Pagina 32 din 32 PrimulPrimul ... 22303132
Rezultate de la 249 la 254 din 254

Subiect: Desfasurarea cununiei religioase in Cluj

Inregistrat
    24.02.2013

Implicit Re: Desfasurarea cununiei religioase - Cluj

Citat Postat de Pusik Vezi mesajul
    Noi ne-am hotarat in cele din urma sa mergem la biserica din marasti, Sf. Ioan Botezatorul, intr-adevar nu e prea luminoasa dar sunt sigura ca fotograful o sa se descurce.
    Noi stam in marasti si in plus la biserica au fost cununati parintii meu si am fost eu botezata...sper sa iasa bine. A mai avut careva din voi cununia religioasa acolo? cum sunt preotii?ati intampinat ceva probleme?

btw: e normal sa nu ne ceara nici un leu cand am mers sa rezervam biserica?

Unde se afla mai exact Biserica "Sfantul Ioan Botezatorul"? Este cumva cea de la intersectia Fabricii cu Fabricii de zahar?

Inregistrat
    14.08.2012

Implicit Re: Desfasurarea cununiei religioase - Cluj

Citat Postat de Delia21 Vezi mesajul
    Unde se afla mai exact Biserica "Sfantul Ioan Botezatorul"? Este cumva cea de la intersectia Fabricii cu Fabricii de zahar?
    Da, aceea e. Acolo voi avea si eu cununia religioasa .

Inregistrat
    08.02.2012

Implicit Re: Desfasurarea cununiei religioase in Cluj

Miresici, si mai ales foste miresici, ati fost de curand nase?
    Ma puteti ajuta, va rog cu o informatie- cam cat trebuie sa dea nasii la biserica mai nou?
    Nasii nostri vor fi nasi pentru prima oara si habar nu au.
    Merciii.

Inregistrat
    08.03.2015

Hello fetelor,
    Stie vreuna dintre voi vreo biserica ortodoxa cu un parinte mai deschis la minte?

Spun din start ca ceremonia religioasa va fi strict pentru parinti / bunici si alte rude credincioase, pentru noi este un compromis (as aprecia daca nu ar judeca nimeni motivele, nu vreau dezbateri pro si contra credinta).
    Citeam pe alte topicuri despre faptul ca ceremonia religioasa se face la parohia de care apartii. Aici apare prima problema: nici unul din noi nu este in Cluj.
    Mai citeam si ca se cer certificatele de botez (aici vor merge parintii sa le caute / scoata) dar presupunand prin absurd ca nu putem face rost de ele ce se intampla?
    Am auzit si de adeverintele care se scot de la parohia "mama" cum ca sunt de acord ca ceremonia sa se tina in alta parte... really??

Revin la "problema" preotului, normal ca o sa trec prin toate etapele pe care le presupune o cununie religioasa (spovedanie & co.), dar vreau un parinte cu care sa pot purta o conversatie normala si matura si sa nu-mi reproseze din doua in doua minute ca nu merg la biserica si ca nu tin cont de dogmele ortodoxe.

Daca aveti sugestii, sunt binevenite

Inregistrat
    29.07.2014

Si eu auzisem ca ceremonia se face la biserica de unde apartii,era lume convinsa ca nu pot face unde vreau,dar uite ca mie nu mi-a trebuit nicio adeverinta pentru a face slujba la alta biserica,chit ca amandoi apartineam de altele si nu de cea unde se va tine slujba.Am mers,am intrebat,am dat avans si gata.
    Ce-i drept nu sunt din Cluj,insa nu cred ca ar conta,am citit la multe topicuri despre asta si miresici din diverse zone.Cat despre certificatul de botez ....nu am auzit si nu mi-a fost cerut!
    "Marry me!Let’s spend our week nights eating cereal on the floor when there is a perfectly fine table behind us.
    We can hold hands and go to parties we end up ditching to drink wine out of the bottle in the bathtub.
    And slow dance with me in our bedroom with an unmade bed and candles on the nightstand. Let me love you forever."

Noi o sa avem nunta la Biserica Romano Catolica Sfantu Mihail, din Piata Matei Corvin (Unirii).
    Abi aasteptam
    Avem pregatiri cu parintele care ne va cununa, si o sa ne cante corul Sfanta Cecilia + muzica de camera, si o solista

Astept foarte mult clipa aceea.

Ser ca si voi o sa aveti parte de o nunta de vis.

Pagina 32 din 32 PrimulPrimul ... 22303132

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us