Pagina 39 din 39 PrimulPrimul ... 29373839
Rezultate de la 305 la 309 din 309

Subiect: Cununia religioasa

Inregistrat
    01.08.2010

Implicit Cununia religioasa

Buna fetelor!!!am si eu o mare intrebare si nelamurire,peste 3 sapt am nunta si cununia religioasa(ca cea civila am facut-o deja),si pana la urma prin mai multe interventii am reusit sa vb cu un preot si facem la Manastirea Sf Cruci....intrebarea mea este daca exista careva dintre voi ce a avut de curand cununia religioasa acolo sau stie din surse sigure cat este taxa?ca am auzit o gramada de tarife de ma ingrozesc(900-1000 ron) ceea ce mi se pare enorm si am vb cu nasul meu si a zis ca nu le da atat pt ca nu are de ce mai bine ne da noua banii ca ne ajuta mult mai mult...si sincer ma bate si gandul sa schimb biserica in astfel de conditii pt ca stiu ca im general taxa e de 200 ron aprox.ma ajuta si pe mine oare cineva cu o informatie?multumesc din suflet anticipat!!!

Inregistrat
    13.05.2011

Implicit Re: Cununia religioasa

Noi am avut doua cununii religioase: una ortodoxa la Biserica Sf. Ap. Petru si Pavel si una neoprotestanta pe taresa restaurantului. Eu am fost foarte incantata de preotul care ne-a cununat pentru ca si-a dat interesul, a incercat sa ne cunoasca, a trecut dincolo de barierele denominationale si ne-a cununat chiar daca eu sunt neoprotestanta. E un om tare bun, iar biserica e mica, cocheta cu curte frumoasa, unde am si tinut cununia religioasa. Amandoua cununiile au fost in aer liber. De platit au platit nasii, asa ca nu stiu cat a fost.

Inregistrat
    06.08.2009

Citat Postat de Lavs Vezi mesajul
    Noi am avut doua cununii religioase: una ortodoxa la Biserica Sf. Ap. Petru si Pavel si una neoprotestanta pe taresa restaurantului. Eu am fost foarte incantata de preotul care ne-a cununat pentru ca si-a dat interesul, a incercat sa ne cunoasca, a trecut dincolo de barierele denominationale si ne-a cununat chiar daca eu sunt neoprotestanta. E un om tare bun, iar biserica e mica, cocheta cu curte frumoasa, unde am si tinut cununia religioasa. Amandoua cununiile au fost in aer liber. De platit au platit nasii, asa ca nu stiu cat a fost.
    Care e biserica Sf. Ap.Petru si Pavel? Al meu e de alta religie, si tb sa rezolvam cumva problema cu cununia religioasa

Inregistrat
    21.09.2011

Buna fetele!
    Cu cat timp inainte trebuie sa rezervi la biserica? As vrea la Biserica cu Luna. Si apropo daca am cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi cu nunta si sunt o maniaca in ceea ce priveste foto in ziua nuntii , la ce ora ar trebui sa ma programez pentru cununii?

Inregistrat
    06.08.2009

Citat Postat de Corina_85 Vezi mesajul
    Buna fetele!
    Cu cat timp inainte trebuie sa rezervi la biserica? As vrea la Biserica cu Luna. Si apropo daca am cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi cu nunta si sunt o maniaca in ceea ce priveste foto in ziua nuntii , la ce ora ar trebui sa ma programez pentru cununii?

buna intrebare !
    Noi ne-am gandit sa cam asa: 1. cununia civila pe la ora 15.30-15.45, dupa care sa mergem la biserica(unde sper sa terminam pana la ora 17) iar pana la ora 20 este timp suficient pt poze sau 2.dupa civla mergem la poze, iar de la 19 aprox, la biserica.
    Dar am stabilit sa imbrac rochia de mireasa si lunea, pt a ne putea face poze in afara orasului, in natura, doar noi doi...

Mascota Miresici 2012

Pagina 39 din 39 PrimulPrimul ... 29373839

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us