Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate de la 17 la 24 din 24

Subiect: Adorasposa

Inregistrat
    05.11.2009

Implicit Re: Adorasposa

eu recomand Adora Sposa. Am fost foarte mulțumita de doamna de la Adora Sposa care mi-a făcut rochia de mireasa acu 2 ani si a fost foarte răbdătoare cu capriciile mele de mireasa. Rochia a ieșit asa cum îmi doream si cum arata modelul de pe site. De asemenea, pe ultima suta de metri mi-am făcut si rochia pentru cununia civila tot la Adora Sposa, care a ieșit minunata si la un preț bun. Eu va zic ca merita sa-ti faci o rochie la comanda pentru ca rezultatul final va fi asa cum ati visat...

Inregistrat
    22.10.2012

Angry Re: Adorasposa

Nu recomand nimanui Adorasposa.
    Mi-am facut rochia de mireasa la ei si am avut surpriza ca in ziua nuntii sa constat ca s-a lasat cu cca 5 cm, adica exact cat sa ma incomodeze la mers+dans etc.
    Dantela folosita la bretele a fost una de proasta calitate, fara intaritura (nu mi-am dat seama pana la incident ca trebuia sa ma asigur personal de aceste detalii), astfel incat a permis rochiei sa se lase.
    Nasturii de la spatele rochiei au fost deplorabili (foarte rigizi), iar butonierele (tip inel, mult prea mici, astfel incat nu au permis inchiderea tuturor nasturilor). La proba, au fost smecheri si nu mi-au incheiat toti nasturii, probabil din cauza ca nu puteau fi incheiati...m-au lasat pe mine sa constat in ziua nuntii.
    Rochia a costat 3500 lei.
    Nu recomand nimanui! Aparent rochiile arata ok, insa materialele, finisajele si lipsa de bun simt a celor dea colo nu merita banii!

Inregistrat
    11.03.2009

Buna Fetelor,

E bine ca am gasit aici scris despre cei de la adora sposa.Fina mea,care va avea nunta in august intentioneaza sa merga la ei sa probeze.Am o intrebare nu au si modele gata facute pe care daca o probezi si iti vine sa ai posibilitatea s-o cumperi pe loc?Pt ea va fi mai dificil sa-si faca comanda si sa vina la proba deoarece nu sta in tara,vine special pt rochie in feb si o sa mai bina abia in iulie acasa.
    Astept un raspuns din partea voastra!
    Multumesc

Inregistrat
    28.03.2013

Am fost si eu la ei, nu stiu nu prea m-au incatat, sunt grele materialele iar rochiile pe care le-am incercat au fost prea grele!

Inregistrat
    30.10.2012

Salut fetelor!
    Eu sunt extrem de incantata de cei de la Adorasposa!
    Am facut comanda de rochie la sfarsitul lunii decembrie si pe 25 aprilie a fost gata, eu avand nunta pe 25 mai. Materialul este de foarte buna calitate, rochia a fost extrem de comoda desi era relativ umflata, in forma de A, iar modelul a fost exact cum l-am probat iar marimea a fost perfecta.
    Am fost extrem de incantata de rezultat si absolut toata lumea mi-a admirat rochia si multe viitoare miresici prezente la nunta au intrebat unde mi-am facut-o.
    Rochia a rezistat stoic in timpul nuntii, nu s-a rupt, nu s-a sifonat, a aratat superb toata perioada nuntii.
    Pretul rochiei a fost de 3200 de ron iar voalul primit care era dealtfel destul de simplu si din tul a fost gratis
    Va recomand asadar cu mare caldura sa apelati la acest atelier de rochii de mireasa, mai ales pentru ca rochiile lor pot fi personalizate dupa cum va place (eu am scos niste dantela din modelul rochiei si am cerut sa imi adauge o fundita din satin).

Inregistrat
    27.02.2013

Buna!

Si eu am avut o experienta total neplacuta cu patroana de la Adora Sposa. Nici nu stiu de unde sa incep, de la faptul ca este mereu nervoasa, te repede si nu vorbeste respectuos, ca nu a respectat data din constract, ca nu mi-a completat toate datele din contract, a semnat o fata de acolo si nu ea, ca m-a strans la spate de nu puteam respira si mi-a luat asa masura, nelasand rezerva la spate si la probe cand ii spuneam sa ii mai dea drumul ca nu pot sta in rochie imi spunea ca o sa o largeasca putin. Tin sa pecizez ca am o talie mai subtire decat albinele si nu e nevoie sa ma stranga asa tare. Dupa ce m-am dus de 3 ori sa iau rochia acasa pt ca teoretic trebuiau rezolvate toate problemele, bineteles ca nu se rezolva nimic. Aveam o bretea care imi acopera umarul in totalitate si pe celelalt il acoperea pe jumatate, iar patroana imi spunea ca nimeni nu e perfect si ca deci nu am eu umerii drepti. Ceva uluitor! Primul strat de voal avea gauri in el de parca era ars cu tigara si era de cea mai proasta calitate. I-am spus de mai multe ori sa imi puna un tul mai calitativ si imi spunea ca nu exista mai calitativ. (am gasitulterior, bineteles, in alta parte). CU o saptamana jumatate inainte de nunta mi-a spus clar si raspicat ca trebuie sa defaca toata rochia pt ca nu a lasat rezerva la spate si ca ea nu face asa ceva si daca vreau imi da banii inapoi. ceea ce s-a si intamplat. M-am dus la coitoreasa nasei mele care mi-a fauct-o de vis si din materiale de calitate. Ultima data cand am mers la ea eram 2 fete programate la 2 si inca una la 2:30 iar ea a ajuns la 2:25. Pe cine sa iei prima? Nu mai spun ca toate aveau probleme, una din ele a si plecat cat am stat eu la proba.
    Sfatul meu este sa incercati la o firma serioasa care nu are probleme pentru ca pana la urma este cea mai importanta rochie din viata voastra si trebuie sa fie o placere sa te duci la proba si nu un calvar ca nu iese cum trebuie si cand trebuie. Mult succes!

Inregistrat
    02.08.2011

Buna miresici!

Eu am fost weekendul acesta si am probat cateva rochite Adorasposa si am fost f. incantata de absolut tot! Atmosfera intima, doamnele de acolo foarte amabile si rabdatoare, rochitele superbe si materiale ok. Parca ar fi vorba de alt magazin, nu cel descris in postarile de mai sus.

Pana la sfarsitul anului sunt reduceri de 30% ceea ce m-a si determinat sa-mi fac programare la ei. Cred ca am probat minim 6 rochite, apoi am vrut sa mai iau odata una din ele, mi-am facut poze, m-am tot uitat cand intr-o oglinda, cand in alta, mi-a fost explicat la fiecare model ce si cum se poate modifica.. si m-am indragostita de o rochita de la ei absolut superba! E fix cum am zis ca nu vreau rochia de mireasa, dar ce sa-i faci.. probabil o sa revin in decembrie pentru comanda si sper ca totul sa fie ok.

Inregistrat
    05.08.2011

Buna,
    vad ca sunt si pareri negative aici, dar eu ma bucur printre miresicile norocoase. La mine totul a decurs f ok, confort contractului, am fost la o singura proba si rochita a iesit fix cum am visat-o. Materialele au fost de calitate, nu zic sa nu se putea mai bine. Cred ca sunt multe variabile si parerile sunt subiective. Asa ca e va sfatuiesc sa mergeti sa vedeti cu ochii vostrii si sa va faceti o parere proprie, probabil toti avem zile bune si zile mai bune. Eu tin minte ca atunci cand am fost sa dau comanda de rochita, doamna de la Adora Sposa avea o clienta care a frecat-o f mult, s-au dat toate programarile peste cap si pana la urma nu a comandat nimic... Mie una imi venea sa o iau pe respectiva frumusel si sa o scot pe usa, dar doamna a fost rabdatoare si i-a vorbit frumos tot timpul.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us