Pagina 55 din 55 PrimulPrimul ... 545535455
Rezultate de la 433 la 437 din 437

Subiect: Vestimentatie pentru cununia civila

Inregistrat
    10.09.2012

Implicit Re: Vestimentatie pentru cununia civila

Citat Postat de onia Vezi mesajul
    salut fetelor
    eu m-am gandit sa merg la cununia civila in rochia de mireasa pentru ca mi se pare mai comod si nu asa de obositor, apoi merg la cea religioasa si dupa la sedinta foto
    a mai fost vreuna dintre voi in Iasi la starea civila in rochie de mireasa , ca din cate am inteles eu astia nu ar accepta? eu nu sunt din iasi si difera multe chestii fata de la suceava de unde provin eu
    va multumesc
    Buna, nu am auzit de aceasta interdictie si eu as vrea sa merg cu rochia de mireasa si pana acum nu am auzit ca nu ar fi voie, ba mai mult am si prietene care au mers in rochia de mireasa

Inregistrat
    15.11.2009

Nu iti interzice nimeni sa vii imbracata in rochia de mireasa la cununia civila
    Eu am ales alta rochita pt ca asa mi am dorit eu si plus ca mi sa parut mai comod
    Imagini atasate Imagini atasate

Miresica de 2012

Inregistrat
    05.04.2011

Citat Postat de onia Vezi mesajul
    salut fetelor
    eu m-am gandit sa merg la cununia civila in rochia de mireasa pentru ca mi se pare mai comod si nu asa de obositor, apoi merg la cea religioasa si dupa la sedinta foto
    a mai fost vreuna dintre voi in Iasi la starea civila in rochie de mireasa , ca din cate am inteles eu astia nu ar accepta? eu nu sunt din iasi si difera multe chestii fata de la suceava de unde provin eu
    va multumesc
    Bună!
    Eu am avut nunta vara aceasta și am mers în rochie de mireasă, cu voal și tot tacâmul. Cine ți-a spus că există o astfel de interdicție, a vorbit aiurea și în necunoștință de cauză. Până la urmă e dreptul tău să te îmbraci cum vrei și ei nu au cum să interzică mireselor să vină în rochie de mireasă.

Eu nu merg imbracata in rochie de mireasa la cununia civila.Dar stiu ca nu e interzis pentru o ca o prietena de a mea a facut in 2005 nunta si era imbracata in mireasa,cu voal si de toate si pe urma s-a dus direct la biserica.
    Asa ca fiecare face cum vrea.

Inregistrat
    17.08.2010

De unde v-ati luat rochii pentru cununia civila? Ceva ce sa mai pot purta si dupa aceea daca se poate.

Pagina 55 din 55 PrimulPrimul ... 545535455

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us