Rezultate de la 1 la 6 din 6

Subiect: Invitatii pentru nunta facuta odata cu botezul

Inregistrat
    09.06.2011

Talking Invitatii pentru nunta facuta odata cu botezul

Buna ziua. Ma numesc iuliana si sunt din constanta. In octombrie facem nunta odata cu botezul si nu am gasit inca vreo firma care sa faca invitatii combinate. Va frumos, daca stie cineva si ma poate ajuta sunt recunoscatoare.

Inregistrat
    29.05.2010

Implicit

Buna Iuliana,
    Si eu sunt in aceeasi situatie (nunta cu botez, 15 oct 2011), pana acum am gasit un singur model potrivit pt ambele evenimente
    Inca nu sunt hotarata, ma bate totusi gandul sa raman la varianta 2 invitatii separate in acelasi plic (poate suna mai complicat, dar ma gandesc la faptul k sunt atat de multe modele frumoase pt nunta/botez separat...si daca as alege varianta cu invitatie unica mi se par multe detalii de mentionat pe o singura pagina - avem si nasi separati pt nunta si botez).
    Bafta la cautari, casa de piatra si sa va traiasca puiul

Tot cautand idei am gasit un model de invitatie de nunta cu poza mirilor - majoritatea firmelor ofera optiunea asta - iar in cazul in care suntem 3 in 1 am putea sa punem o poza cu noi 2 si cu burtica...si in text sa anuntam cele 2 evenimente Asta pt k voi imparti/trimite o parte din invitatii inainte de nastere (DPN 10.08). Dupa marea zi vom avea si o poza cu buburuza, poza p kre o vom adauga k si marturie (marturii voi lua probabil rame foto la care voi adauga poza cu fetita.
    Sper ca iti vor fi de folos ideile, vad k suntem cam in aceeasi situatie, sarcina usoara in continuare si multa sanatate la mami si bebe
    Ultima editare de MissSwan : 12.06.2011 19:51:06

Inregistrat
    11.10.2011

Implicit Re: Invitatii pentru nunta facuta odata cu botezul

Eu i am facut acasa un model de invitate nunta+ botez ptr colega logodnicului meu.
    Textul era formulat asa incat bebe sa invite la botezul lui si la cununia parintiilor.
    Colega e cam sclifosita rau...... voi ce parere aveti de invitatie ?

DEMO ANDREEA.jpg

Inregistrat
    11.10.2011

Eu i am facut acasa un model de invitate nunta+ botez ptr colega logodnicului meu.
    Textul era formulat asa incat bebe sa invite la botezul lui si la cununia parintiilor.
    Colega e cam sclifosita rau...... voi ce parere aveti de invitatie ?

DEMO ANDREEA.jpg

Inregistrat
    11.12.2015

Buna, aici gasiti invitatii pentru nunta facuta odata cu botezul
    http://www.invitatiipentrununta.ro/i...i-botez-2-in-1

Citat Postat de crissella Vezi mesajul
    Buna, aici gasiti invitatii pentru nunta facuta odata cu botezul
    http://www.invitatiipentrununta.ro/i...i-botez-2-in-1
    Din toate felicitarile alea, mai degraba plicurile de bani se potrivesc cu ce vrea Iuliana )

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us