Pagina 165 din 165 PrimulPrimul ... 65115155163164165
Rezultate de la 1.313 la 1.315 din 1315

Subiect: Traditii si obiceiuri de nunta la Galati

Inregistrat
    11.10.2012

Implicit Re: Traditii si obiceiuri de nunta la Galati

Citat Postat de Rhania Vezi mesajul
    Fetelor,am si eu o intrebare...se mai pun flori in piept la toti invitatii?Eu ma gandeam sa pun doar la familie,nasi si domnisori de onoare...Ce parere aveti?
    Noi am pus doar la parinti,la nas si la cavalerul de onoare cocarde din flori naturale,nasa a avut buchetel si domnisoara de onoare corsaj din flori naturale..invitatii oricum incep sa aiba oroare de flori de piept ca se intampla sa aiba rochii imprumutate pentru evenimentul respectiv;)
    Cod:

Inregistrat
    21.08.2014

Citat Postat de raluca00 Vezi mesajul
    Buna fetelor ! Am si eu o intrebare : de ce se joaca gaina, adica ce semnificatie are, ca eu nu inteleg.
    Apoi atunci sunt mai multe ''jucate'', dar nu mai imi aduc aminte ce, colacii nasilor si cadoul.....
    Va rog sa ma lamuriti si pe mine.
    In rest mai toate vor fi, in afara de acordeonist care sa ne lalaie cu ''ia-ti mireasa ziua buna'' si nici hora din fata blocului.... (ce ma bucur ca nu am unde sa o fac.....blocul da in "Brailei'' asa ca nu o sa intrerup circulatia ca sa joc hora )
    ai jucat pana la urma gaina? fara suparare pentru cei care sunt innebuniti dupa traditia asta (ca si familia de altfel) ... mi se pare totusi ca am mai trecut si la un alt nivel eu nu o vreau..nu stiu daca ma va intelege cineva .. deja fac hora in fata blocului si dejjjaaaaaaa se rupe colacul deasupra capului..

Inregistrat
    08.09.2014

mai aveti nr acordionistului, va rog? mersi

Citat Postat de brynia Vezi mesajul
    trimite mi nr te rog

Pagina 165 din 165 PrimulPrimul ... 65115155163164165

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us