Pagina 3 din 14 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 105

Subiect: Greutate "ideala"

Inregistrat
    02.09.2006

Implicit Re: Greutate "ideala"

eu la 1.63cm am ....59kg...ar mai trebui sa slabesc vreo 4-5 kg(mai ales ca vreau sa raman insarcinata si cica e mai bine sa ai o greutate mai mica decat cea normala)...dar e greu cu serviciul(stau tot timpul pe scaun ), si mai ales ca acum vin sarbatorile...si mai greu
    inainte de nunta am tinut o cura si ajunsesem la 54-55kg, dar pe urma am fost in luna de miere unde m-am cam desfatat ...si apoi serviciul...

ei lasa...noi sa fim sanatoase

Inregistrat
    02.05.2007

Citat Postat de Fluturas Vezi mesajul
    normal! asa sunt divele, perfecte !

absolut

Inregistrat
    21.05.2007

eu am 1.67 si 48 kg...familia imi spune sa ma ingras si cunoscutii imi spun ca arat chiar bine.

Inregistrat
    09.09.2007

Eu am 1.79 si am ajuns sa cantaresc 49 de kg.Din cauza stresului,emotiilor am slabit 5 kg si acum nu le mai pot pune la loc
    Nu sunt multumita de mine,dar incerc sa ma accept asa cum sunt.
    Ma gandesc ca nimeni nu este perfect si asta ma consoleaza

Inregistrat
    19.09.2006

eu am 1,60 si 52 kg. si nu-mi convine. as vrea sa mai slabesc cam 3 kg, dar e f greu. practic, eu numai cu sport as putea da jos (deja nu mananc prajeli, grasimi animale si vegetale, si nici cu dulciurile nu fac excese), si de sport n-am timp.

oricum, am avut si 47 kg, si tot ma consideram grasa. si asta din pricina ca am picioarele mai umflatele si nu am cum slabi la ele. asta insa nu ma mai deranjeaza. singura chestie e ca nu port fusta. dar in pantaloni, arat f bine (a se citi: sunt multumita de mine ) .

Inregistrat
    06.02.2005

Fata de voi eu sunt chiar grasa..am 1.63 si 63kg...ma mentineam si eu la 60de obicei,dar de vreo 3luni mi-i tot foame si mai mananc si seara, cand vin de la aerobic. Probabil greutatea mea ideala ar fi vreo 55kg,dar atata am avut doar in timpul facultatii(cand mancam 3 mese pe zi dar nu se lega nik de mine).
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    27.03.2008

Eu am 1.72 si 56 kg de cativa ani buni si cred ca asta e greutatea ideala pentru mine chiar daca par mai subtiratica...dar nu m-as simti deloc bine cu sunculite pe mine.Si eu stiu ca e ideal ar fi la 1.72 sa am 62 de kg...insa cred ca as fi cam calutz la greutatea asta...sincer!!!Nu cred ca ideal e sa fii nici prea slab dar nici prea gras,atat din pdv estetic dar si al sanatatii.Eu daca nu as fi multumita de fizicul meu nu cred ca as lua de bune sfaturile de genul' trebuie sa te simti bine in pielea ta"...daca eu as simti ca de fapt nu ma simt bine.

Inregistrat
    15.01.2008

Citat Postat de Andrusca81 Vezi mesajul
    Eu am 1.72 si 56 kg de cativa ani buni si cred ca asta e greutatea ideala pentru mine chiar daca par mai subtiratica...dar nu m-as simti deloc bine cu sunculite pe mine.Si eu stiu ca e ideal ar fi la 1.72 sa am 62 de kg...insa cred ca as fi cam calutz la greutatea asta...sincer!!!Nu cred ca ideal e sa fii nici prea slab dar nici prea gras,atat din pdv estetic dar si al sanatatii.Eu daca nu as fi multumita de fizicul meu nu cred ca as lua de bune sfaturile de genul' trebuie sa te simti bine in pielea ta"...daca eu as simti ca de fapt nu ma simt bine.
    heii la 1.72 si 62kg ai fi grasa.....eu am 1.72 si 58kg si tot mai merge sa dau jos vre-o 2 kg....cum spunea si o miresica de mai sus....problema mea e ca nu fac sport.mananc dietetic,dulciuri foarte rar,am renuntat la sucuri,dar.....f greu fara sport.am noroc ca fac zilnic masaj

Pagina 3 din 14 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us