Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 15 din 15

Subiect: Pranzul miresei

Inregistrat
    15.06.2011

Implicit Re: pranzul miresei

Citat Postat de Roxana18Radu Vezi mesajul
    Ralu,
    la pranzul miresei chemi persoane apropiate. La nunta Alinei noi ca nasi am fost in blugi si nici finutii nu au avut tinuta speciala. Tot lejer au fost imbracati. Inchipuie-ti ca dupa o noapte de nedormit in tocuri si rochie de mireasa nu-ti mai arde de tinute speciale. Si invitatii au fost imbracati lejer. Eu una imi pregatesc pentru pranzul miresei o pereche de blugi si un tricou.
    Pranzul miresei de regula se tine la acelasi restaurant unde ai facut nunta. Noi la Magura am rezervat o sala mai mica. Se servesc aperitive, ciorba, un fel de baza si niste pajituri. Cam asta am auzit si eu ca se face.
    Poate miresicile de pe forum au o alta parere. Poate se obisnuieste sa-ti iei tinute mai elegante. Eu nu prea am mers pe la nunti. Retine! Ca in liceu voi aparea imbracata Blugi si tricou! Bafta la pregatiri!
    Spor si tie, Roxi! keep in touch!

Inregistrat
    03.09.2008

Eu am facut pranzul miresei in apart care ii destul de mare ca am facut modificari inainte de nunta dar oricum nu ii asa comod ca la o casa sau local.Mami a facut o ciorba si restul mancarii ce a ramas de la nunta. Am inceput cheful pe la 15 si a tinut pana la 3 dimineata....a jucat lumea pe hol care ii luuungg si in bucatarie care ii fff spatioasa (am scos masa si scaunele).La fratele meu am fost ,, mai cu cap,, si am tinut in curtea bunicilor intr-un cort si bineateles ca spatiul muuult mai mare. Imbracamintea a fost una fff lejera.

Inregistrat
    09.02.2009

Noi am facut pranzul miresei acasa, am facut o supa buna, buna, de dres mahmureala Si mancarea pe care ne-au dat-o de la restaurant. Am fii vrut sa facem la restaurant, dar era nunta. Am fost doar noi, nasii, parintii nostrii si 5 prieteni apropiati Eu in pranzul miresei vad o masa la care stai cu nasii si parintii si priatenii buni si povestesti momente de la nunta. Cel putin noi asta am facut. Oricum, afara ploua de turna.....asa ca doar de stat in casa era vremea, mancat prajituri

Inregistrat
    08.09.2011

Citat Postat de Artemis_2012 Vezi mesajul
    Noi am transformat ,,Pranzul Miresei" in ,,,Gratarul Miresei" si e iesit foarte ok. Initial, sotul meu si-a dorit nunta la curte, dar era cam dificil de organizat din punctul meu de vedere, asa ca am facut a II-a zi la curte cu familie, nasii si cateva rude, o masa. Noi am oferiti mititei, pulpe la gratar, sarmale (ramase de la nunta) ceva saratele, bere, suc, vin si apa si tort - cat ne-a mai ramas. In afara de sarmale, alta mancare noua nu ne-a ramas, toata lumea a zis ca a fost f buna mancarea la nunta, si drept dovada s-a mancat aproape tot, la sfarsit ne-au dat 2 portii care nu s-au consumat ale unei familii ce a plecat mai devreme.

Lumea s-a imbracat lejer, fiecare a povestit cu cine a vrut, unii au stat la masa, altii si-au intins o patura si au stat pe iarba (era sfarsit de aprilie, asa ca nu era extrem de cald, era placut afara).

Parintii mei au amenajat un cort, niste mese, si a aratat chiar foarte frumos. Nunta nu as fi facut asa (desi am vazut la cineva, si mi-a placut ideea), dar pt a II-a zi eu zic ca e ok pt cine are spatiu la tara/la curte.

Ca si o concluzie, pt Pranzul Miresei, eu zic ca nu e cazul sa va stresati prea mult. Fie dati o masa cu parintii, frati/cumnati si nasi, si 2-3 rude f apropiate, fie renuntati la ea. Noi probabil nu faceam nimic de acest gen daca nu veneau ai mei cu ideea de gratar care mi s-a parut f lejera.
    Foarte frumos asa, si eu m`am gandit dar o sa fie greu cu rudele care mai pleaca mai tarziu si una alta si va trebui sa fim prin oras ..

Inregistrat
    15.06.2011

Implicit Re: Pranzul miresei

Pana la urma am renuntat la ideea de blugi pt a doua zi si mi-am cumparat o rochita turcoaza superba, simpla, fara umeri si lunga, care pica f. frumos, la care voi opta pentru o pereche de incaltari joase, sandale sau balerini,o sa vedem cum va fi vremea... Rochita se va asorta cu piscina asa ca sper sa fie cald!

Citat Postat de larah Vezi mesajul
    Pana la urma am renuntat la ideea de blugi pt a doua zi si mi-am cumparat o rochita turcoaza superba, simpla, fara umeri si lunga, care pica f. frumos, la care voi opta pentru o pereche de incaltari joase, sandale sau balerini,o sa vedem cum va fi vremea... Rochita se va asorta cu piscina asa ca sper sa fie cald!

Foarte fain! Mi se pare faina ideea de pranz la piscina, eu zic sa-ti iei si costumul de baie,in caz ca unii is mai glumeti

Oricum pt pranzul miresei nu te stresa mult, tre sa fie ceva informal alaturi ce cei apropiati: familie, nasi si cativa prieteni f apropiati. Importanta e nunta, pranzul miresei e optional si trebuie sa fie ceva mai lejer.

Spor la pregatiri!

Inregistrat
    15.06.2011

Nici nu ma gandesc sa nu-mi iau costumul de baie! In septembrie nu poti fi niciodata sigur, asa ca ma rog pentru vreme buna! va pup, fetelor, spor la pregatiri!

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us