Rezultate de la 1 la 2 din 2

Subiect: diferenta biostimulare - electrostimulare

Inregistrat
    27.12.2011

Smile diferenta biostimulare - electrostimulare

Fetelor stiti cumva care este diferenta dintre biostimulare si electrostimulare?
    Biostimularea este eficienta? Unde se poate face?
    Multumesc mult!

Inregistrat
    18.09.2013

Wink Re: diferenta biostimulare - electrostimulare

Citat Postat de Carmen.Ducu Vezi mesajul
    Fetelor stiti cumva care este diferenta dintre biostimulare si electrostimulare?
    Biostimularea este eficienta? Unde se poate face?
    Multumesc mult!
    Buna! Diferenta dintre biostimulare si electrostimulare este ca in cazul primei aparatul foloseste biocurenti- apropiati de natura celor din corpul uman, in timp ce electrostimularea consta in transmiterea de curent alternativ de intensitate mica spre diferite grupe de muschi pentru care se practica. In cazul electrostimularii esti conectat la o serie de electrozi, desigur cu impact non-invaziv asupra corpului. Eu iti recomand sa incerci speed fitness-ul – imbini utilul cu placutul- avand la baza electrostimularea musculara. Eu am reusit sa pierd cativa centimentri buni in jurul taliei cu ajutorul aparatelor performante de la Joy Speed Fitness.
    Ultima editare de esperance : 21.03.2014 21:47:38 Motiv: link

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us