Rezultate de la 1 la 5 din 5

Subiect: starste nunta

Inregistrat
    11.05.2011

Implicit starste nunta

buna fetelor eu am nunta in iulie si as vrea tare mult sa am staroste lla nunta.problema e ca nu gasesc pe nimeni in tm.puteti sa mah ajutati si pe mine??

Implicit Re: starste nunta

hm..lamureste-ma te rog..ce e ala..staroste?si ce atributii are?

Inregistrat
    11.05.2011

Implicit Re: staroste nunta

staroste e denumirea din ardeal la persoana care cere mireasa,iti ia mirele iti tine nunta cu glume si are grija de toate.in banat se mai numeste si givar.normal se poate pune si pe cineva din familie dar exista si persoane care din asta traiesc si na nu gasesc pe nimeni in timisoara sau in apropire.

Inregistrat
    28.03.2011

Implicit Re: staroste nunta

Citat Postat de mmaryya Vezi mesajul
    staroste e denumirea din ardeal la persoana care cere mireasa,iti ia mirele iti tine nunta cu glume si are grija de toate.in banat se mai numeste si givar.normal se poate pune si pe cineva din familie dar exista si persoane care din asta traiesc si na nu gasesc pe nimeni in timisoara sau in apropire.
    Givarul nu are aceleasi atributii ca si un staroste
    Doar daca e unul mai dezlegat la vorbe eu nu am vazut in banat niciun givar sa spuna glume sau sa faca alte jocuri comice.
    Nu vreau sa te descurajez, dar nu cred ca vei gasi aici in zona ceea ce cauti tu. Dar mai incearca....

Inregistrat
    20.06.2007

Implicit Re: starste nunta

Cauta Maestru de Ceremonii. Unele firme de organizare evenimente si cele de sonorizare au si asa ceva.
    Carpe diem

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us