Dragele mele, atentie cu cine faceti contractul de filmare la nunta! Noi ne-am pacalit rau anul trecut! Am semnat un contract cu un domn, Geo Munteanu - REDDOT Film Focsani, pentru 1050 de Euro, in care omul se obliga sa filmeze, sa ne dea un Blue Ray cu un montaj si sa ne dea pe un HDD brutul. Totul a decurs minunat, omul a venit sa filmeze, si-a luat banii integral in ziua nuntii, urmand ca in SASE LUNI sa livreze materialul. Acum 3 zile s-au implinit 10 luni. N-am vazut pana acum o luna nimic, nu a mai raspuns cu saptamanile la nici un fel de incercari de contact (email, telefon, FB, Whatsapp). Dupa 6 luni ne-a spus ca are probleme personale si nu a reusit sa faca materialul. L-am inteles, ca oameni suntem! Numai ca au mai trecut 3 luni, in care nu a mai dat nici un semn, pana l-am amenintat cu chemarea in judecata. Atunci a trimis un material facut prost, evident in mare graba, sa fie ceva acolo, cu titlul de "provizoriu", sa spunem ce nu ne place. De o luna nu mai stim nimic de el. Noi am recurs acum la cai legale. AVETI GRIJA CU CINE SEMNATI SI NU DATI BANII INAINTE INTEGRAL !!!