Pagina 3 din 59 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 465

Subiect: Daca lui nu ii place rochia ta de mireasa?

Inregistrat
    07.11.2006

Implicit Re: Daca lui nu ii place rochia ta de mireasa?

Citat Postat de melinda Vezi mesajul
    Stai liniștită, că îi va plăcea sigur, indiferent ce îți vei alege, pentru că tu ești prințesa lui în aceea zi.
    Uite , eu mai am puțin până la nuntă, și nu știu dacă rochița e din genul pe care el îl preferă.
    De fapt, singurul lucru care m-a rugat este să fie albă - oricum, nici nu mă gândeam la altă culoare, eu fiind brunetă, iar albul este una din culorile mele favorite. De fapt, sinceră să fiu, când m-am dus la Brides Boutique, croitoresa a pus pe mine materiale în mai multe nuanțe și a hotărât că albul mi se potrivește cel mai bine.
    Oricum, în acea zi, tu vei cea mai frumoasă și sigur el va fi încântat de tine.
    Și acum, vreau să vă povestesc la ce am asistat sâmbătă la coafor ( mă duceam la o nuntă, și am profitat să îmi facă și proba pentru nuntă):
    A venit o miresică, împreunăcu nașa, să îi aranjeze părul și să se macheze. Miresica avea o mică problemă: avea părul foarte rar și moale - ea mai fusese la probă cu o săptămână înainte și își alesese cum să o aranjeze, și i-a spus coafezei să îi umfle părul mai mult în față și să dea cu mult fixativ, pentru că dup probă, la vreo 2 ore, i se lăsase de tot coafura. După vreo oră și ceva a venit și mirele, să o ia. Fetelor, când a văzut-o a făcut un scandal monstruos, că nu îi plăcea coafura, să îi facă altceva, a făcut-o să plângă, ce mai, un nesimțit fără margini. Duă ce au plecat, tipa de la manechiură mi-a povestit ce îi spuse nașa:
    1. A sunat să vadă dacă sunt gata buchetele, și tipa de la florărie, i-a zis că al ei e frumos, dar al miresi este pricăjit, că venise mirele de dimineață și i-a zis să scoată din flori, că e prea scump.
    2. La târg, în februarie,îi plăcuse și ei o rochie și a dat avansul, după o săptămână, s-adus tâmpitul și a retras avansul, că e prea scumpă.
    Sinceră, să fie, eu m-am crucit și chiar îmi pare rău pentru ea.
    Ingrozitor!!! Nu vreau sa-mi imaginez, dar pana la urma tipa a acceptat sa se marite cu un asemenea specimen....

Inregistrat
    06.02.2005

Stai liniștită, că îi va plăcea sigur, indiferent ce îți vei alege, pentru că tu ești prințesa lui în aceea zi.
    Uite , eu mai am puțin până la nuntă, și nu știu dacă rochița e din genul pe care el îl preferă.
    De fapt, singurul lucru care m-a rugat este să fie albă - oricum, nici nu mă gândeam la altă culoare, eu fiind brunetă, iar albul este una din culorile mele favorite. De fapt, sinceră să fiu, când m-am dus la Brides Boutique, croitoresa a pus pe mine materiale în mai multe nuanțe și a hotărât că albul mi se potrivește cel mai bine.
    Și acum, vreau să vă povestesc la ce am asistat sâmbătă la coafor ( mă duceam la o nuntă, și am profitat să îmi facă și proba pentru nuntă):
    A venit o miresică, împreunăcu nașa, să îi aranjeze părul și să se macheze. Miresica avea o mică problemă: avea părul foarte rar și moale - ea mai fusese la probă cu o săptămână înainte și își alesese cum să o aranjeze, și i-a spus coafezei să îi umfle părul mai mult în față și să dea cu mult fixativ, pentru că dup probă, la vreo 2 ore, i se lăsase de tot coafura. După vreo oră și ceva a venit și mirele, să o ia. Fetelor, când a văzut-o a făcut un scandal monstruos, că nu îi plăcea coafura, să îi facă altceva, a făcut-o să plângă, ce mai, un nesimțit fără margini. Duă ce au plecat, tipa de la manechiură mi-a povestit ce îi spuse nașa:
    1. A sunat să vadă dacă sunt gata buchetele, și tipa de la florărie, i-a zis că al ei e frumos, dar al miresi este pricăjit, că venise mirele de dimineață și i-a zis să scoată din flori, că e prea scump.
    2. La târg, în februarie,îi plăcuse și ei o rochie și a dat avansul, după o săptămână, s-adus tâmpitul și a retras avansul, că e prea scumpă.
    Sa inteleg ca sunt o norocoasa?
    pai la noi nu s-a pus problema ca nu imi cumpar rochitza cutare ca e prea scumpa, desi vroiam una peste 1000eur.....dar m-a lamurit cu niste argumente foarte solide, si bineinteles FOARTE CALM!
    Rochitza pe care am purtat-o am cumparat-o (adik el mi-a cumparat-o) impreuna, a vazut-o si si-a dat cu parerea daca ma avantajaza sau nu (ptr ca sunt "putin" grasutz) si nu m-a deranjat acest lucru (ne-a costat aprox 700lei). Si acum, dupa un an de zile de nunta stau si realizez ca eu nu m-am gandit NICI MACAR O SECUNDA daca lui ii place sau nu rochitza.......cred ca sunt niste amanunte lipsite de importantza.....
    Si cum spunea cineva, ESTI MIREASA LUI, si as vrea sa cred ca rochitza este mai putin importanta decat persoana care o poarta.............
    Iar cu buchetele.................pfuuuuuuuuuuuuuuuuuu sa mi se fi intamplat mie treaba asta...........SINCER ii dadeam cu ele de cap! pe cuvant nu concep asa ceva! O MIREASA E O FLOARE, deci buchetul trebuie sa se ridice la aceeasi inaltime......
    ….ne lovim …cademdar invatam ceva din fiecare "cadere"…

Inregistrat
    15.05.2007

Doamne, si eu ma plang ca nu suntem pe acceasi lungime de unde in ce priveste modelul rochiei. Noi ne facem probleme din orice fleac iar altele uite ce indura.

Inregistrat
    15.05.2007

Citat Postat de viviana Vezi mesajul
    Sa inteleg ca sunt o norocoasa?
    pai la noi nu s-a pus problema ca nu imi cumpar rochitza cutare ca e prea scumpa, desi vroiam una peste 1000eur.....dar m-a lamurit cu niste argumente foarte solide, si bineinteles FOARTE CALM!
    Rochitza pe care am purtat-o am cumparat-o (adik el mi-a cumparat-o) impreuna, a vazut-o si si-a dat cu parerea daca ma avantajaza sau nu (ptr ca sunt "putin" grasutz) si nu m-a deranjat acest lucru (ne-a costat aprox 700lei). Si acum, dupa un an de zile de nunta stau si realizez ca eu nu m-am gandit NICI MACAR O SECUNDA daca lui ii place sau nu rochitza.......cred ca sunt niste amanunte lipsite de importantza.....
    Si cum spunea cineva, ESTI MIREASA LUI, si as vrea sa cred ca rochitza este mai putin importanta decat persoana care o poarta.............
    Iar cu buchetele.................pfuuuuuuuuuuuuuuuuuu sa mi se fi intamplat mie treaba asta...........SINCER ii dadeam cu ele de cap! pe cuvant nu concep asa ceva! O MIREASA E O FLOARE, deci buchetul trebuie sa se ridice la aceeasi inaltime......
    Eu stiu ca ii voi placea indiferent de ce voi purta, ideea e ca as vrea sa ramana putin mut, eu ma aranjez si ma imbrac frumos in fiecare zi, am o pasiune pentru asta si de aceea vreau ca atunci cand ajung la biserica sa inmarmureasca (cred ca am vazut prea multe telenovele ), in fine, dar daca lui nu i place rochia in mod deosebit, se cam duce pe apa sambetei efortul meu

Inregistrat
    11.01.2007

Noi am ales impreuna modelul rochiei mele. In prealabil am "colindat" o gramada de site-uri dedicate mireselor. Ma horatasem la una de la David Braidal...problema a fost ca nu a avut cine sa mi-o cumpere iar ei nu fac expedieri catre Europa ci doar in SUA.
    Bun...am plecat cu modelul scos la imprimanta la o croitorie (in spatele Bisericii Sf. Gheorghe este o doamna care face numai rochii de mireasa). Acolo mi s-au adus argumente IMPOTRIVA acelui model. Pana la urma ne-am hotarat la unul. Culoarea tot el a ales-o si sincer...nu imi fac probleme.
    La prima mea nunta ex-ul nu a vazut rochia...asta nu inseamna ca nu ne-am despartit...
    Acum am mers impreuna, la fel cum au mers ai mei acum 33 de ani.

IUBITI-VA MULT!

eu stiu ca al meu ar fi vrut o rochie scurta in fata si cu trena in spate dar nu am gasit asa cum vroiam eu. asa ca am ales alta, cu putina trena dar luna si in fata, destul de draguta...deja e pus in tema

Inregistrat
    08.01.2007

Noi am ales impreuna rochia,avem gusturi asemanatoare.Insa daca nu i-ar fi placut....nu stiu cum as fi procedat.Pana la urma....trebuie sa-mi placa mie in primul rand,asa ca daca nu am fi ajuns la o parere comuna,probabil ca as fi luat ceva care imi palcea mie si gata. Si eu l-as fi lasat pe el sa-si ia ce costum voia daca nu gaseam nimic sa ne placa amandurora,ci doar lui.

Inregistrat
    02.05.2007

eu l-am intrebat ce si cum se asteapta de la rochia mea...si el a zis ca si daca sunt in blugi rupti si tricou rupt tot ma ia de sotie
    acum o saptamana i-am zis ca as vrea tip sirena ( atunci asa vroiam ) si el era foarte incantat ...acu cateva zile nu mai vroiam tip sirena ci tip printesa. ..si el iara era foarte incantat. .deci ramane la latitudinea mea sa o aleg...dar nu o va vedea decat in ziua cu pricina

Pagina 3 din 59 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us