Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 52

Subiect: Infectia urinara

Inregistrat
    05.09.2007

Implicit Re: infectia urinara....nu pot sa scap de ea

Citat Postat de daniela_bajau Vezi mesajul
    iti multumesc din suflet pentru sfat.
    eu mi-am facut toate analizele posibile.
    din 2 in 2 luni ma duc la medicul de familie,dar imi tot zice ca fac mereu pietre la rinichi si ca nu are ce sa imi faca ptr ca le elimin si asa sunt de dureroase cand sunt eliminate.

Cu placere,

Daca intr-adevar ai pietre la rinichi, astea trebuie confirmate prin eco. Oricum, daca faci cistite, care sunt si ele durerroase, poti sa ai dureri de burta ( insa o caracteristica imp este ca urina miroase puternic si apar usturimi si dureri mai ales catre sfarsitul mictiunii. Si ai mereu imipresia ca nu ai golit de tot vezica.) Asa am avut eu la prima aparitie. La a doua au fost mult mai usoare, insa nu mai las asa. Eu ma apuc de cure cu sucul ala si respect ce mi s-a spus.

Incearca si tu cu sucul de "cranberry" poate il gasesti si in tara. Uite ca traducere am gasit "rachitele". Cauta pe Wikipedia si poate recunosti fructul. Sau incearca sa ti-l procuri de undeva si incearca, fiind natural nu poate face rau. Eu asa zic.

Mult succes

Ramo

P.S. Ia uite ca pe wiki scrie ca e bun si impotriva formarii pietrelor la rinichi
    Eu stiu sigur ca la cistite functioneaza din surse sigure. dar numai ca preventie, adica nu le vindeca.

Inregistrat
    21.05.2007

Citat Postat de ramo Vezi mesajul
    Cu placere,

Daca intr-adevar ai pietre la rinichi, astea trebuie confirmate prin eco. Oricum, daca faci cistite, care sunt si ele durerroase, poti sa ai dureri de burta ( insa o caracteristica imp este ca urina miroase puternic si apar usturimi si dureri mai ales catre sfarsitul mictiunii. Si ai mereu imipresia ca nu ai golit de tot vezica.) Asa am avut eu la prima aparitie. La a doua au fost mult mai usoare, insa nu mai las asa. Eu ma apuc de cure cu sucul ala si respect ce mi s-a spus.

Incearca si tu cu sucul de "cranberry" poate il gasesti si in tara. Uite ca traducere am gasit "rachitele". Cauta pe Wikipedia si poate recunosti fructul. Sau incearca sa ti-l procuri de undeva si incearca, fiind natural nu poate face rau. Eu asa zic.

Mult succes

Ramo

P.S. Ia uite ca pe wiki scrie ca e bun si impotriva formarii pietrelor la rinichi
    Eu stiu sigur ca la cistite functioneaza din surse sigure. dar numai ca preventie, adica nu le vindeca.
    multumesc.
    mi s-au confirmat pietrele la rinichi.
    am toate simptomele pe care le-ai enumerat,dar urina nu miroase.
    o sa ma interesez de cranberry.

Inregistrat
    09.01.2007

mai bine te duci la o clinica privata si te trateaza altfel doctorii, e bine sa cereri parerea la mai multi doctori...

Inregistrat
    21.05.2007

Citat Postat de lavinuta Vezi mesajul
    mai bine te duci la o clinica privata si te trateaza altfel doctorii, e bine sa cereri parerea la mai multi doctori...
    am cerut parerea la mai multi doctori si unii mi-au zis asa unii asa.
    am fost si la medicover si la polisano.
    pareri diferite.

Inregistrat
    09.01.2007

Citat Postat de daniela_bajau Vezi mesajul
    am cerut parerea la mai multi doctori si unii mi-au zis asa unii asa.
    am fost si la medicover si la polisano.
    pareri diferite.

atunci e ceva ciudat.........ai incercat pe cale naturista?

Inregistrat
    21.05.2007

Citat Postat de lavinuta Vezi mesajul
    atunci e ceva ciudat.........ai incercat pe cale naturista?
    am baut o data ceai de cozi de cirese.
    dar as vrea niste pastile pe baza de p[lante.

Inregistrat
    03.02.2007

si eu am probleme cu infectiile urinare. am fost la foarte multi doctori si mi s-au dat foarte multe tratamente, 99% dintre ele bazate numai pe antibiotice. azi-noapte m-am trezit cu o usturime ingrozitoare ce nu mi-a disparut nici pana in momentul acesta. eu cred ca infectia asta o sa ma urmareasca pana la adanci batraneti, cred ca am inceput sa ma obisnuiesc cu ea. cat despre doctori...nici macar nu stiu in competenta carui doctor intra infectiile urinare: medicii ginecologi ma trimiteau la urologie si de acolo obtineam o trimitere la ginecologie. am primit si eu aceleasi sfaturi ca cele mentionate mai sus, le-am respectyat aproape cu strictete, dar tot a revenit. am fost si la policlinici particulare dar mi-au dat acelasi uricol sau urinex + antibiotic. cat despre nolicin, am renuntat de ceva timp la el pentru ca nu-si face efectul decat daca esti "incepatoare" in ale infectiei urinare. cel putin stiu ca nu este fff periculoasa, asta este singurul lucru ce m-a mai calmat. dar nu stiu CE SA FAC SA SCAP DE EA !!!!

Inregistrat
    15.05.2007

Citat Postat de carmen07 Vezi mesajul
    si eu am probleme cu infectiile urinare. am fost la foarte multi doctori si mi s-au dat foarte multe tratamente, 99% dintre ele bazate numai pe antibiotice. azi-noapte m-am trezit cu o usturime ingrozitoare ce nu mi-a disparut nici pana in momentul acesta. eu cred ca infectia asta o sa ma urmareasca pana la adanci batraneti, cred ca am inceput sa ma obisnuiesc cu ea. cat despre doctori...nici macar nu stiu in competenta carui doctor intra infectiile urinare: medicii ginecologi ma trimiteau la urologie si de acolo obtineam o trimitere la ginecologie. am primit si eu aceleasi sfaturi ca cele mentionate mai sus, le-am respectyat aproape cu strictete, dar tot a revenit. am fost si la policlinici particulare dar mi-au dat acelasi uricol sau urinex + antibiotic. cat despre nolicin, am renuntat de ceva timp la el pentru ca nu-si face efectul decat daca esti "incepatoare" in ale infectiei urinare. cel putin stiu ca nu este fff periculoasa, asta este singurul lucru ce m-a mai calmat. dar nu stiu CE SA FAC SA SCAP DE EA !!!!
    Pai in primul rand tb sa te duci la nefrolog ca infectiile urinare le faci din cz pietrelor de la rinichi care sunt eliminate si le provoaca. Trebuie sa tratezi rinichiul ca sa nu ai infectii urinare. Stiu ca si eu am patit o de trei ori. Asa ca la cateva luni ma duc fuguta la dr, fac ecografie si analize de urina si vad in ce stadiu sunt. Sunt persoane predispuse spre asa ceva

Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us