Pagina 803 din 803 PrimulPrimul ... 303703753793801802803
Rezultate de la 6.417 la 6.421 din 6421

Subiect: Invitati care nu vin la nunta. Motive/Scuze

Inregistrat
    26.08.2014

Implicit Re: Invitati care nu vin la nunta. Motive/Scuze

Fetelor eu am fost profund dezamagita de cea mai buna prietena a mea din liceu.Mi-a promis ca vine,a insistat sa-mi fie domnisoara de onoare,si eu am vrut cu draga inima;iar apoi imi spune brusc ca nu mai poate veni.Prietenul ei e in Anglia si initial a fost vorba ca vin amandoi si apoi pleaca si ea cu el.Acum el nu mai vine si ea si-a cumparat bilete sa plece...pe 15 septembrie!!!Ce sa zic,se pare ca la nunta aflii cine iti sunt prietenii

Inregistrat
    27.01.2013

Cred ca daca lipsesc doar 5-6 persoane poti sa te declari fericit. Si fara scuze de genul: "nu am reusit sa ne luam concediu" nu se poate o nunta, de parca e joi, ca la romi..

Inregistrat
    30.09.2015

Buna fetele :-)
    Eu am avut nunta chiar acum sambata pe 26 septembrie, deci subiectul este "proaspat".
    Nu cred ca exista cuplu care sa nu se fi lovit de acest aspect al nuntii. Lucrul cu oamenii este cel mai dificil...si se pare ca se aplica chiar si persoanelor pe care le cunosti si care intr-un moment atat de important cand ei nici nu ar trebui sa stea pe ganduri...mai mult incurca nestiind ce raspuns sa dea.

Ce am facut noi: am sunat efectiv pe toata lumea si le-am cerut cel mai sincer raspuns. Le-am spus ca nu se supara nimeni dar vrem sa stim clar daca da sau daca nu. Noi am dat numarul final la sala de 110 persoane...si ghiciti ce: am platit 112 pentru ca doua persoane au venit suplimentar....deci a fost perfect.
    Recomand tututor celor care sunt in pragul zilei nuntii sa sune pe toata lumea. Nu va bazati ca au zic prima data da...oamenii sunt schimbatori si chiar este cel mai bine sa eliminati motive de stres in ziua cu pricina.

Este o zi superba, timpul va zbura asa ca sa profitati din plin de ziua voastra!!!

Inregistrat
    08.07.2010

dragutelor, luati aminte!
    in urma cu o saptamana, o ruda (nu conteaza de ce grad) a avut nunta. nu am participat ptr ca in primul rand nu m-a invitat dar si daca as fi vrut nu as fi putut, sunt la 5000 km departare si financiar nu-mi pot permite. nu asta e problema, as fi trimis macar o mica atentie daca s-ar fi obosit sa-mi dea macar un mesaj, la fel si cei cativa din familie care suntem pe meleaguri straine. dupa cum stiti, vestile zboara si astfel am aflat ca au facut cea mai mare greseala posibila la o nunta. s-au apucat ei sa faca lista de invitati. au ajuns la aprox. 300 (de unde, nu stiu, ca rudele le numaram pe degete) iar la ora de a da invitatiile, s-au pus pe sunat la tel cate un membru al cate unei familii ( X-uleasca, cand poti, treci pe la mine sa va dau invitatiile ptr familiile voastre!) !!!! nu s-au deranjat sa dea mare parte din invitatii, nu au primit confirmari cu 2-3 sapt inainte, nu s-au obosit sa sune ei cu 1 sapt inainte si s-au grabit sa dea nr de meniuri )))))) Surpriza a venit in seara nuntii cand s-au trezit cu restaurantul aproape gol! in schimb, s-au preocupat sa angajeze dansatoare din buric, o trupa de dansuri populare , artificii, masina de fum si bine-nteles formatie si tot pachetul de foto si video. toata seara au plans cu vorbe, a iesit o nunta de 2 lei si vor ramane cu amintirea esecului toata viata. au trebuit sa plateasca mai mult de jumatate din nr de meniuri aiurea!
    daca cine organizeaza nunta, nu se oboseste ca invite asa cum se cuvine si nu se asigura de nr real de participanti, degeaba organizeaza o super petrecere!
    Cine spune ca nu a fost gelos niciodata, vrea de fapt sa spuna ca, nu a iubit niciodata!

Banuiesc ca intentia lor a fost una clara de a face din nunta o afacere daca au invitat atat de multe persoane, asta mai ales in cazul in care nu le erau persoane apropiate.
    Sincer nici eu nu m-as fi dus la nunta cuiva pe care l-am intalnit acum 3 ani si de atunci nu am mai avut niciun fel de legatura sau la o ruda cu care nu am intretinut relatiile de rudenie asa cum se cuvine si care isi aduce aminte de mine dupa 10 ani, astfel de situatii denota interes doar pentru darul pe care eu l-as da, nu si mine ca persoana.

Adela, cred ca toata lumea procedeaza la fel, inclusiv eu i-am sunat inainte de nunta si toti erau tare amabili, entuziasti si pareau ca se bucura sincer pentru noi. Au fost prieteni si rude pentru care as fi bagat mana in foc ca nu vor lipsi de la nunta mea din atitudinea pe care o afisau...si totusi 21 de invitati nu au venit.
    La telefon sau in fata cand ii intrebi daca vin cred ca din rusine refuza sa iti spuna adevarul si ca de fapt nu vor veni. Nu toata lumea intelege ca este o cheltuiala pe care o suportam noi indiferent ca ne onoreaza sau nu cu prezenta.
    In fine, pe viitor stim cine ne sunt prietenii adevarati.

Pagina 803 din 803 PrimulPrimul ... 303703753793801802803

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us