Pagina 2 din 14 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 105

Subiect: Greutate "ideala"

Inregistrat
    03.01.2007

Implicit Re: Greutate "ideala"

eu am 1.75,iar greutatea ideala pt mine ar fii 65kg...dar mai am pana sa ajung la 65 mai trebuie sa slabesc vreo 10 kg.

Inregistrat
    24.08.2006

Dupa mine, nu exista o formula standard dupa care ar trebui sa ne calculam greutatea ideala, pentru ca fiecare corp e diferit (unele avem oasele mai grele, altele avem muschii mai dezvoltati si tot asa). Din punctul meu de vedere, greutatea ideala este cea la care tu te simti cel mai bine, cea la care esti multumita de ceea ce vezi cand te uiti in oglinda, cea la care te iubesti si te accepti asa cum esti (asta, bineinteles, exclude cazurile extreme de anorexie sau de obezitate)

The greatest thing you'll ever learn is just to love and to be loved in return!

poze

Inregistrat
    06.02.2007

a zis bine Mitutza cu indicele de masa corporala....insa trebuie luata in calcul si osatura, masa musculara...etc!
    eu de ex. am 1,73 si 61 kg....si tot as mai da jos putintel numai

Inregistrat
    03.03.2007

Hmmmm....Eu am 1.67m si vreo 59 kg....Daca ar fi dupa mine m-asi simti ok in pielea mea pe la vreo 50 de kg.....Daca merg la medic imi zice ce e greutatea normala.M-asi declara multumita si pe la vreo 55 de kg....Dar acum la sarbatori cam slabe sansele de slabit!
    Prieten se numeste omul care te ajuta fara ca verbul sa fie urmat de un complement circumstantial de timp sau de loc sau de mod. -- Nicolae Steinhardt

Inregistrat
    02.05.2007

eu am 1,80 si 57-58 de kg...si sunt perfecta

la fel de perfecta , la 1 .69 am 51 kg ....cam slaba sunt ....dar oasele ce mai cantaresc de mine
    Sa traiesti frumos este tot ceea ce poti face ptr tine ca om .

Inregistrat
    15.11.2006

Citat Postat de mteleleu Vezi mesajul
    eu am 1,80 si 57-58 de kg...si sunt perfecta
    normal! asa sunt divele, perfecte !
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    23.10.2007

Buna fetelor,
    Multe dintre voi isi fac probleme cum sa slabeasca, la mine problema e chiar invers. Am 1.65 si 48 kg si ma simt prea slaba. Multi prieteni imi spun ca arat ok si nu mai trebuie sa ma mai ingras, in schimb parintii , viitorii socri si al meu barbat ma bat la cap toata ziua sa mananc si sa mai pun cateva kg pe mine.
    Eu ma simt bine asa cum sunt si nu stiu ce sa mai cred.
    Pupici

Pagina 2 din 14 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us