Pagina 17 din 17 PrimulPrimul ... 7151617
Rezultate de la 129 la 131 din 131

Subiect: Obiceiuri din Brasov

Inregistrat
    08.02.2010

Implicit Re: Obiceiuri din Brasov

Buna,este foarte frumos ca vreti sa participati la acest eveniment mai ales ca sunteti oameni apropiati de ai miresei.Au ales un loc frumos ptr o nunta,dar in legatura cu darul conteaza in primul rand la cat va-ti gandit voi sa le dati(sau mai bine zis cat se da voi?).

Inregistrat
    21.11.2012

Citat Postat de eva_nagy Vezi mesajul
    Cautam obiceiuri de nunta pe youtube si uite ce am gasit... http://www.youtube.com/watch?v=pNMtB...eature=related Refuz sa cred ca e un obicei din Brasov. Nu am vazut asata niciodata si nici nu mi-as dori...Balamuc de prost gust...

eu sunt din comuna harman la 7 km de brasov , si de cand ma stiu la noi a doua zi se face tot balamucul asta !!! sunt prezenti mai multi tineri si se mai si plimba miri si nasi cu o roaba prin toate gropile comuni ... este un pik exagerat dar pt tineret e distractiv .. putini mai dureros pt miri si nasi

Citat Postat de claudikaa Vezi mesajul
    Eu am intalnit la o singura nunta in Brasov, nu as zice ca e regula. Noi nu am avut si nu a fost remarcat.
    eu am vazut la majoritatea nuntilor, asa mi se pare normal. parintele sa binecuvanteze bunatatile si nunta.

Pagina 17 din 17 PrimulPrimul ... 7151617

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us