Pagina 24 din 24 PrimulPrimul ... 14222324
Rezultate de la 185 la 189 din 189

Subiect: Tepe la cumparat verighete!

Inregistrat
    23.11.2011

Implicit Re: Tepe la cumparat verighete!

Noi ne-am facut verighete Gerstner in 2012, prin reprezentanta Caprice Shop, si daca atunci nu am intampinat nici o problema, am avut ghinionul sa le pierdem si sa vrem sa le refacem in acelasi loc in 2014. Din luna august 2014 cand am platit avansul si pana acum in februarie nu am primit nici verighetele, nici banii inapoi.
    Domnul Robertino Vasilescu, reprezentant al Caprice Shop, ne-a tot amanat comanda, initial spunand ca au fost alte comenzi prioritare, pe urma ca a avut treburi in tara si probleme financiare. Ne-a spus ca a facut comanda dar dureaza mai mult pana cand ajunge in tara, si tot asa din 2 in 2 saptamani pana cand am intrebat direct la fabrica din Germania. Acolo ne-au spus ca domnul Vasilescu nu a facut aceasta comanda, asa ca am cerut banii dati pe avans inapoi.
    Insa nici avansul nu l-am putut obtine in intregime, dupa indelungi promisiuni, am primit 50% din avans in decembrie, iar in ianuarie inca 20%. Intre timp am facut si o reclamatie la ANPC care s-a concretizat cu o amenda substantiala (asa sustine dl. Vasilescu) pe care a platit-o Caprice Shop, si pana la urma a fost facuta si comanda de verighete, insa in momentul de fata nu avem nici verighetele, si nici banii nu ne-au fost restituiti in intregime.
    Atentie, nu comandati verighete de la aceasta firma!

Inregistrat
    01.06.2013

Thumbs down Re: Tepe la cumparat verighete!

Atentie mare la brandul Larosa! Termenul de livrare nu se respecta iar gramajele difera cu 1 gr in minus fata de ce s-a comandat. Incercati sa evitati acest magazin!!!!

Inregistrat
    19.08.2015

Am vazut aceasta postare tarziu si am raspuns aici, http://www.miresici.ro/forum/showthr...95#post5055595
    Problema a fost incheiata si rezolvata iar un singur incident la mii de clienti multumiti nu cred ca ne poate caracteriza, mai ales ca si in acest caz prima comanda s-a incheiat cu succes.

Citat Postat de bluegirl84 Vezi mesajul
    Noi ne-am facut verighete Gerstner in 2012, prin reprezentanta Caprice Shop, si daca atunci nu am intampinat nici o problema, am avut ghinionul sa le pierdem si sa vrem sa le refacem in acelasi loc in 2014. Din luna august 2014 cand am platit avansul si pana acum in februarie nu am primit nici verighetele, nici banii inapoi.
    Domnul Robertino Vasilescu, reprezentant al Caprice Shop, ne-a tot amanat comanda, initial spunand ca au fost alte comenzi prioritare, pe urma ca a avut treburi in tara si probleme financiare. Ne-a spus ca a facut comanda dar dureaza mai mult pana cand ajunge in tara, si tot asa din 2 in 2 saptamani pana cand am intrebat direct la fabrica din Germania. Acolo ne-au spus ca domnul Vasilescu nu a facut aceasta comanda, asa ca am cerut banii dati pe avans inapoi.
    Insa nici avansul nu l-am putut obtine in intregime, dupa indelungi promisiuni, am primit 50% din avans in decembrie, iar in ianuarie inca 20%. Intre timp am facut si o reclamatie la ANPC care s-a concretizat cu o amenda substantiala (asa sustine dl. Vasilescu) pe care a platit-o Caprice Shop, si pana la urma a fost facuta si comanda de verighete, insa in momentul de fata nu avem nici verighetele, si nici banii nu ne-au fost restituiti in intregime.
    Atentie, nu comandati verighete de la aceasta firma!

Inregistrat
    27.03.2016

Citat Postat de didoam2002 Vezi mesajul
    Incredibil dar adevarat si ma gandeam sa impartasesc experienta mea si altor persoane care pot si vor sau au si comandat verighete la firma Firesq din Bucuresti, Constanta, Iasi,Brasov, Cluj, Timisoara...
    Ne-am dus la firma lor ca doi oameni linistiti si increzatori ca doar sunt in buricul targului si nici prin cap nu ne trecea ce avea sa urmeze...Am vazut un model ne-am bucurat...l-am comandat ce-i drept cu ceva modificari ( fara diamant si fara satinaj) am asteptat 3 sapt sa le ridicam....la sfarsit modelul nu prea imi placea...nu stiam de ce... nu imi placea finisajul...ceva nu imi placea, verigheta lui...cam mare ce-i drept..asa ca ...ne-am dus sa le mai slefuim....si sa o micsoram ....
    Ei fff draguti ( poate excesiv de draguti) nici o problema se face...se slefuiesc...se modifica....nu stiu ce mi-a venit...si am cerut modelul expus sa vad daca este la fel finisat...si sper uimirea mea...era un pic altfel cea pe care am primit-o era plata....(modelul este din aur alb si aur galben modelul vx 33) si modelul expus era mai bombat asa cum imi placea mie...uppppsss mi-a crescut tensiunea....tipul a inceput sa-mi explice ca diferenta este din cauza satinajului (diferenta de un micron....din punctul meu de vedere) si ca se mai modifica de 9k ( modelul expus) la 18k( cel comandat) si ca sa-mi demonstreze scoate inca o comanda satinata ca sa vad diferenta....siiiii surpriza.....era ca a mea....doar ca era satinata...deci in concluzie ei prezinta un model si vand altul...este incredibil...era cu totul diferit...am inebunit in magazin.....nu mi-a venit sa cred....vindeau pielea ursului din padure....
    Ne-am dus acasa sa vedem ce chitante avem de la ei...si upppsss nu ne-au dat chitanta decat pe ultima plata....avansul de 7 mil nu aparea nikaieri deci aveam mari sanse sa nu avem cu ce demonstra cat am platit( 14 mil)....deci evaziune fiscala....si noi fraieri...
    Asa ca am cerut acealsi model satinat cu diamant ...exact ca cel expus...au spus ca ma suna a doua zi.....si surpiza....nu se poate executa acel model.....incredibil......dar ne-au dat banii inapoi....
    Succes la pregatiri si multa grija...
    Se intampla si in 2016. Am niste prieteni care au dat la comanda verighete la firma Atlantis Gold din Sv, iar dupa 1 luna jumate, i-au anuntat ca sunt gata si surpriza, marimile nu erau bune, erau mai mici, iar modelul diferit de cel ales. Motivul, vina atelierului si ca nu s-au putut incadra in gramajul stabilit initial! Ca in filmele de comedie! Asta dupa ce au dat avans destul de mare, saracii oameni, ca sa fie siguri! Traim in Romania!

Inregistrat
    06.01.2017

Am gasit o gramada de modele superbe si la pret bun (adica nu super-ieftin, ca atunci mi-as pune intrebari, dar rezonabil) pe www.glamira.ro. Are cineva experienta cu site-ul? Scrie ca ar fi facute si expediate din Germania, oare sunt de incredere? Parca mi-e frica sa comand online, daca nu se potriveste, daca nu mi le accepta la schimb?

Pagina 24 din 24 PrimulPrimul ... 14222324

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us