Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 105

Subiect: Greutate "ideala"

Inregistrat
    13.08.2006

Question Greutate "ideala"

Deschid acest topic starnita fiind de doi tineri care m-au oprit pe strada ca sa ma intrebe daca nu vreau sa ma "ingras sanatos" (ca ei ofera ceva "cure" etc) pentru ca au observat ca o parte din populatia romaniei este anorexica. Ideea e ca eu tocma o persoana slaba nu sunt... . Asadar stau si ma intreb... Sunteti multumite de greutatea voastra? si unde considerati voi "normalul"?(binenteles ca in functie de inaltime) .
    Astept cu interes raspunsurile voastre.

Inregistrat
    20.11.2007

Cool Re: Greutate "ideala"

Eu am 1,73 ... greutatea normala cica ar fi pe la 63 ... atat am acum, si am "sunculite" ... pt mine as zice un 58-60 kg. (depinde si daca ai o conformatie solita, osoasa)

Inregistrat
    03.10.2007

Implicit Re: Greutate "ideala"

Eu am 1.65 si 45 de kg, dar nimeni nu mi-a zis ca as fi prea slaba!. eu consider ca sunt numai bine, asa cum sunt.

Inregistrat
    28.02.2007

Eu am 1,64m inaltime si vreo... nu stiu... ca nu ma cintersc... vreo 64-65 kg cred.... si mi se pare ca sint cit casa, dar acum vreo 3 ani, ajunsesem pe la 50 si ma simteam tot la fel... Evident ca realitatea era alta si poate si acum este, dar eu asa ma simteam... asa ca nu stiu ce sa zic, cit ar fi "normal" sau "bine", cel putin in ceea ce ma priveste....

Inregistrat
    25.06.2006

despre greutatea ideala s a mai vb pe acest forum.......exista mai multe grafice,formule de calcul....indici de masa corporala....(unele au fost expuse cu timp in urma)....ideea e sa arati ok,sa te simti bine in pielea ta.......in ansamblu,greutatea ideala raportata la inaltime> diferenta dintre inaltime si greutate trebuie sa fie cam de 10 kg.......cel mult egala......(adica la 1,50 cm ..max 50 kg......ideal intre 40-50 kg).......

nuantele 'greutatii ideale' sunt mai complicate.....si conteaza f mult 'masa de grasime' si nu numai......

Inregistrat
    29.08.2006

Citat Postat de mitutza Vezi mesajul
    despre greutatea ideala s a mai vb pe acest forum.......exista mai multe grafice,formule de calcul....indici de masa corporala....(unele au fost expuse cu timp in urma)....ideea e sa arati ok,sa te simti bine in pielea ta.......in ansamblu,greutatea ideala raportata la inaltime> diferenta dintre inaltime si greutate trebuie sa fie cam de 10 kg.......cel mult egala......(adica la 1,50 cm ..max 50 kg......ideal intre 40-50 kg).......

nuantele 'greutatii ideale' sunt mai complicate.....si conteaza f mult 'masa de grasime' si nu numai......
    nici chiar asa!!! eu ma uit la mine... am 1,74 si nu ar fi ideal sa am 64-74 de kg(serios!!!!!) ideal ar fi 57-62, zic eu

Inregistrat
    25.06.2006

Citat Postat de arina Vezi mesajul
    nici chiar asa!!! eu ma uit la mine... am 1,74 si nu ar fi ideal sa am 64-74 de kg(serios!!!!!) ideal ar fi 57-62, zic eu
    am spus ca depinde si de alti factori(sunt pers care arata bine la 'o inaltime egala cu greutatea'(sunt pers cu str osoasa mai grea,musculatura mai dezv si nu grasime in exces..... si altele din contra.....trebuie sa aiba chiar mai mult de 10 kg in minus ....cum spui ca e cazul tau).... .........eu vb,in general.....

Inregistrat
    19.03.2007

Smile Re: Greutate "ideala"

Eu cred ca sunt un pic cam slaba..am 1.67 inaltime si 47 greutate...

Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us