Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 42

Subiect: Miresici in excursie - impresii si discutii despre alte tari

Inregistrat
    02.06.2010

Implicit Re: Drepturile si obligatiile casatoriei

Citat Postat de stress Vezi mesajul
    Nu ai inteles? Tu esti un obiect! Pune-ti husa pe tine!

Deci, pentru musulmane: asta e un site NEreligios. NE!!!! Nu ma intereseaza coranul vostru si islamul si toate balmajelile religioase!
    Imi mentin afirmatia. Tu esti fenomenala. De nota 20. Bravos.

Nu te certa niciodata cu un prost ...
    Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta sa.

Fii intotdeauna cine esti! Si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine.

Inregistrat
    19.06.2007

Citat Postat de Pityk Vezi mesajul
    Bun. Un argument pe care speram sa-l aduci in discutie, foarte bine, respect. Daca musulmanilor le impune religia sa poarte bandaje de mumii la ei in tara, eu sunt de acord. Sunt de acord sa poarte bandaje de mumii si la mine in tara, nu le pot spune "faceti voi o pauza de la religia voastra cat va aflati pe teritoriul Romaniei si cand va intoarceti la voi in tara, reluati". Dar daca religia mea mie nu-mi impune cum sa ma imbrac, de ce trebuie sa ma imbrac cum vor ei, la ei in tara, dupa religia lor?
    In primul si in primul rand NU trebuie. O faci daca chiar vrei pt a nu iesi in evidenta de ex, o faci pt ca respecti ceva pe acolo (alegi tu ce), o faci pt ca ei sunt in majoritate acolo . Cred ca am ajuns mult prea departe, pt ca eu pana acum nu am vazut turiste obligate sa le imbrace straiele. Daca te referi la excursia in desert unde iti acopereai fata, cred ca iti dai seama de ce o faceai, si la fel nu cred ca te-a obligat cineva.

Inregistrat
    02.06.2010

Citat Postat de Oanaflo Vezi mesajul
    In primul si in primul rand NU trebuie. O faci daca chiar vrei pt a nu iesi in evidenta de ex, o faci pt ca respecti ceva pe acolo (alegi tu ce), o faci pt ca ei sunt in majoritate acolo . Cred ca am ajuns mult prea departe, pt ca eu pana acum nu am vazut turiste obligate sa le imbrace straiele. Daca te referi la excursia in desert unde iti acopereai fata, cred ca iti dai seama de ce o faceai, si la fel nu cred ca te-a obligat cineva.

Si noi suntem majoritatea aici. Si eu refuz sa cred ca ei sunt mai cu mot decat noi. Iti sugerez sa citesti si postul Cristinei, sa vezi ce a trebuit sa indure si ea de la "prietenii" nostri musulmani. In alta ordine de idei, eu ma opresc aici. Sincera sa fiu, la cat de infierat aperi religia islamica, am crezut ca esti practicanta, mare mi-a fost mirarea cand am citit ca esti crestina. S-auzim numai de bine. O seara buna in continuare.

Fii intotdeauna cine esti! Si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine.

Inregistrat
    06.04.2009

Citat Postat de Oanaflo Vezi mesajul
    OMG !! Nu o faci dc vrei, o faci ca vrei sau nu !!Dc nu vrei, te linseaza. Acolo legea e religia si atat. Politia te poate aresta dc mergi de strada de mana cu barbatul tau. Tu nu iti dai seama cum e situatia in unele tari musulmane cred.
    In Maroc si Tunisia e ok, ca ei au ff multi turisti si oricum la ei era stat laic nu religios, asta pana la revolutiile care au avut loc, de acuma incolo cine stie ce naiba o sa mai aleaga, ca am inteles ca toti vor sa fie din nou stat religios.

Inregistrat
    02.02.2011

Si noi suntem majoritatea aici. Si eu refuz sa cred ca ei sunt mai cu mot decat noi. Iti sugerez sa citesti si postul Cristinei, sa vezi ce a trebuit sa indure si ea de la "prietenii" nostri musulmani. In alta ordine de idei, eu ma opresc aici. Sincera sa fiu, la cat de infierat aperi religia islamica, am crezut ca esti practicanta, mare mi-a fost mirarea cand am citit ca esti crestina. S-auzim numai de bine. O seara buna in continuare.
    In principiu cam asta era si ideea mea intr-o postare anterioara (care mi-a fost stearsa). De ce sunt ei mai cu šmotš. De ce trebuie sa-i respectam noi pe ei dar ei pe noi nu? De ce noi sa-i intelegem pe ei dar ei pe noi nu? De ce ei pot sa ne faca oameni de nimic, fara onoare si criminali si noi nu avem voie sa ne aparam?

Inregistrat
    10.09.2009

Nu stiu de de unde ai inteles tu ca "umblam in pantalonasi scurti si maieute decoltate". Nici macar nu ma caracterizeaza stilul asta vestimentar. Si nici macar sumar imbracata nu am fost. Numai ca, cerintele lor sunt exagerate din punctul meu de vedere. Adica, eu daca vizitez tara lor trebuie sa fac concesii si sa ma imbrac cum vor ei, si ei fie ca viziteaza sau locuiesc in Romania, se imbraca tot ca mumiile. Sa ne apucam sa le batem obrazul. "Voi nu va documentati inainte sa veniti in tara noastra? Tara noastra nu e una musulmana, pe teritoriul nostru imbracati-va normal, nu infasurati in bandaje de mumie". Nu-i asa ?

singura problema, majora de altfel, este ca ei se vor agata mereu de drepturile omului si vor tipa in gura mare ca le inalci drepturile si ca esti rasist si cum de iti permiti tu ca infidel sa le bati lor obrazul.
    din pacate...ei mereu, dar mereu vor fi cei care au dreptate .
    veniti in londra sa locuiti o vreme, purtati niste discutii cu femeile musulmane si cereti-le sa respecte legea tarii gazda ca altfel nu le veti respecta nici voi legile cand mergeti ca turisti in tara lor. va bagati in gura iadului sincer!
    mie sincer mi s-a facut scarba de regimul asta britanic...pe baza drepturilor omului fiecare face ce vrea. dar fereasca sfantu sa iti pupi sotul in public in tarile lor, ca aici vei dormi la noapte!

ps. sa va mai zic de pacientele cu burka, mereu insotite fie de sot, fie de alt barbat din familie , care atunci cand isi dau jos valul pt a fi consultate...toate, dar absolut toate sunt invinetite?
    atunci da, se poate de vorbit de drepturi si obligatii in familie.
    Ultima editare de dreamcatcher : 15.11.2011 20:30:06

Inregistrat
    02.06.2010

Citat Postat de dreamcatcher Vezi mesajul
    [/B]

singura problema, majora de altfel, este ca ei se vor agata mereu de drepturile omului si vor tipa in gura mare ca le inalci drepturile si ca esti rasist si cum de iti permiti tu ca infidel sa le bati lor obrazul.
    din pacate...ei mereu, dar mereu vor fi cei care au dreptate .
    veniti in londra sa locuiti o vreme, purtati niste discutii cu femeile musulmane si cereti-le sa respecte legea tarii gazda ca altfel nu le veti respecta nici voi legile cand mergeti ca turisti in tara lor. va bagati in gura iadului sincer!
    mie sincer mi s-a facut scarba de regimul asta britanic...pe baza drepturilor omului fiecare face ce vrea. dar fereasca sfantu sa iti pupi sotul in public in tarile lor, ca aici vei dormi la noapte!

ps. sa va mai zic de pacientele cu burka, mereu insotite fie de sot, fie de alt barbat din familie , care atunci cand isi dau jos valul pt a fi consultate...toate, dar absolut toate sunt invinetite?
    atunci da, se poate de vorbit de drepturi si obligatii in familie.

Eu am ramas masca in momentul in care am aflat ca n-ai voie sa folosesti mana stanga pentru a manca. Se simt foarte insultati si daca iti permiti sa faci gesturi cu mana stanga in timp ce comunici cu ei. De ce? PRESUPUN si CONSIDERA ei ca aia e mana pe care o folosesti cand te stergi la fund. Cu mine si-au luat tzeapa .

Inregistrat
    18.03.2009

Eu am ramas masca in momentul in care am aflat ca n-ai voie sa folosesti mana stanga pentru a manca. Se simt foarte insultati si daca iti permiti sa faci gesturi cu mana stanga in timp ce comunici cu ei. De ce? PRESUPUN si CONSIDERA ei ca aia e mana pe care o folosesti cand te stergi la fund. Cu mine si-au luat tzeapa .
    Acuma... avem o vorba: "cate bordeie, atatea obiceie". Tu poti sa faci asa cum crezi, dar nu cred ca ar trebui sa-i sfidezi pe teritoriul lor. Eu m-as gandi ca sunt doar una, si aia cateva zeci de milioane, si n-as prea vrea sa-i sfidez sau sa le var eu in tartacuta idei gen "toleranta" si alte d-astea... occidentale...
    Ochi pentru ochi...si lumea va deveni mai oarba - Dalai Lama
    Cine vrea sa traiasca in pace, aude, vede si tace - proverb popular.

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us