Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate de la 17 la 22 din 22

Subiect: TU in revista Beau Monde Mirese!

Inregistrat
    04.06.2013

Implicit Re: TU in revista Beau Monde Mirese!

Buna dragele mele,

Este prima data cand intru pe acest site linistita fara graba de a cauta ceva, ba chiar va pot impartasi povestea mea.
    Relatia noastra a inceput acum doi ani si jumatate si pot spune ca din prima clipa am simtiti ca el este alesul. Cum ne era atat de greu sa stam departe unul de celalalt am hotarat dupa doua luni de intalniri obisnuite sa ne mutam impreuna. Si cum acest mutat a fost mai mult decat benefic pentru amandoi, uite cum la doi ani de atunci ne-am si casatorit.
    Asa ca va las cateva poze de la nunta noastra.

Cu drag,
    Andreea
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    29.07.2014

Buna tuturor!

Ma numesc Diana,urmaresc acest forum din primavara si dupa cateva luni am decis sa imi fac si cont pentru a interactiona cu foste/viitoare miresici si a afla noi trucuri sau idei pentru organizarea nuntii
    10495984_963786693648481_3650611668255433100_o.jpg

Povestea noastra de iubire a inceput in liceu si s-a transformat treptat dintr-un flirt,o idila adolescentina, intr-o iubire matura care ne ofera zilnic satisfactie si fericire si ne ajuta sa mergem mai departe in orice moment,fie el bun sau rau.Unde mai pui faptul ca avem acelasi nume de familie,chestie care ne-a facut sa tremuram si sa ne interesam amanuntit daca nu suntem rude .Cand relatia a devenit mai serioasa,am organizat o intalnire cu mamele si...surpriza! Ele se cunosteau,cu 20 de ani in urma fiind colege la aceeasi fabrica si vecine care au pierdut contactul in timp,deoarece una din ele schimbase orasul pentru cativa ani.
    393438_351424401551383_1925304393_n.jpg

Cererea in casatorie a avut loc in unul din locurile noastre preferate,pe 8 martie,dupa amiaza cand am decis totul:cum,cand,unde ne casatorim si ce ne dorim.Ceea ce eu credeam ca e o simpla plimbare si cina in locul preferat,s-a transformat intr-un plan pe care-l urmarim cu interes pana anul viitor.
    1602014_837187539641731_550840869_o.jpg

De ce pana anul viitor?Deoarece am realizat ca de la distanta nu putem pregati petrecerea in 3-4 luni pentru vara lui 2014,oricat de nerabdatori am fi fost,astfel ca in luna mai am anuntat doar parintii si 2-3 prieteni buni ca peste o luna trebuie sa fie prezenti cand vom spune "DA" in orasul indragostitilor,Verona,la Casa Julietei.
    Totul a fost perfect: soarele stralucitor,adierea vantului,mica petrecere de dupa si acordurile de harpa din timpul ceremoniei, ca-n povesti,exact cum mi-am dorit
    DSC_3475.jpg
    DSC_3537.jpg
    DSC_3586.jpg
    DSC_3584.jpg
    DSC_3580.jpg

Oficial suntem sot si sotie,iar anul viitor vom fi si in fata lui Dumnezeu.

THE END

Va pup,cu drag,
    Diana
    Ultima editare de Miss_B : 08.10.2014 17:54:53

Inregistrat
    13.11.2013

Buna!

Eu sunt Andreea si sunt membru pe forum inca din luna decembrie 2013, cand am fost ceruta in casatorie de al meu sot.
    Ne-am cunoscut in martie 2013, intr-o perioada in care chiar nu ma asteptam sa apara ceva bun in viata mea si in care hotarasem sa ma concentrez strict pe munca si pe propria stare de bine.
    Am descoperit alaturi de el ce inseamna o adevarata relatie de cuplu, invat zilnic aspecte noi si viata mea a devenit mai frumoasa si mai plina de zambete de cand a aparut.
    La 3 luni ne-am mutat impreuna, peste alte inca 6 luni am iesit seara sa vedem luminitele care trebuiau sa se aprinda pentru prima data cu ocazia sarbatorilor de iarna si atunci am primit si cel mai frumos inel din lume. Luminile de Craciun aprinse, noi 2 imbratisati si un inel. Am fost cel mai fericit om de pe pamant atunci
    La fix un an si jumatate ne-am casatorit civil, iar mai apoi religios si acum speram ca "traditia" sa se mentina si sa apara si un bebe, de aceea lucram la proiectul "casa noastra" in care sa il primim.
    Intre timp, continuam sa ne iubim, sa ne descoperim mereu alte laturi ale caracterelor noastre, sa ne iubim, sa ne respectam, sa comunicam, sa evoluam IMPREUNA.

Va doresc tuturor sa gasiti omul potrivit la locul potrivit, sa va bucurati de viata impreuna si sa descoperiti ce inseamna cu adevarat "familia".

Inregistrat
    06.02.2008

Noi ne-am cunoscut prin niste prietenii comuni dar nu eram interesata de o relatie insa el a reusit sa imi atraga atentia prin sinceritate si atentia care mi-o acorda. E o persoana sufletista, incearca sa ajute pe toata lumea, e just si foarte glumet. A fost o relatie la distanta eu la Iasi studenta, el al Galati tot student dar orice obstacol l-am trecut cu bine impreuna . Dupa 2 ani si ceva de ziua mea m-a cerut in casatorie in camera de la camin eram in anul 3 de facultate, a fost extrem de emotionat nu stia ce sa zica, nu putea lega nici 2 cuvinte. Anul trecut ne-am casatorit civil la Muzeul satului din Galati la 2 ani, 2 luni si 2 zile de la logodna exact de ziua nasei noastre iar cununia religioasa am facut-o pe 23 august.
    "You are still the one!!!"

Inregistrat
    27.05.2010

Buna,

Ma numesc Diana, iar in august 2016 voi avea marele eveniment.
    In iunie 2016 se vor face 10 ani de relatie.

Ne-am cunoscut in facultate in Bucuresti, desi eram amandoi din acelasi oras natal, acolo nu ne-am intalnit niciodata.
    In 10 ani am crescut impreuna, am devenit cei mai buni prieteni, ne-am completat unul pe celalalat si am reusit sa facem lucruri pe care singuri cu siguranta nu le faceam.

Primul deceniu se incheie cu o petrecere in cinstea noastra pe 27 august 2016

Inregistrat
    31.01.2013

Povestea noastra

te-am cunoscut atunci cand nu mai credeam in iubire. Intr-o zi obisnuita 22.10.2012 ne-am intalnit prima data si de atunci am tresarit amandoi si stiam ca drumul nostru va fi pe veci impreuna. Dumnezeu mi-a intins o mana atunci cand credeam ca nu mai e posibil, m-a scos din adancul prapastiei la lumina si apoi mi te-a daruit pe tine. M- ai readus la viata si totul are alt sens alaturi de tine.
    La ziua mea 14.01.2013 la nici trei luni de relatie am spus da!!!! Ne casatorim!!!! Totul parea un vis din care nu vroiam sa ma trezesc. Mi-era frica, mi- era teama dar tu imi dadeai speranta sa merg mai departe.
    La un an de relatie in 19.10.2013 – nunta!!!! Totul parea ireal si parca nici acum nu constientizez cat m-a ajutat dumnezeu. M-a acoperit cu bunatate, m-a sprijinit si m-a purtat departe de rau. Se spune ca orice fetita viseaza la nunta ei si isi doreste sa fie o printesa. Eu am fost o printesa si tu printul meu. Imi pare rau ca totul a trecut asa repede si parca as vrea sa dau timpul inapoi sa retraiesc din nou aceasta uniune sfanta. Esti inima mea,viata mea, esti totul!

Multumesc din suflet revistei miresici pentru ca am gasit multe sfaturi utile pentru nunta!

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us