Pagina 48 din 48 PrimulPrimul ... 38464748
Rezultate de la 377 la 382 din 382

Subiect: Cum v-ati ales nickname-ul?

Inregistrat
    12.09.2011

Implicit Re: Cum v-ati ales nickname-ul?

Provine de la id-ul de messenger, pe care l-am ales in urma cu vreo 10 ani si care provine de la prescurtarea numelui meu, Deea si prescurtarea numelui care mi-a placut din copilarie si pe care vreau sa i-l pun fetitei mele, Cassie.

Inregistrat
    16.05.2012

De la numele meu, Luciana, prietenii si colegii mai fac si prescurtari si imi spun uneori Luci sau Ana. Asadar, am hotarat sa imbin si numele si poreclele .

Am citit in facultate o carte despre religia hindusa, iar ei cred in "rishi"... este o denumire data unor oameni foarte speciali (de exemplu ei cred ca in categoria asta ar intra Iisus sau Mahomed), sfinti cum ar veni, doar ca e un pic diferit fata de ce inseamna asta pentru crestini.
    Mi-a ramas in minte chestia asta si m-am gandit ca ar fi dragut sa-l folosesc ca nickname... l-am feminizat evident, de aici Risha (ulterior am aflat ca exista si o denumire feminina, care e de fapt Rishika).

Inregistrat
    22.07.2012

Nick-ul meu - numele meu

Inregistrat
    03.07.2012

Prenumele meu este Ionela Catalina, tata imi spune Ioana, mi-ar fi placut mai mult Ioana decat Ionela, ceea ce m-a determinat ca la facultate sa ma recomand Catalina. Daca cineva imi spune Ionela, este clar din Suceava sau ma cunoaste de dinainte de a veni in Bucuresti. Si sunt nascuta pe 02.06.198...

Inregistrat
    28.07.2012

Nickname-ul e numele meu...numarul vine de la data nasterii 01.11

Pagina 48 din 48 PrimulPrimul ... 38464748

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us