Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 52

Subiect: Infectia urinara

Inregistrat
    27.07.2006

Implicit Re: infectia urinara....nu pot sa scap de ea

Citat Postat de daniela_bajau Vezi mesajul
    am baut o data ceai de cozi de cirese.
    dar as vrea niste pastile pe baza de p[lante.
    mie la infectie urinara mi-a dat un doctor urinex (e din plante), cate 3 pe zi (sau cate 2 pastile de 3/zi, nu mai tin minte), insa nu stiu ce sa zic, mergi la farmacie si intreaba. infectiile urinare se pot complica in timp, e bine sa le tratezi din timp, sa nu le lasi netratate sau tratate pe jumatate.

Inregistrat
    27.07.2006

Citat Postat de carmen07 Vezi mesajul
    si eu am probleme cu infectiile urinare. am fost la foarte multi doctori si mi s-au dat foarte multe tratamente, 99% dintre ele bazate numai pe antibiotice. azi-noapte m-am trezit cu o usturime ingrozitoare ce nu mi-a disparut nici pana in momentul acesta. eu cred ca infectia asta o sa ma urmareasca pana la adanci batraneti, cred ca am inceput sa ma obisnuiesc cu ea. cat despre doctori...nici macar nu stiu in competenta carui doctor intra infectiile urinare: medicii ginecologi ma trimiteau la urologie si de acolo obtineam o trimitere la ginecologie. am primit si eu aceleasi sfaturi ca cele mentionate mai sus, le-am respectyat aproape cu strictete, dar tot a revenit. am fost si la policlinici particulare dar mi-au dat acelasi uricol sau urinex + antibiotic. cat despre nolicin, am renuntat de ceva timp la el pentru ca nu-si face efectul decat daca esti "incepatoare" in ale infectiei urinare. cel putin stiu ca nu este fff periculoasa, asta este singurul lucru ce m-a mai calmat. dar nu stiu CE SA FAC SA SCAP DE EA !!!!
    asa simteam si eu de la nolicin.

daca apuci sa faci odata infectie urinara, sau mai stiu ce infectie vaginala, tot timpul o sa ai probleme. conteaza f mult igiena de dupa tratament, lenjeria pe care o purtam, sa fie din bumbac, macar pe timpul tratamentului, si chiar e recomandat sa o aruncam dupa, si daca se poate sa porti in fiecare zi alta pereche (pe timpul tratamentului). mie asa mi-a zis. capeti o sensibilitate de care nu mai scapi, din pacate. eu am capatat-o de mica si acum ma feresc pe cat pot, insa tot mai fac din cand in cand. e f important sa nu-ti fie frig la picioare, sa le feresti, si sa nu stai cu spatele gol sau cu burta goala, sa nu faci baie cu apa rece, sa nu stai mult in apa rece (la mare etc). eu zici ca sunt o baba, stau cu sosete si vara in casa (mai ales ca am gresie pe o suprafata destul de mare), dar mi-e frica, pt ca stiu cat e de dureros.

Inregistrat
    27.07.2006

am baut o data ceai de cozi de cirese.
    dar as vrea niste pastile pe baza de p[lante.
    daca mai vrei o parere, te trimit la un laborator pe calea dorobantilor. eu mergeam acolo la un ginecolog, f bun, dar n-am mai mers de vreun an, insa daca vrei iti trimit pe pm adresa si numele doctorului si poti intreba daca mai lucreaza sau nu. el e si la elias

Inregistrat
    21.05.2007

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    daca mai vrei o parere, te trimit la un laborator pe calea dorobantilor. eu mergeam acolo la un ginecolog, f bun, dar n-am mai mers de vreun an, insa daca vrei iti trimit pe pm adresa si numele doctorului si poti intreba daca mai lucreaza sau nu. el e si la elias
    astept e pm numele doctorului.
    ms mult

Inregistrat
    27.07.2006

astept e pm numele doctorului.
    ms mult
    ti-am trimis pm

Inregistrat
    23.03.2007

Se mai poate incerca si cu tratamente naturale.
    Propolisul este frecvent utilizat in caz de infectii urinare,se suge o bobita de propolis 5-10g,zilnic.
    Mierea poliflora se consuma cu suc proaspat de lamaie,de mere,de macese sau de morcovi.
    Alt remediu este otetul de mere cu miere:se bea la fiecare masa un pahar de 100 ml apa in care se amesteca 2 lingurite de otet de mere si o lingurita de miere poliflora.
    Infectia urinara poate fi combatuta si cu un amestec,in parti egale,din splinuta,dragaica si urzica.Se face infuzie din 4 lingurite de amestec la 1 l de apa clocotita.Se beau 4 cani pe zi.In fiecare cana se adauga o lingurita de bitter suedez.Tratamentul dureaza 21 zile.

Inregistrat
    21.05.2007

Citat Postat de dacaunico Vezi mesajul
    Se mai poate incerca si cu tratamente naturale.
    Propolisul este frecvent utilizat in caz de infectii urinare,se suge o bobita de propolis 5-10g,zilnic.
    Mierea poliflora se consuma cu suc proaspat de lamaie,de mere,de macese sau de morcovi.
    Alt remediu este otetul de mere cu miere:se bea la fiecare masa un pahar de 100 ml apa in care se amesteca 2 lingurite de otet de mere si o lingurita de miere poliflora.
    Infectia urinara poate fi combatuta si cu un amestec,in parti egale,din splinuta,dragaica si urzica.Se face infuzie din 4 lingurite de amestec la 1 l de apa clocotita.Se beau 4 cani pe zi.In fiecare cana se adauga o lingurita de bitter suedez.Tratamentul dureaza 21 zile.
    iti multumesc din suflet pentru ajutor.

Inregistrat
    23.03.2007

iti multumesc din suflet pentru ajutor.
    Cu toata placerea.Eu zic ca merita sa incerci,de multe ori remediile naturiste dau mai multe roade decat medicamentele.
    Multa sanatate.

Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us