Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul
Rezultate de la 41 la 48 din 52

Subiect: Infectia urinara

Inregistrat
    14.10.2008

Implicit Re: infectia urinara

Citat Postat de finica Vezi mesajul
    Cel mai indicat, cred că ar fi să mergi la un laborator să îți faci o urocultură ... dacă ai infecție urinară, în rezultatul de la urocultură vor fi menționate și medicamentele la care E-coli e sensibilă ... cu acest rezultat mergi la medicul de familie sau la medicul ginecolog și îți va spune care dintre medicamentele de acolo e bun pentru tine. să nătate multă îți doresc.

Chiar si cu tratament facut dupa antibiograma poate recidiva infectia.

Inregistrat
    05.07.2007

Citat Postat de kykysor27 Vezi mesajul
    am o infectie care recidiveaza la 5 luni; am un baietel de 2 ani; apoi dupa nastere am mai ramas de 2 ori si am pierdut sarcinile; de fiecare data am facut aceasta infectie; iau tratament cu urisan pt 5 luni; il termin in octombrie dar acum o luna am facut din nou-ecoli; voi ce remedii stiti?

as vrea sa mai fac un bebe dar tb sa scap de acesta infectie
    Cel mai bine e sa mergi la doctor! Probabil o sa-ti dea un tratament cu antibiotice,dar cu toate astea,infectia poate sa reapara dupa un timp...Ca sa eviti asta,trebuie sa bei fooaaarte multe lichide si ceaiuri. Si eu am avut aceasta problema si am tratat-o cu Biseptol si o combinatie de ceai (fara zahar) de coada calului+matase de porumb,cate 2 cani mari pe zi,inainte de masa,timp de o luna.Ceaiul asta il poti bea linistita ca nu are nici o contraindicatie,dar Biseptol sau nici un alt medicament sa nu iei fara sa te consulti cu un doctor...

Inregistrat
    12.11.2008

Si eu am avut aceasta problema! Am incercat o gramada de tratamente ..... dar ultimul a funcionat! Am luat niste pastile "Cranberola" sunt naturale ceva cu cirese de padure sau nu mai stiu exact. Am urmat tratamentul 6 luni si nu am mai avut probleme. Mi le-a recomandat ginecologul, ai putea sa incerci tinand cont de faptul ca sunt din plante.....poti citi pe net si vezi!

Inregistrat
    05.07.2007

Citat Postat de CRISTINALX Vezi mesajul
    Si eu am avut aceasta problema! Am incercat o gramada de tratamente ..... dar ultimul a funcionat! Am luat niste pastile "Cranberola" sunt naturale ceva cu cirese de padure sau nu mai stiu exact. Am urmat tratamentul 6 luni si nu am mai avut probleme. Mi le-a recomandat ginecologul, ai putea sa incerci tinand cont de faptul ca sunt din plante.....poti citi pe net si vezi!
    Spune-mi mai exact...timp de 6 luni,zi de zi ai luat acele pastile? m-i se pare foarte mult

Inregistrat
    06.04.2008

infectia urinara apare din mai multe cauze!trebuie sa tratezi si cauza!dar pe langa medicamente trebuie sa bei f multe lichide!ca rinichii sa drenze bine!apoi un consult medical mai riguros e important!ca nu cumva sa devina infectie urinara cronica!!!!!!!api repeta urocultura la 2 sapt maxim si schimba medicul de nu e bun!nu trebuie sa iei 6 luni acelasi medicament si fara rezultat

Inregistrat
    03.09.2009

ceva naturist nu se fabrica pt aceasta infectie?

Inregistrat
    03.09.2009

Citat Postat de CRISTINALX Vezi mesajul
    imi spui te rog si mie despre acestea?

Inregistrat
    17.09.2009

Si eu am avut durerile acelea insuportabile, din fericire nu au reaparut si sper sa nu mai apara; o vizita la ginecolog poate rezolva acest lucru daca este din cauza unei infectii vaginale.De asemenea trebuie sa folositi gelul pt igiena intima, care are un ph neutru, nu irita si curata delicat; baia intr-o cada care se foloseste si de alte persoane iar este ceva neadecvat pt ca oricat ai dezinfecta tot exista posibilitatea sa fie microbi. Igiena intima este importanta atat dimineata, cat si seara la culcare. Puteti folosi absorbantele zilnice, pe care le schimbati de cate ori simtiti nevoia intr-o zi; sunt foarte practice.

Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us