Pagina 1 din 803 1231151101501 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 6421

Subiect: Invitati care nu vin la nunta. Motive/Scuze

Inregistrat
    06.02.2005

Post Invitati care nu vin la nunta. Motive/Scuze

Eu am ajuns la partea de confirmari...si m-am cam umplut de nervi.Pentru ca am avut invitati care inca nu imi pot spune daca vin sau nu.Saptamana asta tre sa merg la restaurant si...trebuie sa semnez un nr de persoane...si nu stiu inca numarul.Ma dispera oamenii astia.Le-am dat invitatiile acum o luna si cand ii intreb daca vin zic ca inca nu imi pot da un raspuns clar.Unii au motive serioase.Altii insa ...sunt doar neseriosi.Pe mine ma intereseaza sa imi dea un raspuns clar,da sau nu,ca sa imi pot face niste calcule.Ma rog...oameni si oameni.Voi cum stati la capitolul asta?

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

eu o sa ii consider pe cei nehotarati cu NU ... ca sansele sa vina sunt mici, devreme ce nu stiu.. sau poate nu vin si le e asa sa te refuze..si restaurantul tau e si mai scumpel si asta ii sperie.. si in plus restaurantul are o rezerva de 10 portii si te pot acoperi daca ai persoane care se hotarac in ultimul moment...

Inregistrat
    12.05.2006

Implicit

Nouă ne-au cerut cei de la restaurant să anunțăm numărul cu cel mult 10 zile înainte. Mi se pare mai aproape de realitate. Cu 3 săptămâni e cam mult...

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Eu am sa ii presez cu 6 luni inainte hahahaa. Ca sa lase concediu, tot etc.

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Noua ni s-a cerut sa spunem numarul exact cu o saptamana inainte de nunta. Oricum, in general daca vin mai multi se dau portii in plus si daca vin mai putini le platesti. Asa ca mi-e clar in ce sens voi face rotunjirea!

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Citat Postat de ryanaro
    Eu am sa ii presez cu 6 luni inainte hahahaa. Ca sa lase concediu, tot etc.
    te-om vedea noi cand mai ai 2 saptamani si nu ai confirmari.. si noi o sa fim deja cu sacii-n caruta si o sa dam sfaturi :d.. glumesc. doar ca uneori iti pare ca ai de-a face cu oameni seriosi si nu e asa.. imi dau seama ca si noi am fost neseriosi unele dati

annabell Guest

Implicit

Da, intr-adevar acum imi dau seama ca uneori am fost si noi neseriosi. Eu i-am rugat sa-mi spuna daca vin sau nu, si majoritatea celor care chiar nu pot veni deja mi-au spus. sunt unii care deja au confirmat si sigur vor veni (ma rog, 99% probabilitate). Mai ramane partea (mai mica) de nehotarati, dar am vreo 2-3 saptamani sa scot un raspuns si de la ei. Sper sa fie totul ok.

Inregistrat
    06.02.2005

Wink

Asta cu 10 locuri in plus e adevarata.Dar ce te faci cand esti in situatia mea si ai vreo 60 cu semnul intrebarii.Unii nu stiau raspunsul iar pe altii nu am putut sa ii intreb(nu raspundeau la tel,etc).O sa incerc sa aman semnarea numarului pentru mai tarziu,dar daca si atunci sunt nehotarati?O sa fac cum zice valen,o sa ii scot de pe lista.Cine m-a pus sa ma marit?Nimeni.Eu am vrut.Atunci de ce ma mai plang?Pupici.

Pagina 1 din 803 1231151101501 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us