cu o saptamana inaintea mea Spor la pregatiri!

Inregistrat
    07.05.2010

Din Cluj nu stiu... insa e unul din Alba car vine unde vrei. F simpatic dar si scump in acelasi timp
    La cumnata mea a fost el, (au vrut neaparat la Serena pe marginea piscinei) si a fost 800 RON.

Inregistrat
    10.08.2008

Smile Re: casatoria religioasa in aer liber

Citat Postat de Tigrutza Vezi mesajul

am vb cu o doamna f draguta de la muzeul satului si mi-a spus ca se poate. cum sa nu se poata face orice pt ca o miresica sa fie fericita? (asa mi-a raspuns)
    mergem marti pe acolo sa ne alegem un loc, ca cica se lucreaza mult in zona, dar sigur va fi ceva zona superba. taxa va ajunge undeva la maxim 50 lei (trebuie sa discute cu sefu mare). mai trebuie sa iau legatura cu firma de decoratiuni, sau cu oricare alta, ca sa aranjez decorul (arcada cu flori, covor rosu, stalpi cu flori, si cateva scaune pt invitati)
    cel mai greu este sa gasesc acum un preot care sa vrea sa tina slujba in aer liber, dar sa imi iau si o siguranta...adica sa pot face la o biserica daca ploua in acea zi.
    eu zic ca nu e imposibil de realizat...
    va tin la curent cu noutati
    Buna Tigruta.... pot sa te rog sa-mi oferi si mie informatii mai detaliate cu privire la modalitatea de inchiriere a bisericutei din muzeul satului...... un numar de telefon sau o adresa de e-mail.....multumesc

Inregistrat
    10.12.2016

Ziua buna tuturor! M-ar putea ajuta cineva cu o recomandare spre un preot (ortodox sau greco-catolic) despre care stiti ca este dispus sa cunune in aer liber? Stiu ca s-a complicat prin decizia Biserciii Ortodoxe acest lucru, dar pentru noi ceremnoia ar avea semnificatie doar daca ne stim sub cerul liber, intr-un ambient natural. Multumesc!

Inregistrat
    10.12.2016

Implicit Re: casatoria religioasa in aer liber

Citat Postat de M_Roxy Vezi mesajul
    Buna Tigruta.... pot sa te rog sa-mi oferi si mie informatii mai detaliate cu privire la modalitatea de inchiriere a bisericutei din muzeul satului...... un numar de telefon sau o adresa de e-mail.....multumesc
    Servus M_Roxy, si eu sunt in cautarea unui preot care sa oficieze cununia in aer liber la vara. Ai primit cumva ceva informatii? Multumesc!!

Pagina 35 din 35 PrimulPrimul ... 25333435

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us