Pagina 36 din 36 PrimulPrimul ... 26343536
Rezultate de la 281 la 288 din 288

Subiect: la ce ora se pune biserica?

Inregistrat
    07.10.2012

Implicit

La 16 slujba , mers la poze prin parc si dupa restaurant ora 19

Citat Postat de toetoe Vezi mesajul
    Stabiliti cununia religioasa astfel incat sa aveti timp de o sesiune foto dupa si implicit inainte de restaurant. Eu am avut de exemplu cununia programata la ora 16:00..a durat aprx 40..dar cu pupaturi poze etc etc..a tinut pana la 17:chiar si mai bine. Am mers la locatia stabilita , iar la ora 20:00 ne-am dus la salon pentru a ne intampina invitatii. Nu va stresati pentru rudele care vin de departe (ce fac in acest interval?) SE DESCURCA! Asta este ultimul lucru la care trebuie sa va ganditi!
    M-ai linistit
    Ultima editare de MissSwan : 13.06.2013 21:56:17

Inregistrat
    06.08.2010

Implicit Re: la ce ora se pune biserica?

Citat Postat de toetoe Vezi mesajul
    Stabiliti cununia religioasa astfel incat sa aveti timp de o sesiune foto dupa si implicit inainte de restaurant. Eu am avut de exemplu cununia programata la ora 16:00..a durat aprx 40..dar cu pupaturi poze etc etc..a tinut pana la 17:chiar si mai bine. Am mers la locatia stabilita , iar la ora 20:00 ne-am dus la salon pentru a ne intampina invitatii. Nu va stresati pentru rudele care vin de departe (ce fac in acest interval?) SE DESCURCA! Asta este ultimul lucru la care trebuie sa va ganditi!
    Adevarat!!! SE DESCURCA!!!!

Inregistrat
    02.09.2013

buna fetelor!
    aici am si eu o pb.. avand in vedere ca fac in octombrie.. se intuneca mai repede(pe la ora 19 cam asa)
    si vrem dupa cununia religioasa sa facem pozele..nu inainte. oare la ora 15 e prea ciudat?
    ca sa avem timp sa ajungem si la rst pe la ora 19 - 19,15 cam asa..uf
    miresici din octombrie, la ce ore v-ati pus cununia religioasa, in conditiile in care vreti sa faceti si poze dupa?

Inregistrat
    05.08.2013

Citat Postat de EMOKID Vezi mesajul
    buna fetelor!
    aici am si eu o pb.. avand in vedere ca fac in octombrie.. se intuneca mai repede(pe la ora 19 cam asa)
    si vrem dupa cununia religioasa sa facem pozele..nu inainte. oare la ora 15 e prea ciudat?
    miresici din octombrie, la ce ore v-ati pus cununia religioasa, in conditiile in care vreti sa faceti si poze dupa?
    Depinde si de cat timp ai nevoie la sedinta de dupa. In general iti trebuie 1 ora/1 ora si jumatate. Ora 15 cred ca o aleg majoritatea cuplurilor ca e cel mai convenabil. Dar daca gasesti mai tarziu ai putea sa iesi la sedinta si inainte de biserica, cand esti mai fresh

Inregistrat
    28.10.2013

Buna!
    Eu pe 20 sep am avut nunta si mi-au spus fotografii sa pun mai devreme biserica, deoarece incepe deja sa se intunece devreme.
    Asa ca am avut cununia religioasa la 15.30,iar la restaurant am avut ora pe invitatie 19.30. Eu si mirele am ajuns aproape de 19.00 la restaurant,dupa ce am facut si sedinta foto.

Inregistrat
    12.06.2009

Cununia religioasa o am la 17, restaurantul la 19:30. Mi s-a zis ca va dura slujba o ora jumate(probabil cu tot cu urari). Apoi vreau sa fiu prima la restaurant sa intampinam invitatii, mai am timp sa arunc si un ochi daca totul este ok. Sedinta foto o facem inainte de slujba religioasa. Cununia cu 2 zile inainte.

Inregistrat
    05.02.2015

Noi ne gandeam undeva pe la 6, avand in vedere ca este in iulie si se intuneca tarziu, dupa 9, cred.

Citat Postat de EMOKID Vezi mesajul
    buna fetelor!
    Noi avem nunta in septembrie si am planificat exact la fel!
    Nu e "ciudat" sa faci cununia la pranz!...

Pagina 36 din 36 PrimulPrimul ... 26343536

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us