Pagina 39 din 39 PrimulPrimul ... 29373839
Rezultate de la 305 la 311 din 311

Subiect: TU (si poate EL) in revista Miresici!

Inregistrat
    01.03.2009

Implicit Re: Din nou pe coperta revistei Miresici!!!

Citat Postat de irina Vezi mesajul
    Dragi miresici,

Asa cum v-am obisnuit, continuam concursul vostru preferat, deschis tuturor miresicilor de 2011, 2012 si 2013!

Cum participati:

- Postati la acest topic fotografiile voastre (minimum 5, maximum 10) cat mai recente si relevante;
    - Povestiti in 2-3 fraze cel mai amuzant moment al cuplului vostru;

- Raspundeti la intrebarea: Despre ce subiect/e v-ar placea sa cititi in urmatorul numar al revistei?

Ce puteti castiga:
    - Sansa de a aparea pe coperta noului numar al revistei;
    - Finalistele norocoase se vor regasi in paginile revistei in pictoriale sau in pagini de povesti adevarate;
    - 10 semi-finaliste vor primi garantat o crema de fata VICHY IDEALIA de 50 ml.
    Ataşament 549615
    Concursul se desfasoara in perioada 20.05.2013 – 03.06.2013.Redactiava face selectia si va anunta miresicile finaliste!

Cititi cu atentie Regulamentul pentru a afla criteriile de participare.

TERMENI SI CONDITII
    Pentru inscriere in cursa catre podium: postati in acest topic fotografiile voastre, cat mai recente si mai relevante (fara ochelari de soare, sa se distinga chipul si sa nu fie facute de la mare distanta sau contre jour) si raspuneti la intrebarea: Despre ce subiect/e v-ar placea sa cititi in urmatorul numar al revistei?

Puteti posta intre 5 si 10 imagini (la rezolutie de minimum 300 dpi si format JPEG sau TIFF), care sa va infatiseze in cel putin doua tinute diferite, cat mai relevante pentru chipul si silueta voastra. Nu pentru ca ar exista restrictii de dimensiuni – dimpotriva: va exista spatiu dedicat si minionelor, dar si miresicilor XXL. Ba chiar si viitoarelor miresici care asteapta un bebe, cu sarcina vizibila si care pot fi fotografiate (in urma selectiei) inainte de aparitia revistei!

Asadar, va rugam trimiteti:
    -1-2 fotografii recente portret, din fata, in masura posibilului fara machiaj si fara ochelari de soare!
    -1-2 fotografii profil
    -1-2 fotografii recente corp intreg, in care sa se poata vedea silueta.

Restul pozelor postate - la latitudinea voastra, dar cele de mai sus sunt obligatorii.

IMPORTANT! Numele tuturor miresicilor finaliste selectate pentru aparitia in urmatorul numar Miresici vor fi anuntate in forum. Castigatoarele vor fi desemnate in urma unui interviu realizat cu membrii juriului (format din echipa redactionala si fotograf), la sediul redactiei. Cheltuielile de deplasare pentru acest interviu indispensabil nu vor fi decontate. In cazul deplasarii castigatoarelor la Bucuresti pentru sedintele foto, trustul Sanoma Hearst Romania va deconta partial cheltuielile de transport. Revista Miresici isi rezerva dreptul de a selecta nuntile care vor aparea in paginile sale. Decizia finala si irevocabila apartine editorului.
    Nu se percep comisioane sau taxe pentru nuntile prezentate in paginile revistei.
    In cazul in care revista decide publicarea fotografiilor personale ale miresicilor, vom solicita fotografului permisiunea scrisa pentru a publica imaginile.

Mult succes!

de ce "NU"si pt miresicile din anii precedenti anului 2011?

Inregistrat
    23.05.2013

Implicit Povestea din film pe care nu o crezi...caci nici eu nu am crezut-o :)

Cea mai amuzanta poveste cu noi. Cred ca atunci cand am decis sa renunt la viata mea din Germania si sa ma intorc pentru un om pe care il cunoscusem de mai putin de 2 luni. Stateam in masina, in drumul spre Romania, si nu imi venea sa cred ca eu - Ms Plan it all in advance - traieste asa ceva

Cand ne-am intalnit noi doi a fost un moment de "serendipity" parca asa se numea filmul

Noi am locuit in acelasi oras (Iasi), am locuit in apartamente inchiriate pe acelasi strazi, in acelasi timp, iubeam aceleasi cafenele si am vizitat 2 tari, in acelasi timp, dar cu alte persoane. Desi gravitam pe acelasi orbite, nu ne-am intalnit niciodata.
    A trebuit sa ma mut in Munchen, ca mai apoi sa il intalnesc, intr-o vacanta scurta, tot in Romania, cand, in casa unui prieten, l-am zarit: citea o carte si purta pantaloni scurti, verzi. Iar eu venisem in Romania sa cumpar un catel pentru ca ma simteam singura in Munchen.

Cand l-am vazut am stiut ca EL este! Desi eu sunt o semi-cinica si nu credeam in dragoste la prima vedere.
    1.5 luni mai tarziu, el era in Munchen, ma ajuta sa impachetez si sa inchei viata de 2 ani in Germania. Cand eram in masina, in drum spre Ro, mi-am adus aminte de citatul meu preferat: I married adventure (era un citat pe care il decupasem dintr-o revista si il pusesem pe frigiderul meu din Munchen, in speranta ca, vreodata, poate o sa devina realitate)

Anul acesta, in septembrie, la 2 ani dupa ce ne-am cunoscut, ma casatoresc cu aventura

Sper sa va placa pozele noastre. Poate ne vedem la interviu sa vedeti cat de simpatici si plini de viata suntem

02.jpg 419568_10150671750874817_959211436_n.jpg 01.jpg 14.jpg 10.jpg 07.jpg539290_4164801917265_820876794_n.jpg 09.jpg
    Ultima editare de MiaGia : 23.05.2013 15:33:28

Inregistrat
    04.09.2011

Implicit Re: TU (si poate EL) in revista Miresici!

O facatura de concurs din pacate. De ce mai faceti acest concurs daca la ultima editie ati selectat fete pe care le-ati racolat din alte parti si nu dintre miresici? Jenant din pacate

Inregistrat
    06.01.2012

Se mai pot face inscrieri?

Inregistrat
    06.02.2005

Dragi miresici,

Concursul s-a incheiat. Cele 3 castigatoare selectate care vor primi cite o crema Vichy sunt:
    - Mihaela Radu
    - Larisa Carstea
    - Cristina Stoian
    Restul produselor se vor reporta in cadrul concursului viitor "Tu pe coperta". Asteptam povestile voastre insotite de fotografii.

Inregistrat
    27.09.2012

Implicit Ale si Albe

466585_422485367766149_61107157_o.jpgSEB_0343a.jpgSEB_0348a.jpgIMG_6053.jpgDSCN2968.jpgSDC11896.jpgDSCN0962.jpgDSCN0840.jpgDSCN1852.jpgDSCN1681.jpg64870_399960603351959_1111490895_n.jpgDSCF8578.jpg297403_292301104117910_2064832415_n.jpg Eu am cam trisat si am pus mai multe poze, insa 13 este numarul meu norocos si sper sa mi poarte noroc si de data aceasta;)! Suntem Ale si Albe, adica Alexandra si Alberto si de astazi mai avem fix o luna pana la marea zi in care ne vom unii destinele pana dincolo de moarte! Ne-am cunoscut intr-o frumoasa zi de septembrie si am stiut inca de la inceput ca vom imbatranii impreuna, am simtit ca suntem predestinati, chiar daca de-a lungul timpului viata ne-a mai tinut si departe unul de celalalt....totul s-a intamplat cu un scop, acela de a ne face sa ne pretuim mai mult unul pe celalalt si ceea ce ne leaga, adica iubirea! Momente haioase in relatia noastra au fost nenumarata, insa unul mai special a fost anul trecut in luna septembrie cand ne aflam in Creta! Era ziua in care cu cativa ani inainte ne intersectasem privirile pt prima data si inevitabilul accident se produse, ne ciocnisem cu iubirea! Seara pe plaja, sarbatorind in doi dragostea nostra cu un delicos cocktail, m-am speriat de un gandac care nu stiu cum alunecase in paharul meu si m-am ridicat nervoasa si dezgustata (caci jumatate din continut zacea deja in stomacul meu) sa ma cert cu chelnerul care ni le pregatise si inzorzonase paharele asa de tare incat nu l-am vazut decat dupa ce aproape ca am scurs paharul, timp in care Albe se comporta de parca avea bufeuri, il lua ba cu caldura ba cu frig....era emotionat saracutul si parca amutise! Si asa m-am facut de caco caci apoi toata lumea a ras de mine...cum sa confund inelul cu un gandac! Era destul de noapte si nu ma asteptam sa il primesc in modul acesta!

Inregistrat
    10.09.2013

Implicit Re: Din nou pe coperta revistei Miresici!!!

Citat Postat de mikabubu Vezi mesajul
    de ce "NU"si pt miresicile din anii precedenti anului 2011?
    Cand mai organizati concursuri?Eu am ramas in urma!

Pagina 39 din 39 PrimulPrimul ... 29373839

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us