Pagina 3 din 16 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 124

Subiect: Cu cat timp inainte comandam tortul???

Inregistrat
    14.10.2007

Implicit Re: Cu cat timp inainte comandam tortul???

aveti cumva idee cum se procedeaza cu tortul in momentul in care ti-l fac cei de la restaurantul la care ai nunta? (bine, nu ei, dar au contract cu o cofetarie care le furnizeaza torturile). ti se pune la dispozitie si suport? sau trebuie sa te ocupi tu de achizitionarea lui? nu am mers inca sa intreb la restaurant, ca e prea devreme, dar as vrea sa stiu, ca poate trebuie cumparat de noi si sa-mi pot alege unul care sa-mi placa.

2. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    04.09.2007

Citat Postat de ana_briceag Vezi mesajul
    aveti cumva idee cum se procedeaza cu tortul in momentul in care ti-l fac cei de la restaurantul la care ai nunta? (bine, nu ei, dar au contract cu o cofetarie care le furnizeaza torturile). ti se pune la dispozitie si suport? sau trebuie sa te ocupi tu de achizitionarea lui? nu am mers inca sa intreb la restaurant, ca e prea devreme, dar as vrea sa stiu, ca poate trebuie cumparat de noi si sa-mi pot alege unul care sa-mi placa.

ar trebui sa intrebi daca au laborator propiu sau sa-l comanzi tu de la o cofetarie, dar daca ti-l comanzi tu trebui sa te duci si sa cauti tu o cofetarie unde sa-ti comanzi un tort asa cum il visezi tu. eu am cautat in jur de 2 saptamani si mi-am gasit ceva care sa-mi placa .
    Casa de piatra!

4. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    17.11.2007

O intrebare foarte intalnita cu cat timp inainte sa dau comanda la tort si de ce sa tin cont cand il aleg.
    Oricum poate nu am sa multumesc toate gusturile dar as vrea sa fie bun.
    Cum sunt torturile cu martipan?

6. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    17.11.2007

Citat Postat de Pysycuta Vezi mesajul
    dar nu e asa ca estemai bine sa alegem o cofetarie mai dina propierea restaurantului ac sa riscam sa primim tortul burdusit...chiar daca ei asigura transportul?
    la gropile care exista ne putem astepta la orice.nu?
    Asta chiar este o problema cu gropile din oras.Mi-e frica sa nu pateasca ceva.La o prietena nu i-au asigurat transportul asa ca miresici trebuie sa luam in considerare si aspectul acesta cand ne alegem cofetaria care ne face tortul.

8. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    17.11.2007

Citat Postat de Angel_yrem Vezi mesajul
    ar trebui sa intrebi daca au laborator propiu sau sa-l comanzi tu de la o cofetarie, dar daca ti-l comanzi tu trebui sa te duci si sa cauti tu o cofetarie unde sa-ti comanzi un tort asa cum il visezi tu. eu am cautat in jur de 2 saptamani si mi-am gasit ceva care sa-mi placa .
    A auzit cineva de cofetaria din Seini,judetul Maramures,am auzit ca fac torturi superbe si delicioase inca nu am auzit pe nimeni sa aiba reclamatii.e cam scump dar eu zic ca merita ca totusi e si el atractia serii.
    Nu?

10. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    04.12.2007

Buna, poate intrebarea mea pare ciudata: are cineva vreo cofetarie care a facut un tort super? orice recomandare este binevenita, am mult de cautat. Multumesc anticipat.

12. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    28.02.2007

Citat Postat de miresicamica Vezi mesajul
    O intrebare foarte intalnita cu cat timp inainte sa dau comanda la tort si de ce sa tin cont cand il aleg.
    Oricum poate nu am sa multumesc toate gusturile dar as vrea sa fie bun.
    Cum sunt torturile cu martipan?
    Martipanul este cel care imbraca tortul, nu o compozitie.... Compozitia de sub martipan poate fi oricare aproape.... Eu ma gindesc, ca cele mai indicate sint alea care nu sint foarte dulci, caci dupa atita mincare si alcool, s-ar putea sa nu pice prea bine.... Mai detaliat nu-ti pot face recomandari pt ca nu prea ma pricep nici eu....

14. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    04.09.2006

Citat Postat de p_raluca Vezi mesajul
    Martipanul este cel care imbraca tortul, nu o compozitie.... Compozitia de sub martipan poate fi oricare aproape.... Eu ma gindesc, ca cele mai indicate sint alea care nu sint foarte dulci, caci dupa atita mincare si alcool, s-ar putea sa nu pice prea bine.... Mai detaliat nu-ti pot face recomandari pt ca nu prea ma pricep nici eu....

Trebuie sa te contrazic putin Raluca.
    Compozitia de sub martipan nu poate fi oricare...dimpotriva...la cate cofetarii am intrebat eu (vreo 6 adica) mi s-a spus ca sub martipan ar trebui sa fie un blat mai tare...o compozitie care sa fie mai rezistenta...ca altfel s-ar prabusi martipanul.
    Eu mi-as fi dorit tort tiramisu imbracat in martipan, dar din acest motiv nu este posibil, asa ca voi recurge la varianta unui tort de ciocolata neagra imbracat in ciocolata alba sau in martipan alb.

Pupici

16. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Pagina 3 din 16 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •