Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 49

Subiect: Pe cine invitati la cununie civila?

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Pe cine invitati la cununie civila?

Dragi miresici,
    Ma gandeam ca la cununia civila care este vineri sa dau email in firma (suntem 40 -50 de colegi) si sa invit pe toata lumea. La fostul loc de munca am prins 3 cununii si asa s-a procedat, au veniti toti colegii chiar daca nu fuseseera invitati la petrecere sau la cununia religioasa.
    Cand am adus in discutie acest subiect cu o actuala colega a spus ca e aberant sa invit pe toti la cununie, ca se vor simti ofensati pt ca nu i-am chemat si la petrecere. Si din ceea ce imi parea mie un gest frumos a ajuns sa fie o ofensa...
    voi ce credeti? e ok sa inviti toti colegii la cununia civila mai ales ca e cu o zi inainte de cununia religioasa?
    multumesc
    valen

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

eu i-am invitat si la una si la cealalta, dar doar pe cei mai apropiati cu care ma inteleg mai bine... nu are rost sa inviti toata firma, si in plus la civila vor veni persoanele care ma cunosc de cand sunt mica, vecini mai in varsta, prieteni de familie, in principiu cei care nu pot veni la cununia religioasa sau la rest...dar si cei care vin nu le zic sa nu vina, ne gandeam la vreo 40 -50 pers cam asha, sa nu fie prea multi....

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Pe invitatii se trece si cununia civila? Eu de ex. inca nu stiu ora si trebuie sa tiparesc invitatiile. Plus ca daca vin multi, unde stau toti, spatiul e destul de mic. Eu voiam sa fac cununia civila inainte dar numai cu familia si apropiatii, apoi m-am gandit ca daca nu invit pe toata lumea o sa se supere, asa ca fac amandoua cununiile in aceeasi zi. M-am gandit ca nu trec cununia civila pe invitatie si cine chiar vrea sa vina o sa intrebe la ce ora e. Ce ziceti?
    Valen, ma gandesc ca poti sa faci si tu la fel, colegii tai stiu ca ai cununia si care vor vrea sa vina te vor intreba. Poate ca are dreptate colega ta, daca nu ii chemi si la nunta poate se vor simti ciudat.

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

pai nu prea ai cum sa treci pe invitatie prt ca asta aflii cu 2 saptamani inainte de nunta, si invitatiile le dai cu 1-2 luni inainte...?!?! noi n-am trecut nimik si stai linistita nimeni n-o sa intrebe atunci, noi acum am apucat sa zicem la toata lumea cand este, dupa ce am stabilit tot...

Inregistrat
    22.05.2006

Implicit

Eu personal, voi proceda exact la fel ca si tine. Mi se pare foarte frumos sa-ti inviti colegii la cununia civila. Ca sa nu mai vorbim despre faptul ca multi dintre ei se vor bucura ca vor scapa de cheltuiala de la petrecerea din restaurant. Eu cred ca n-au de ce sa se supere. Ba din contra.
    Raluca

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de ligia
    Pe invitatii se trece si cununia civila? Eu de ex. inca nu stiu ora si trebuie sa tiparesc invitatiile. Plus ca daca vin multi, unde stau toti, spatiul e destul de mic. Eu voiam sa fac cununia civila inainte dar numai cu familia si apropiatii, apoi m-am gandit ca daca nu invit pe toata lumea o sa se supere, asa ca fac amandoua cununiile in aceeasi zi. M-am gandit ca nu trec cununia civila pe invitatie si cine chiar vrea sa vina o sa intrebe la ce ora e. Ce ziceti?
    Valen, ma gandesc ca poti sa faci si tu la fel, colegii tai stiu ca ai cununia si care vor vrea sa vina te vor intreba. Poate ca are dreptate colega ta, daca nu ii chemi si la nunta poate se vor simti ciudat.
    Pai e asa cum zici tu,in momentul in care dai comanda de tiparire a invitatiilor nu ai cum sa stii exact ora pentru cununia civila,asa ca va fi omisa pe invitatie.Dar ulterior anunti tu pe cine vrei sa participe si la civila.

Inregistrat
    06.02.2005

Smile

Buna fetelor!
    Cam asa este cu invitatiile, nu ai cum sa treci ora de la cununia civila pentru ca o afli doar cu 2 sapt inainte, dar cei care vor vrea sa vina vor intreba sau eventual atunci cand veti vorbi cu ei sa va confirme daca vin sau nu la nunta le puteti spune si de ora cununiei civile. Ideea sa-ti chemi colegii la cununie mi se pare ok, mai ales ca daca nu le spui or sa zica ca n-au stiut, mai bine sa-i anunti ca poate vor vrea sa vina sa te felicite, dar nu toti vor veni la petrecere, asa scapa doar cu un buchet de flori

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Pai Mam cu siguranta nu vor veni toti 40-50 mai ales ca e intr-o zi de vineri dimineata.
    nu am rezolvat inca dilema mai caut pareri

Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us