Pagina 75 din 75 PrimulPrimul ... 2565737475
Rezultate de la 593 la 598 din 598

Subiect: Rafael Colection

Inregistrat
    10.04.2014

Red face Re: Rafael Colection

Citat Postat de ade_serv Vezi mesajul
    Hello miresici,
    Astazi vreau sa probez si eu cateva rochite de la ei. I-am vazut la un targ de nunti si mi s-au parut ok ,preturile fiind chiar decente. Daca imi voi lua rochia de la ei stiti cumva daca fac si modificari?Din cate am auzit,nu fac,dar...poate s-au mai schimbat lucurile intre timp. Este cineva care a fost la ei in ultima perioada? Mercic si va doresc spor la pregatiri!

Hello din nou dragi miresici,

Asa cum am mentionat anterior,am fost la probat rochite la cei de la Rafael Colection. Am nimerit in una din zilele cand noua colectie nu era in totalitate disponibila pentru ca era la sedinta foto.Asta nu a fost o problema pentru mine ca erau destule rochite. Dar mi-a fost cam greu sa ma hotarasc ce sa probez.Eu voiam una din rochitele pe care le vazusem la targul din noiembrie si care momentan nu era. Am inceput sa ma uit la rochite si un domn(cred ca era patronul) a incercat sa imi spuna despre fiecare cam ce multe alte schimbari poate face la ea.Deja ma cam bagase in ceata pentru ca era cam prea mult pentru mine.Eu nu sunt genul mofturos,dar nu probez in fiecare rochii de mireasa....asa ca imi era foarte greu sa ma decid.In final am ales cateva rochii.Dar am dat peste o doamna usor plictisita si care isi dadea ochii peste cap de fiecare data cand ma imbraca si cand ma priveam in oglinda sau discutam cu prietena mea. In final ,am ales doua rochite.Domnul acela(patronul)mi-a facut cate un pret.Intai mi-a spus ca are o reducere de 15%, iar apoi ca mai are o super reducere,ca si mai apoi sa imi spuna pretul final si sa ma intrebe daca este ok.Deci,se putea negocia pretul ,lucru care pe mine m-a luat prin surprindere. Am plecat foarte debusolata de acolo si mult mai nehotarata.Aveau preturi bune,dar...nu m-am simtit in largul meu. Cam asta e parerea mea despre ei. Preturi bune,multe rochite(mai ales daca au adus si noua colectie),dar pentru mine ..nu a fost sa fie.
    Mult succes in cautarile voastre!

Inregistrat
    10.06.2009

Implicit Re: Rafael Colection

Si eu am fost la ei pentru rochia de mireasa. Mi-au placut atat modelele cat si materialele din care sunt facute. Pana acum cel mai bun raport calitate pret. Spun asta, avand in vedere ca imi caut rochie din februarie, am fost si la targul de nunti, si am termeni de comparatie...Pacat doar de atitudinea doamnelor angajate acolo. Au reusit sa ma surprinda de fiecare data, si nu in mod placut...Par total dezinteresate, si parca le-ar deranja prezenta potentialilor cumparatori in magazin...eu personal ma simt stanjenita sa deranjez un om, si exact impresia asta mi-au lasat-o de fiecare data cand i-am vizitat. Initial ma gandeam ca poate am nimerit intr-o zi mai aglomerata, sau poate eu par antipatica, etc...la urma urmei oricui i se poate intampla sa aiba o zi proasta, asa ca am incercat sa fiu eu mai zambitoare... Am continuat sa revin pentru ca mi-a placut in mod special o rochita, si nu am gasit nicaieri modelul, mai ales la un pret la fel de avantajos; recunosc, insa, ca daca as fi gasit-o in alta parte, cu siguranta nu reveneam tocmai din cauza atitudinii angajatelor. Asa ca, la final, tot de la ei mi-am comandat rochia. Acum am emotii, sper sa fie totul bine si sa nu ma trezesc cand ma duc la proba ca nu imi vine bine rochita, avand in vedere ca mi-au luat masurile in 60 secunde...Ceea ce ma linisteste oarecum, e ca am corsetul cu siret, asa ca +/- 5 cm am inteles ca nu conteaza.

Inregistrat
    06.06.2013

Wink Re: Rafael Colection

Citat Postat de laimeea Vezi mesajul
    Si eu am fost la ei pentru rochia de mireasa. Mi-au placut atat modelele cat si materialele din care sunt facute. Pana acum cel mai bun raport calitate pret. Spun asta, avand in vedere ca imi caut rochie din februarie, am fost si la targul de nunti, si am termeni de comparatie...Pacat doar de atitudinea doamnelor angajate acolo. Au reusit sa ma surprinda de fiecare data, si nu in mod placut...Par total dezinteresate, si parca le-ar deranja prezenta potentialilor cumparatori in magazin...eu personal ma simt stanjenita sa deranjez un om, si exact impresia asta mi-au lasat-o de fiecare data cand i-am vizitat. Initial ma gandeam ca poate am nimerit intr-o zi mai aglomerata, sau poate eu par antipatica, etc...la urma urmei oricui i se poate intampla sa aiba o zi proasta, asa ca am incercat sa fiu eu mai zambitoare... Am continuat sa revin pentru ca mi-a placut in mod special o rochita, si nu am gasit nicaieri modelul, mai ales la un pret la fel de avantajos; recunosc, insa, ca daca as fi gasit-o in alta parte, cu siguranta nu reveneam tocmai din cauza atitudinii angajatelor. Asa ca, la final, tot de la ei mi-am comandat rochia. Acum am emotii, sper sa fie totul bine si sa nu ma trezesc cand ma duc la proba ca nu imi vine bine rochita, avand in vedere ca mi-au luat masurile in 60 secunde...Ceea ce ma linisteste oarecum, e ca am corsetul cu siret, asa ca +/- 5 cm am inteles ca nu conteaza.

poze cu rochita nu ai?

Inregistrat
    10.06.2009

Citat Postat de belanae Vezi mesajul
    poze cu rochita nu ai?
    Da-mi o adresa ca sa iti pot trimite...

Inregistrat
    30.11.2012

Am de vanzare o rochita Rafael Collection, colectia 2013,tip printesa culoare ivory, masura 38-42, corset reglabil inchidere cu fermoar si snur ce permite ajustarea in functie de dimensiunii, corsetul are aplicata dantela si perlute fusta este din tull cu putina trena. am cumparat-o cu 1800 ron si o dau cu 800 ron, negociabil. Pentru mai multe detalii ma puteti contacta.
    Imagini atasate Imagini atasate
    Ultima editare de andreeuk : 29.04.2015 18:21:56

Inregistrat
    24.06.2016

Buna ziua, miresici! Chiar daca nu s-a mai scris de mult la acest subiect, revin si eu cu parerea mea.
    Am nunta in 3 septembrie 2016. Am inceput sa ma uit de rochita de mireasa pe la targuri de nunti, diverse magazine etc. Cel mai mare impediment in a gasi rochia perfecta pentru mine a fost faptul ca in magazine gasesti doar marimi 36-38, eu fiind mai degraba de 40-42. In fine... La inceputul lunii iulie ma incumet sa incerc si pe Lipscani, iar daca nu gasesc aici sa ma indrept spre Dragon. In drum spre Lipscani am gasit Rafael Collection (undeva pe langa pasajul de la Universitate, dupa ce treci de Cocor cand vii dinspre Unirii). Buuunnn... Am ajuns pe la 18.50 si magazinul se inchidea la 19.00. Am aruncat o privire si am decis sa revenim..Ne-a incantat un domn (cred ca italian) care ne spunea ca rochita este 2300 lei, dar ca dupa reducere e 1400 lei etc. A doua zi am revenim sa probez. Am ajuns la ora 18.00 si am probat cateva modele. Am ales 2 modele asemanatoare care imi placeau si le-am probat inca o data. Ceasul se facuse cam 18.45 si fetele de la proba erau deja nerabdatoare sa plecam. A ramas sa revin si cu pantofii pentru a lua masurile. Am dat avans 400 lei si am plecat. Rochita era 2800 lei, dupa reducere 1650 lei. Am revenit dupa o saptamana cu pantofii. Mi s-au luat masurile, am probat rochita din magazin din nou. Toate bune si frumoase, insa observ ca spatele modelului probat difera de primul model probat. Oricum era ceea ce imi doream si stabilisem de la inceput. Plec acasa si pe drum ma uit la poze. Si decolteul era putin diferit (mai adanc decat la primul model). Raman cu speranta ca rezultatul va fi cel dorit. Intre timp, am drum prin Dragon si imi sare in ochi o rochita identica cu unul din modelele probate la Rafael. Intreb discret pretul: 1050 lei (nu stiu alte detalii).

Peste 8 saptamani, revin la Rafael sa probez rochita. O imbrac si observ ca are niste manecute-aripioare, iar decolteul este altfel decat primele 2 variante (a adancime era intre cele 2 variante probate). Normal ca incep sa ma enervez, mai ales ca mai aveam 2 saptamani pana la nunta. Imi spun fetele ca manecutele se pot da jos, ca nu e problema, eu le explicam ca aceeasi rochie mi-au aratat-o in 3 variante diferite, ele spuneau ca nu e adevarat, chiar cand le-am aratat poze. In fine, in 30 minute mi-au dat manecutele jos. Si nasa a negociat voalul de la 200 lei la 100 lei.

In concluzie:
    Puncte forte:
    - preturi accesibile, mai ales daca nu ai chef/timp de Dragonul Rosu
    - usor de localizat si de ajuns la ei
    - preturi negociabile
    - rochitele vin pe marimea fiecaruia
    - calitate decenta

Puncte slabe:
    - aceeasi rochita era in Dragon cu 600 lei mai ieftina
    - lipsa de profesionalism
    - neconcordante intre modele (nu sunt mari, recunosc...dar sunt si asta da un sentiment de nesiguranta)
    - daca ora de inchidere te-a prins in magazin la proba, fetele nu au nicio jena sa iti bata apropouri sau sa iti spuna direct ca vor inchide magazinul (10-15 minute peste program nu a ucis pe nimeni)

Daca as recomanda? Probabil ca da, dar cu mare atentie si daca se face comanda din timp. Totusi, recomand si o vizita in Dragon inainte.

Pagina 75 din 75 PrimulPrimul ... 2565737475

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us