Pagina 176 din 176 PrimulPrimul ... 76126166174175176
Rezultate de la 1.401 la 1.407 din 1407

Subiect: Sanatatea si ingrijirea parului

Inregistrat
    10.11.2010

Implicit Re: cresterea parului

Citat Postat de andra005 Vezi mesajul
    poti folosi o masca naturale impotriva caderii parului ce o prepari chair la tine acasa http://www.scs.ubbcluj.ro/~cair1043/ingrijire_par.html
    Buna
    Am incercat sa intru pe site-ul pe care l-ai mentionat mai sus dar nu merge..... Poti sa il atasezi inca o data? Ms mult. Pupici

Inregistrat
    30.09.2014

Implicit Re: Sanatatea si ingrijirea parului

Am inceput acum o saptamana urmatorul tratament care da rezultate, deja imi cade mult mai putin par ca de obicei.
    Folosesc:
    1. tinctura ce contine: mesteacan, brusture, urzica si ardei iute, o aplic pe pielea capului cu aprox 30 minute inainte de spalare ( stau cu prosopul pe cap in tot acest timp).
    2. sapunul moale de la hofigal ( spal parul doar o data ).
    3. lotiunea chel stop (exact cum scrie in instructiuni).
    Eu am parul gras, si in aceasta saptamana nu mi s-a ingrasat mai deloc desi l-am spalat la 3 zile.

Inregistrat
    19.09.2011

Cam greu sa facem parul sa creasca mai repede sau mai des...insa partea cu opritul caderii lui se poate rezolva..intr-o anumita masura.

Stiu ca sunt multe tratamente pentru asa ceva pe piata, unii zic ca ceva merge alceva nu merge...insa dupa propria experienta, necesita sa incerci diferite produse pana gasesti ceva care sa ti se potriveasca tie...este ca la parfum, doar ca miroase bine pe prietena ta nu inseamna ca are acelasi rezultatsi la tine.

Eu una am gasit ceva de la Revlon, intai l-am gasit in saloane dupa care am reusit sa gasesc firma care aprovizioneaza, au si magazin online de unde iti poti comanda singura. Site-ul este www.cosmeticeprofesionale.ro ...acum nu pot sa va recomand ceva anume....trebuie sa gasiti voi acel produs care va ajuta. Eu v-am spus doar ce folosesc eu.

Bafta!

Inregistrat
    30.09.2014

Citat Postat de Iuliana_R Vezi mesajul
    Am inceput acum o saptamana urmatorul tratament care da rezultate, deja imi cade mult mai putin par ca de obicei.
    Folosesc:
    1. tinctura ce contine: mesteacan, brusture, urzica si ardei iute, o aplic pe pielea capului cu aprox 30 minute inainte de spalare ( stau cu prosopul pe cap in tot acest timp).
    2. sapunul moale de la hofigal ( spal parul doar o data ).
    3. lotiunea chel stop (exact cum scrie in instructiuni).
    Eu am parul gras, si in aceasta saptamana nu mi s-a ingrasat mai deloc desi l-am spalat la 3 zile.
    Am 3 saptamani de cand urmez programul de mai sus si pot sa spun ca nu mai imi cade parul. La baie pot sa numar 10-15 fire si nu mai mult.

Inregistrat
    27.04.2016

Pentru ingrijirea parului si chiar si ca tratamente pentru par, ma impac foarte bine cu produse cosmetice din gama Estel Otium. Au niste fiole foarte puternice pt caderea parului.
    Produse cosmetice - Estetique cosmetics

Inregistrat
    27.04.2016

Implicit Re: cresterea parului

Citat Postat de ela15 Vezi mesajul
    Buna
    Am incercat sa intru pe site-ul pe care l-ai mentionat mai sus dar nu merge..... Poti sa il atasezi inca o data? Ms mult. Pupici
    Mai puteti intra pe www.estetique-cosmetics.ro ca sunt fin gama Estel Otium, si au efect garantat
    Produse cosmetice - Estetique cosmetics

Citat Postat de cocacola499 Vezi mesajul
    Cam greu sa facem parul sa creasca mai repede sau mai des...insa partea cu opritul caderii lui se poate rezolva..intr-o anumita masura.

Stiu ca sunt multe tratamente pentru asa ceva pe piata, unii zic ca ceva merge alceva nu merge...insa dupa propria experienta, necesita sa incerci diferite produse pana gasesti ceva care sa ti se potriveasca tie...este ca la parfum, doar ca miroase bine pe prietena ta nu inseamna ca are acelasi rezultatsi la tine.

Eu una am gasit ceva de la Revlon, intai l-am gasit in saloane dupa care am reusit sa gasesc firma care aprovizioneaza, au si magazin online de unde iti poti comanda singura. Site-ul este www.cosmeticeprofesionale.ro ...acum nu pot sa va recomand ceva anume....trebuie sa gasiti voi acel produs care va ajuta. Eu v-am spus doar ce folosesc eu.

Bafta!

Pentru cresterea mai rapida a parului am folosit"metoda inversa"!! este foart des practicata si pe youtube vedeti multe videoclipuri cu ea. Pur si simplu cu capul in jos facem masaj scalpului. Eu am folosit ulei de cocos si ricin, pentru ca ajuta la hidratarea scalpului, apoi l-am spalat ca de obicei. In plus am luat suplimente alimentare de la doppel hertz si acum de la forcapil, o pastiluta pe zi, si chair s=au vazut rezultatele. parul meu a crescut mai repede

Pagina 176 din 176 PrimulPrimul ... 76126166174175176

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us