Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 30

Subiect: Savureaza cafeaua intr-o ceasca de portelan pictat manual!

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Savureaza cafeaua intr-o ceasca de portelan pictat manual!

Draga miresica,

Daca ceasca ta de cafea nu-ti mai spune nimic, e timpul sa o inlocuiesti cu o ceasca din portelan pictat manual, care se distinge prin singularitate, oferindu-ti mandria de a sti ca esti proprietara unei piese unice. Diminetile in care iei micul dejun, pranzul sau cina in familie si momentele dedicate ceaiului si cafelei isi vor schimba reperele cu ajutorul seturilor rafinate din portelan pictat manual.

Produsele pentru arta mesei de la Porphyras sunt completate cu seturi elegante de baie: dispenser, savoniera si pahar.
    Obiectele Porphyras sunt lucrate din portelan Bone China, de tip englez, avand un design inovator si eclectic, in culori vibrante.
    Astfel de obiecte reprezinta o idee excelenta de cadou pentru nunti si aniversari.
    Colectiile sunt denumite expresiv, fiecare asteptandu-si posesoarea potrivita: “Comoara Insulei de Porphyr”, “AltaModArte”, “Racoare tropicala”, “Decadence” sau “Gradina deliciilor”.

Porphyras si Miresici iti ofera in dar o veritabila mostenire sentimentala, oferindu-ti sansa de a castiga unul dintre cele 5 seturi, adica:

2 seturi de mic dejun Gradina Deliciilor
    1 set espresso Chemarea dragonului portocaliu
    1 set espresso Racoare tropicala
    1 set baie Racoare tropicala

mic 2.jpg mic 3.jpg mic 4.jpg mic.jpg

Unul dintre aceste minunate seturi poate fi al tau daca ne vei povesti despre ritualul de savurare a cafelei de dimineata sau a ceaiului preferat si ne vei raspunde la intrebarea “Cum se numesc obiectele din portelan pictat manual oferite la concurs?”. Mai multe informatii poti gasi in regulamentul concursului!

Te asteptam cu drag in lumea noastra, unde vei fi rasfatata cu obiecte de calitate, innobilate cu pasiune si eleganta!

P2-C-01-01.png.jpg
    Ultima editare de irina : 13.11.2012 10:05:59

Inregistrat
    04.05.2007

Implicit Re: Savureaza cafeaua intr-o ceasca de portelan pictat manual!

Premiile oferite sunt:

Ritualul meu de savurare al cafelei este unul destul de simplu si practicat de foarte multe persoane(cred) : de luni pana vineri imi savurez cafeau la birou, alaturi de colegi la o barfa mica (dezbatand probleme de serviciu cum stie seful) si aceste intalniri matinale zilnice fac cafeau atat de buna, incat nu pot lipsi in nici o dimineata de la cafeaua obligatorie, care intre timp a devenit sarcina de serviciu :P.
    In week end in schimb, sotul se trezeste primul face cafelutza pregateste si ceva dulce langa (o bomboana/ciocolata...nu va ganditi ca se apuca de cucinat, nuuuuu, doamne fereste ) si .....tanaaaaaaa...ne bem cafeau "cu noduri" ca sa spun asa, ca Sofia, kinder ul din dotare ne exploateaza si vrea cate ceva cand de la mama, cand de la tata. Dar asta face cafeaua sa fie si mai buna. Cred ca daca as sta linistita in hamac/pe terasa unei cabane la munte, in liniste si relaxare totala gustul si placerea nu ar mai fi aceleasi.

Cum se mai distreaza Furnicutza Monya:

(click pe link pentru a vedea tot ce-i nou)

Premiile sunt:

de obicei imi beau cafeaua dupa amiaza dupa ce adoarme fata si o pot savura in liniste,in bucatarie,unde ma mangaie razele soarelui(acum cat inca ne mai alinta)

Inregistrat
    14.12.2011

Obiectele din portelan pictate manual oferite la concurs se numesc: set de mic dejun Gradina Deliciilor, set espresso Chemarea dragonului portocaliu, set espresso Racoare tropicala si set baie Racoare tropicala.

In timpul saptamanii imi savurez cafeaua impreuna cu sotul meu. Eu beau cafea, el nu intelege de ce-mi place Oricum, ideea e ca eu savurez cafeaua si el discuta cu mine... In primele minute nu prea inteleg ce vrea sa-mi spuna, dupa care incep usor, usor sa ma prind...
    Cand ajung la munca mai stau la o cafeluta si la o barfa si cu coleguta mea si pe la pranz...parca mai merge inca una )
    In week-end ma trezesc inaintea sotului asa ca imi beau cafeluta singura, de obicei cu miresicile de aici Oricum, cand se trezeste si sotiorul meu mai fac o tura de cafea ;)

Inregistrat
    10.10.2012

Buna dimineata! Produsele sunt oferite de Porphyras,lucrate din portelan pictat manual,Bone China de tip englez iar produsele oferite ca si premii sunt:
    Ritualul cafelei la noi este urmatorul:eu ma trezesc la sase,fac cafeaua,apoi imi trezesc "copilasul"si ne savuram cafeaua la o stire,apoi in pas alert ne grabim la munca unde nici nu ajung bine ca imi mai fac o cafea si o savurez in timp ce mai citesc ce au mai scris miresiciile pe forum.O zi buna!

Inregistrat
    19.04.2010

Ritualul cafelei la noi e urmatorul..de luni pana vineri bem cafeluta la birou alaturi de colegi iar sambata si duminica in functie de care se trezeste primul... face cafeaua si evident il trezeste si pe celalalt si ne asezam amandoi pe coltarul din bucatarie, cu cafeaua aburinda si dezbatem impreuna planul de "bataie" al week-endului..Fiecare astfel de dimineata e atat de dulce..

Obiectele pictate manual oferite la concurs se numesc: Set de mic dejun Gradina Deliciilor, Set espresso Chemarea dragonului portocaliu, Set espresso Racoare tropicala si Set baie Racoare tropicala.

Mascota Miresici 2012

Inregistrat
    23.03.2008

Premiile oferite sunt:

Ritualul meu de savurare al cafelei este cam asa: de luni pana vineri beau o cafeluta acasa in timp ce ma imbrac, ma machiez si pregatesc copilul, deci este pe fuga. in schimb mai beau o cafea si la birou, cafea pe care am timp sa o savurez in liniste de obicei. iar in weekend beau cafeluta impreuna cu sotul in timp ce ne amuzam de nazbatiile pe care le face fetita noastra.

Inregistrat
    31.10.2009

Premiile oferite sunt:

Cafeaua este placerea mea "vinovata" iar sotul meu stie asta si ma rasfata in fiecare dimineata cu cafeluta la pat. El se trezeste dimineata, se pregateste sa plece la serviciu si apoi imi aduce cafeaua in cescuta mea preferata(care a ramas fara toarta). Zambetul fetitei mele si mirosul de cafea ma ajuta sa-mi incep ziua binedispusa.Ne mai dragalim , mai beau o gura de cafea si tot asa pana ne trezim amandoua bine. Acesta e ritualul meu aproape zi de zi.

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us