Pagina 1 din 39 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 311

Subiect: TU (si poate EL) in revista Miresici!

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit TU (si poate EL) in revista Miresici!

Dragi miresici,
    Paginile editiei de iarna 2011 au gazduit nu mai putin de 15 miresici din comunitate. Pastrand acest ritm, publicatia pe care o iubiti ar putea deveni un “podium” dedicat si rezervat exclusiv voua, fetelor grozave care insufletiti zi de zi forumul Miresici!
    Va invitam asadar sa urcati treptele virtuale catre acest podium si sa va inscrieti pentru aparitiile in revista. Asta inseamna ca puteti fi selectate atat pentru coperta sau pictoriale de fashion, beauty, metamorfoza, fie pentru rubricile Real Wedding sau Trash The Dress.
    Alta veste buna: acest topic va sta permanent la dispozitie! Puteti oricand incarca pozele voastre, urmand ca miresicile castigatoare pentru fiecare editie Miresici sa fie selectate dintre TOATE pozele postate.
    In acest fel, chiar daca nu veti fi selectate pentru editia urmatoare, puteti primi oricand vestea cea mare pentru una dintre viitoarele aparitii ale revistei.
    Pentru ca stim cat sunteti de norocoase si fericite cu cel care va este partener, va sugeram sa postati si fotografii cu logodnicul sau sotul – poate ii facem si lui o surpriza.
    Iar daca aveti nunta programata inainte de una dintre aparitiile revistei si doriti ca un reporter Miresici sa fie prezent si apoi sa relateze povestea in rubrica “Reporter de nunta”, nu trebuie decat sa ne invitati, adaugand la pozele voastre detaliile evenimentului.

TERMENI SI CONDITII
    Pentru inscriere in cursa catre podium: postati in acest topic fotografiile voastre, cat mai recente si mai relevante (fara ochelari de soare, sa se distinga chipul si sa nu fie facute de la mare distanta sau contre jour). Ele vor fi insotite de 2-3 fraze despre cel mai amuzant sau romantic moment al cuplului vostru.
    Puteti posta intre 5 si 10 imagini (la rezolutie de minimum 300 dpi si format JPEG sau TIFF), care sa va infatiseze in cel putin doua tinute diferite, cat mai relevante pentru chipul si silueta voastra. Nu pentru ca ar exista restrictii de dimensiuni – dimpotriva: va exista spatiu dedicat si minionelor, dar si miresicilor XXL. Ba chiar si viitoarelor miresici care asteapta un bebe, cu sarcina vizibila si care pot fi fotografiate (in urma selectiei) inainte de aparitia revistei!

Asadar, va rugam trimiteti:
    -1-2 fotografii recente portret, din fata, in masura posibilului fara machiaj si mai ales fara ochelari de soare!
    -1-2 fotografii profil
    -1-2 fotografii recente corp intreg, in care sa se poata vedea silueta.
    Restul pozelor postate - la latitudinea voastra, dar cele de mai sus sunt obligatorii.

IMPORTANT! Numele tuturor miresicilor finaliste selectate pentru aparitia in urmatorul numar Miresici vor fi anuntate in forum. Castigatoarele vor fi desemnate in urma unui interviu realizat cu membrii juriului (format din echipa redactionala si fotograf), la sediul redactiei. Cheltuielile de deplasare pentru acest interviu indispensabil nu vor fi decontate. In cazul deplasarii castigatoarelor la Bucuresti pentru sedintele foto, trustul Sanoma Hearst Romania va deconta cheltuielile de transport si va asigura cazare la hotelurile partenere. Revista Miresici isi rezerva dreptul de a selecta nuntile care vor aparea in paginile sale. Decizia finala si irevocabila apartine editorului.
    Nu se percep comisioane sau taxe pentru nuntile prezentate in paginile revistei.
    In cazul in care revista decide publicarea fotografiilor personale ale miresicilor, vom solicita fotografului permisiunea scrisa pentru a publica imaginile.

Cititi cu atentie Regulamentul pentru a afla toate criteriile de participare.

Succes!
    Ultima editare de RevistaMiresici : 30.10.2012 13:35:20

Inregistrat
    03.11.2009

Implicit Re: TU (si poate EL) in revista Miresici!

imi fac curaj si postez prima

noi am avut nunta pe 28 mai 2011 si de atunci invatam cum e viata in doi.....de atunci ne dam seama in fiecare zi ce frumos este sa traim unul pentru alul si sa formam un cuplu.

cele mai frumoase si romantice momente sunt serile cand asteptam sa ne strangem in brate si sa stingem dorul acumulat peste zi cand nu ne vedem.
    dar si cererea in casatorie a fost unul din cel mai amuzant si romantic moment

asa ca suntem pregatiti sa ne aratam dragostea si printre randurile revistei
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    21.11.2010

A trecut si nunta noastra, 24 de ore unice pe care le-am trait la intensitate maxima.
    Unul dintre cele mai romantice si mai amuzante momente a fost atunci cand sotul meu m-a vazut prima data imbracata in rochia de mireasa si de emotii nici n-a indraznit sa ma sarute pe buze, ci m-a sarutat sfios pe obraz, dar si mometul de la starea civila cand am spus un "da" atat de rasunator incat toti oamenii au inceput sa rada.

Inregistrat
    19.04.2010

Ana si Ionut aici, viitoare mireasa respectiv miresoi de 15 septembrie 2012.Cel mai emotiononant moment sau printre cele mai emotionante..a fost atunci cand pe 9 sept 2010 mi-a oferit inelul si mi-a adresat marea intrebare a carui raspuns evident a fost "Da"

Mascota Miresici 2012

Inregistrat
    14.01.2012

buna tuturor! va citesc de mult dar uite ca-mi fac si eu curaj sa intru oficial in comunitatea miresicilor
    eu si daniel ( alesul meu) ne-am hotarat sa devenim oficial o familie in aceasta vara dupa aproape 4 ani in care dragostea noastra a devenit din ce in ce mai puternica.
    cel mai frumos moment - de pana acum (cu siguranta vor mai fi foarte multe) - a fost cand m-a cerut in casatorie. eram la castelul huniazilor din hunedoara si, dupa ce ne-am oprit pe una din terasele castelului, inconjurati de un peisaj ft romantic, scoate cutiuta cu inelul. a fost ft ft frumos si datorita locului in care a ales sa se petreaca dar si pentru ca a fost o surpriza totala.
    pupici tuturor

Inregistrat
    11.08.2009

Ne-am casatorit pe 10 septembrie 2011 nimic surprizator pt familiile si prietenii nostri ... ne-am cunoscut intamplator in tren dupa a 3 a intalnire ne-am mutat impreuna dupa 3 luni ne-am logodit dupa 3 ani de la prima intalnire a venit 10 septembrie ... nunta
    Nimic surprinzator in faptul ca ne iubim si lucrurile se intampla firesc!
    Ultima editare de MissSwan : 27.01.2012 20:22:58 Motiv: link

Inregistrat
    05.01.2011

Am avut nunta pe 10 septembrie 2011, o nunta superba care a iesit exact asa cum ne-am dorit. Un moment foarte frumos si amuzant in acelasi timp a fost cand sotul meu m-a vazut imbracata in mireasa, in ziua nuntii, atunci cand mi-a oferit buchetul. Imi aduc aminte ca ramasese fara cuvinte, avea un zambet foarte dragut, era foarte emotionat si cu greu a reusit sa-si gaseasca cateva cuvinte dupa care mi-a spus cat sunt de frumoasa .

Inregistrat
    02.10.2011

Simbolistica deosebita a cifrei sapte se aplica in cazul cuplului nostru, deoarece ne-am cunoscut acum sapte ani, iar pe data de 7 7 2012 va avea loc unul dintre cele mai fericite evenimente din viata noastra: NUNTA. Un moment de vis al relatiei noastre a fost cererea in casatorie, care s-a petrecut in ziua de Valentine's Day (14 februarie), intr-un cadru deosebit si intr-o tara pe care eu o ador: Italia. Dupa ce am petrecut o frumoasa dupa-amiaza in Florenta, desfatandu-ne privirile cu minunatiile locului, am primit in dar "cutiuta fermecata", in care salasluia un superb inel de logodna. Cuvintele ce au urmat au eclipsat insa sclipirea acestuia!

PIC1.jpg PIC2.jpg PIC3.jpg.JPGPIC4.jpg PIC6.jpg
    Ultima editare de roxxanna_b : 20.01.2012 00:33:26

Pagina 1 din 39 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us