Pagina 1 din 42 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 334

Subiect: Va e frica de ce va urma?

Inregistrat
    10.11.2006

Question Va e frica de ce va urma?

am discutat cu entuziasm pana acum de toate rochii, tiuluri, unghiuri, inele , verighete, pantofi, camasi, lumanari , decoratiuni, etc dar despre partea sentimentala nu a adus nimeni vorba. ce ati simtit cand ati spus DA (in afara de imensa bucurie)? indoieli...?
    EU NU VREAU SA MA FAC MARE. il iubesc si nu am nici o indoiala in privinta lui, dar o sa ramanem asa fericiti in continuare?. ma schimb eu ? se schimba el? nu fug de responsabilitati dar cateodata ma gandesc ca nu o sa fac fata.

Inregistrat
    26.10.2006

Implicit Re: Va e frica de ce va urma?

Citat Postat de RaduAdriana Vezi mesajul
    am discutat cu entuziasm pana acum de toate rochii, tiuluri, unghiuri, inele , verighete, pantofi, camasi, lumanari , decoratiuni, etc dar despre partea sentimentala nu a adus nimeni vorba. ce ati simtit cand ati spus DA (in afara de imensa bucurie)? indoieli...?
    EU NU VREAU SA MA FAC MARE. il iubesc si nu am nici o indoiala in privinta lui, dar o sa ramanem asa fericiti in continuare?. ma schimb eu ? se schimba el? nu fug de responsabilitati dar cateodata ma gandesc ca nu o sa fac fata.
    Noi locuim impreuna de un an si jumatate, si suntem la fel de copii precum eram si inainte de a ne cunoaste. Nu ne-a schimbat cu nimic faptul ca locuim impreuna, ca muncim alaturi pentru a ne construi o familie. Ne rasfatzam reciproc, ne scaldam in dragostea celuilalt, si nu cred ca suntem mai "seriosi" doar pentru ca am decis sa ne casatorim.
    Cand am fost ceruta in casatorie, mi s-au umplut ochii de lacrimi. Fericirea mea e completa numai alaturi de el, si asta nu poate fi decat bine.
    Dincolo de acele inflorituri, de nunta, de receptie, de verighete, stati voi, asa cum ati fost intotdeauna, insa COMPLETI.
    Iubiti-va, si impreuna veti gasi toate raspunsurile.

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de RaduAdriana Vezi mesajul
    eu credeam ca o sa se schimbe, nu stiu ce aveam eu in cap. dar am avut cununia civila in noiembrie si nimic nu s a schimbat. locuim de 2 ani impreuna si totul e la fel. in afara de faptul ca daca doamne fereste ne despartim, trebuie sa divortam. doar atat. mi se par de o mare imaturitate emotionala cei care locuiesc impreuna si nu se casatoresc niciodata.

Inregistrat
    21.10.2006

Mie, doar de greutatile financiare, si atat.

Inregistrat
    21.08.2006

Thumbs up Re: Va e frica de ce va urma?

Deocamdata, inca nu imi vine sa cred ca peste 6 zile vom fi legal sot si sotie. Ne cunoastem de 4 ani, suntem impreuna de peste 2 ani si pot spune ca ne iubim la fel, poate chiar mai mult! Ma socheaza cateodata cat de bine ma cunoaste, isi da seama cand suparata sau cand pun ceva la cale, si de asemenea i-am invatat si eu starile, mimicile, ticurile.
    Asa cum spune sloganul nostru: O SA FIE BINE!

Stefania Mihaela

Inregistrat
    17.01.2007

Noi suntem impreuna de 6 ani si locuim impreuna de 4 ani. Nu ne-am casatorit pana acum ptr ca eram studenti si am hotarat sa terminam facultatea, sa ne angajam si apoi facem nunta. Nu s-a schimbat nimic, nu a intervenit rutina absolut deloc, din contra, fiecare zi e o bucurie. Desi suntem plecati amandoi aproape toata ziua la servici, seara e o placere sa ne revedem, ne povestim unul altuia ce am facut, ne jucam ca doi copii. Uneori ce ma sperie pe mine este faptul ca parca suntem "prea copii". Ma gandesc ca in curand vrem un bebelus si cand ne privim unul pe altul ce fel ne jucam parca ne sperie responsabilitatea unui copil. Dar nici nu vreau sa ne maturizam complet, sa devenim oameni impovarati de probleme si greutati.

Inregistrat
    12.04.2007

nu trebuie sa va sperie nimic din ce va urma dupa ce spune-ti DA in fata ofiterului de stare civila...va urma o perioada de acomodare in care amandoi va trebui sa renuntati la anumite tabieturi si sa faceti compromisuri pt a nu va certa din cauza unor nimicuri,multa rabdare,dar pana la urma totul va fi bine deoarece dragostea si dorinta de a fi impreuna vor invinge
    si mai este ceva fetelor......comunicati cu partenerul vostru de viata....spuneti daca va deranjeaza ceva si ajungeti la un compromis...
    eu am noroc pt ce deja locuiesc cu logodnicul meu de un an si jumatate si am trecut deja de aceste etape iar acum avem o frumoasa relatie bazata pe ffffff iubire si respect

Inregistrat
    16.08.2007

Nici mie nu imi este frica de ce va urma, ma inteleg super bine cu el, bine mai exista mici conflicet pe care le depasim cu bine dar ar fi totusi o problema. Vom sta cu parintii mei, mai exact cu mama mea. Ei doi se inteleg super bine dar totusi imi e frica, nu cred ca e normal sa stai cu parintii cand te casatoresti, ?
    Poate statul cu parintii sa cauzeze la o casnicie?

Va pup

Pagina 1 din 42 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us