Pagina 139 din 139 PrimulPrimul ... 3989129137138139
Rezultate de la 1.105 la 1.112 din 1112

Subiect: Restaurante din Constanta: poze si discutii

Inregistrat
    04.01.2015

Implicit Re: Restaurante din Constanta: poze si discutii

Gata fetelor!
    Astazi am fost la Diplomatic si am vorbit cu un domn super de treaba (am inteles ca este cel care detine localul) si am schimbat salonul. L-am luat pe cel din fata direct cum intri, si sunt foarte multumita si am avut si noroc ca era singurul liber pentru data aia. Era in renovari, schimba total salonul, nu o sa mai fie rosul acela intens, deci nu mai am nici poblema `oare cum vor iesi pozele si filmarile`.
    Reomand cu incredere restaurantul!

Inregistrat
    23.04.2008

Citat Postat de banuloredana2016 Vezi mesajul
    Fetelor, am nunta la resraurant Diplomatic, Constanta, in salonul din stanga, am undeva la 160 de invitati. A mai facut cineva acolo? poze sau pareri?
    Multumesc
    Eu am avut nunta la Diplomatic, in salonul din stanga jos. Am avut can 170 de persoane si la mese s-a stat absolut ok. Mici probleme au fost cu ringul de dans care uneori s-a dovedit a fi un pic cam mic.
    Eu nu am nimic de reprosat celor de la Diplomatic: mangare absolut grozava, servire impecabila ( tot salonul a fost serivt in ~2-3 minute) si toata noaptea au fost 1 chelner/2 mese care se ocupa si de servit bauturile alcoolice.Nu au avut nicio taxa ascunsa, pretul meniului si atat. E adevarat ca noi am dat la inceputul nuntii 100 RON/chelner sa fie atenti cu lumea si sa isi faca treaba ok, dar am dat pt ca am vrut noi, din proprie initiativa si nu pt ca ni s-ar fi sugerat sau mai grav impus. Patronul chiar a subliniat in repetata randuri ca nu trebuie sa ne facem griji ca aceste costuri sunt incluse in meniu. Eu cred ca daca vrei profesionalism trebuie sa si oferi omului o motivare.. iar pt nunta nu am vrut sa facem niciun rabat.
    Nu am avut probleme nici cu meniuri in plus nici cu bautura care sa ne fie taxata in plus. Noi am mers pe varianta firma de distributie pt tot ce inseamna bauturi, mai putin vin, comandate chiar de catre patron de la Sorla. Dimineata domnul Stelian ne-a facut o factura de vreo 38~40 milioane ceea ce mie mi s-a parut absolut decent la aproximativ 185 de oameni cat au fost cu tot cu formatie/foto-video/ fata de la cascada de fructe..fara stres fara complicatii..am platiti totul dimineata.. fara sa dam avans pentru bauturi pt ca le-a comandat el pt noi ( presupun ca si pentru alte nunti care erau in paralel in acea noapte in complex).

Per total eu nu am decat cuvinte de lauda..si recomand cu maxina incredere Diplomatic pt o nunta fara stres din punct de vedere al restaurantului.

Inregistrat
    23.04.2008

Citat Postat de Alexandra_89 Vezi mesajul
    Buna! Dintre cele care si-au facut nunta la Complex Diplomatic / au fost la nunti acolo puteti sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari :

1. Intrarea principala pentru saloane este comuna? Holul este despartit de un parapet sau se circula liber de la o nunta la alta? ( Intre Prestige si Radiance)
    2. Locurile de parcare sunt suficiente pentru toate evenimentele care au loc? ( ex. : 2 nunti)
    1.Intrarea este comuna, dar la intrare este o fata (hostess angajata de patronul localului) care intampina pe toata lumea si ii indruma in functie de familia la a carei nunta doresc sa mearga. Prestige si Radiance sunt unul la etaj unul la parter. Accesul la cel de la etaj, se face pe 2 scari din hol, inainte de intrarea in cel de la parter. Nu se incomodeaza unele pe altele nuntile, indiferent daca sunt 2-3 sau 4 nunti simultan ( salonul de la etaj se poate imparti in 2 parti, fiecare cu aces independent, pe scara lui.
    2. Parcarea este o problema. Nu sunt locuri suficiente pentru 4 nunti. Daca o sa mergi acolo sambata o sa vezi masini parcate pe 3 randuri in fata, si parcarea lor full. Se poate parca prin apropiere, pe la blocuri ..pe stradute, dar oricum, la cat de mica e Constanta nu vad de ce lumea nu ar putea lua un taxi.

Inregistrat
    19.01.2015

Buna, miresici. Revin cu ceva intrebari.

A avut cineva nunta la Diplomatic de cand s-a schimbat managerul? ( D-ul Stelian parca il chema pe cel vechi ). Ati intampinat probleme cu domnul care a venit in locul dansului? Spre exemplu mie mi s-a spus la discutiile initiale ca voi avea 1 ospatar la doua mese. Azi am fost sa stabilesc detaliile finale iar domnul cel nou ne-a informat ca vor fi 1 ospatar la doua mese jumate si ca a fost o greseala a domnului de dinainte ( desi eu l-am pus sa imi scrie acest lucru in contract. era important pentru mine numarul ospatarilor. ). Deasemenea, cand mi-am ales meniul la inceput mi-au oferit in pretul acestuia si niste sfestnice cu lumanari - unul pentru fiecare masa, in loc de alte aranjamente . Acum , din nou, domnul o da intoarsa si imi da doar sfestnicele...lumanarile ma pune sa le platesc separat. Nu este o suma fabuloasa dar gestul in sine nu mi se pare ok. Nu am vrut sa fac scandal ...nu imi sta in caracter si nici nu vreau sa intampin probleme la nunta, dar nu mi se pare normal.

Teama mea este sa nu intampin si alte probleme, poate mai mari cu domnul acesta nou si cine stie ce alte surprize. De aceea ma intereseaza daca vreo miresica a trecut prin nunta in aceasta noua formula.

Multumesc frumos.

Inregistrat
    04.01.2015

cum a fost evenimentul? ai intampinat probleme?

Inregistrat
    10.12.2012

Buna seara.Am avut recent nunta la rest diplomatic/salonul jos in stanga.Referitor la ce-a zis tipa in legatura cu lumanarile tin sa precizez ca mie mi s-a specificat de la inceput ca lumanarile le platim separat!Noi am fost foarte multumiti!Tot ceea ce ni s-a promis ni s-a oferit!Parerea mea personala este ca in acel salon intra maxim 120persoane,fara a fi nevoit cineva sa stea in separeu!Noi am avut 100persoane si a fost perfect!Pentru orice intrebare va stau la dispozitie!Sa aveti o nunta de poveste!
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    23.04.2008

Citat Postat de banuloredana2016 Vezi mesajul
    Fetelor, am nunta la resraurant Diplomatic, Constanta, in salonul din stanga, am undeva la 160 de invitati. A mai facut cineva acolo? poze sau pareri?
    Multumesc
    Eu am facut nunta in salonul din stanga jos, in august 2013. Loc este suficient pentru 150-170 de persoane. Ringul e un pic cam mic pentru 170 de oameni daca ai o formatie care ii tine pe toti pe ring. Mancarea, servirea si personalul au fost ireprosabile. Te poti uita in comentariile mele anterioare pentru detalii si poze.

Inregistrat
    12.12.2011

Buna!Am vazut ca nu prea e activ foumul aici...o intrebare am si eu...Salonul Venetia din Navodari,cam ce stiti despre meniul lor?Va puuup

ANDREEA,Printesa noastra

Gabriel(90%),smecherul lui mami si lui tati

Pagina 139 din 139 PrimulPrimul ... 3989129137138139

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us