Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 30

Subiect: Pilates

Inregistrat
    30.01.2007

Implicit Re: Pilates

revin cu impresii:la sedinta a fost ok,nu am obosit excesiv si nici nu am transpirat.dar a doua zi resimteam o usoara febra musculara, ceea ce inseamna ca organismul a lucrat.voi mai exersa,dar dupa 15 oct,pt ca acum nu imi mai permite timpul!eu am facut cu o grupa de 6 doamne,dar cred ca voi incerca intr-un cadru mai restrans,poate chiar individual.ideea e ca trebuie multa concentare pentru a coordona respiratia pe secventele de miscare corespunzatoare,dar o data prins "spilul" cred ca e chiar fun!

Inregistrat
    28.11.2007

si eu am facut pilates 1 an de zile, acum vreau ceva mai eficient si ma duc la inot. eu am scolioza, hiperlordoza si intepeneala pe scaun mi-a prins bine, ce mai. m-a scapat de intepeneala, eram mult mai energica, ma simteam mai bine, dormeam mai bine, ma miscam mai bine, aveam o mobilitate excelenta, nu ma mai durea spatele dar daca vreti sa slabiti nu e foarte eficient. pentru cele care vor sa faca miscare sa se simta mai bine e perfect!

Inregistrat
    07.02.2007

nu prea sunt in masura sa dau sfaturi, insa pot sa povestesc din experienta mea. Ieri am fost la sala si cum imi era foarte lene sa aleg sau sa fac un curs de step sau aerobic am zis sa intru si eu la ora de Pilates. Ca le vedeam mereu pe fete prin geam ca nu faceau mare branza, arata foarte comfortabil, mi-am zis...
    Well, tot cea a spus Anki mai sus intr-un mesaj reflecta f bine realitatea.
    Rezultatul, am febra musculara la toti muschii din spate...Nu am transpirat asa de mult ca la un aerobic, insa mi-a transpirat creierul de atata inspira-respira...etc. Mentionez ca nu sunt o yoga-toosie, cum se zice pe aici, asa ca partea cu respiratul a fost mai grea.
    Insa am de gand sa mai repet experienta, mi-a placut. Data viitoare ma duc la ora unde se lucreaza cu aparate (arata ca aparate de tortura).

Inregistrat
    14.08.2006

vreo recomandare de dvd pt home practice cu dans aerobic sau oricum miscare, dar prin lectii de dans? thx.

Inregistrat
    02.09.2006

Citat Postat de otilix Vezi mesajul
    vreo recomandare de dvd pt home practice cu dans aerobic sau oricum miscare, dar prin lectii de dans? thx.

eu am un video de o ora si 17 min (e aerobic combinat cu dans-pump it up asa ii zice ), am si unul ''aerobic cu miki'', si unul de tae bo cardio cu billy blanks
    daca vrei vb pe pm

Inregistrat
    08.03.2007

Citat Postat de helenita Vezi mesajul
    eu am un video de o ora si 17 min (e aerobic combinat cu dans-pump it up asa ii zice ), am si unul ''aerobic cu miki'', si unul de tae bo cardio cu billy blanks
    daca vrei vb pe pm
    si eu am pe cel al lui billy blanks
    nu fac regulat pentru ca intervine lenea ori sotul se joaca la pc si eu nu il stiu din memorie.
    De placut imi place.

Inregistrat
    11.01.2010

Salut!
    Sunt sigura ca vei gasi pe youtube destule filmulete cu aerobic sau pilates. Eu personal merg la pilates, dar intentionez sa combin cu Tae-Bo sau Aerobic, sa slabesc mai repede. La pilates se pune foarte mult accent pe respiratie si miscari putine, ample, executate cat mai corect astfel incat sa simti ca iti tremura tot corpul.

Inregistrat
    13.01.2010

buna fetelor, eu practi pilates de vreo 3 luni si ma simt super bine, am dat si joz, dar cel mai important ma simt mai activa si parca incep sa iasa muschii la suprafata si sa se topeasca din grasime :P
    as vrea sa va intreb daca stiti un salon unde se face pilates in bacau ? sau un antrenor certificat pentru pilates. mai am 3 luni si ceva pana la nunta si vreau neaparat sa ma tin de sport (ma mut din iasi in bacau).
    va rog tare mult, daca aflati ceva dati un mesaj.
    multumesc frumos si spor la pilates ;)

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us