Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate de la 49 la 52 din 52

Subiect: Infectia urinara

Inregistrat
    04.03.2009

Implicit Re: infectia urinara

si eu am aceasta problema, fac cam de 2 ori pe an infectie urinara si e destul de neplacut.

Inregistrat
    21.12.2008

Citat Postat de ale26 Vezi mesajul
    ceva naturist nu se fabrica pt aceasta infectie?
    ceaiul de merisor este foarte bun, il gasesti la Plafar. De asemenea cei de la Walmarkt au atat pastile cat si praf (de pus in apa) numit Urinal/ Urinal Akut - tot pe baza de merisor. Dar hidratarea fortzata e de baza, stai cu sticla de apa plata/ ceai dupa tine si ai sa vezi ca se rezolva.

Inregistrat
    10.08.2010

eu aceasta problema de vreo 4 ani si am luat tratamentge peste tratamente si nimic, revine, traiesc toata viata cu asta. cand incepe criza de cistita......vin repede acasa, ma bag in pat, pun o sticla de apa calda, sau pungi din acelea cu apa, si le pun pe burtica, sa ma incalzeasca bine bine si ma abtin sa nu ma duc la toaleta sa fac acea picatura de shushu pt k mai rau imi face. eu stau in anglia si aici la farmacii sunt niste pliculete pt cistita, din cranberry(adica merisor pe romaneste) si sunt f f f bune. si beau si pliculete din alea si imi trece. sunt de 2 ani in anglia, cand am venit aici prima data 2 sapt la rand am avut in fiecare zi. dimineata ma simteam bine, ieseam afara si aici e umezeala si rece dim, si dupa 3 ore incepea senzatia, veneam d la munca terminata. si am facut 2 zile tratament cu pliculetele acelea si d atunci revine mai rar. cum revine beau repede un pliculet si deaj simt cum ma linisteste.le am intotdeauna in casa .dar am grija de mine, iarna plec cu 3 perechi de ciorapi, trebuie protejate f f f mult gleznele, colanti si pantaloni peste, si sa fie spatele acoperit. si asa am invins cistita, revine mai rar. dar in romania acum 3 ani, m-a apucat o criza iarna, si in 2 ore.....m-am dus la toaleta sa fac si picatura aia pana am ajuns si am facut sange si am dus analizala spital cu sange, si atunci m-au diagnosticat cu cistita cronica. deci ceaiul de merisor este f bun, sau suc, aici in anglia se gaseste si suc la cutie.dar cand va apuca acele crize, sa stati la caldura, sa luati tratament si sa beti si ceva f f f cald, ceai, ciocolata calda, trebuie sa va incalziti corpul f f fbine, si in cateva ore va simtiti mult mai bine. si in primul rand sa va protejatide frig si umezeala, cand vedeti ceata afara, sa fiti in alerta cu picioarele si spatele.

Inregistrat
    23.11.2010

pentru fetele care au infectii urinare recomand:
    -ecografie renala si vezicala
    -un sumar urina
    -o urocultura (ptr terapia tintita a infectiei)
    tratament antibiotic conform cu antibiograma 7 zile (durata variaza fct de nivelul infectiei- vezica, rinichi, uretra)
    CYSTONE 2 sptamani, ptr infectie (2-0-2)
    3 luni, ptr calculi (2-0-2)
    si lichide multe
    INTOTDEAUNA LUATI TRATAMENT CONFORM ANTIBIOGRAMEI
    altfel va intoxicati ficatul si rinichii degeaba si mai capatati si rezistenta la antibiotice

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us