Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 66

Subiect: Operatie la ochi

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit Operatie la ochi

Ce parere aveti? Eu am cam 2(catre 3)la ochil stang si 1(catre2)la ochiul drept...cu plus...O colega merge sa isi faca luna viitoare operatie cu laser in Budapesta...M-am gandit sa merg si eu...(Clar ca inainte voi consulta un medic)...Voi ce parere aveti?Mie nu imi place sa port ochelari...ma simt tare ciudat cu ei...si as vrea daca se poate sa se faca ceva...si sa vad bine(cum oricum n-am vazut niciodata)...Cand eram mica credeam ca e normal sa nu vezi bine cu un ochi...Dupa o vreme mi-am dat seama ca nu e normal...si trebuia sa port ochelari ...Nu imi plac deloc deloc... ...Si nu e vb de rame...a vb de ochelari in general

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit Re: Operatie la ochi

Citat Postat de mihasabou Vezi mesajul
    Ce parere aveti? Eu am cam 2(catre 3)la ochil stang si 1(catre2)la ochiul drept...cu plus...O colega merge sa isi faca luna viitoare operatie cu laser in Budapesta...M-am gandit sa merg si eu...(Clar ca inainte voi consulta un medic)...Voi ce parere aveti?Mie nu imi place sa port ochelari...ma simt tare ciudat cu ei...si as vrea daca se poate sa se faca ceva...si sa vad bine(cum oricum n-am vazut niciodata)...Cand eram mica credeam ca e normal sa nu vezi bine cu un ochi...Dupa o vreme mi-am dat seama ca nu e normal...si trebuia sa port ochelari ...Nu imi plac deloc deloc... ...Si nu e vb de rame...a vb de ochelari in general
    ma,iuby a avut pb ff mari cu ochii........si el s a operat ,dar acu f multi ani...........acu 15 ani a avut ultima interv........in total au fost 4..........

in ultima faza iuby aj sa aiba 5 si 7 cu plus.........a avnsat ff mult........de la 2 si 3 a inceput sa fie destul de rau.......el n a facut o pt estetic,sa scape de ochelari,dar nu se mai putea........si numai poarta ochelari de atunci...............eu zic sa te operezi,dar nush sa ti dau un sfat unde,ce metoda.........

Inregistrat
    06.02.2005

mereu m-am intrebat de ce medicii oftalmologi mai poarta ochelari daca sunt asa ok operatiile cu laser? nu sunt nici pro si nici contra pur si simplu neinformata

Inregistrat
    31.10.2006

Eu de cateva luni cand mi-am facut ochelari am intrebat si tinand cont de faptul ca am astigmatism oftamologul mi-a spus ca nu are rost ca ma operez ca tot o sa trebuiasca sa port ochelari in contuinuare doar o sa se amelireze putin......
    Se pare ca depinde de ce pb ai....

Inregistrat
    20.04.2006

Momentan nici eu nu stiu tare multe, oricum nu vreau s-o fac numai sa fie facuta...colega mea merge in 7 februarie, a zis ca operatia se face f.repede in cateva min...O sa astept sa vad ce zice si ea....cum se simte...(oricum ea e mai grav ca si mine...)eu mai vad cate una alta...dar ea nu prea...

Inregistrat
    19.06.2006

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    mereu m-am intrebat de ce medicii oftalmologi mai poarta ochelari daca sunt asa ok operatiile cu laser? nu sunt nici pro si nici contra pur si simplu neinformata
    buna valen
    imi permit sa ma bag si eu in seama, sunt noua printre voi, cunosc de mult siteul da nam indraznit sa ma bag in seama si ma intreb de ce nam facuto mai repede, ca tare interesant e aici la voi, multe mai afli

sa revin la ce vroiam sa zic apropo de operatie la ochii,
    eu am fost operata de doua ori, odata cand aveam 1 an, fara laser si odat aku vreo 4 sau 5 ani cu laser, si ce sa zic, a fost oki, fusesem operata de doua lucruri odata de strabism si hipermetropie, strabismul la corectat destul de bine, dar hipermetropia in nici un caz, cica trebuia sa ma mai opereze odata dar o matusa nu ma lasat, ca anestezia face tare rau
    in final toti doctori la care am fost miau zis ca nu mai au ce sami faca, si ca sa mai incerc ceva in afara de doctori din ro, care tot imi ziceaus a ma mai operez odata, am fost si in strainatate adica la bruxelles si miau zis ca nu se mai poate face nik, cu nici un fel de operatie, doar sa port ochelarii, asa doar cand obosesc prea tare, da mare lucru nu ma ajuta,

un lucru bun la operatie e ca si pe fata ma taiat tot cu laser, si dupa trei zile nu mai aveam nimik, si nici in ziua de azi nu maia m nici o cicatrice, in schimb operatia de cand aveam an se vede si
    akum, asa putin

akuma depinde de problema ta, dar incearca mai multi oftalmologi, si daca ai posibilitatea dute in strainatate sa faci macar asa un control sa vezi ce zic,

si parerea mea e ca uni oftalmologi poarta ochelarii in functie de ce probleme au la ochii, ca si la mine sunt "handicapuri" la ochi, daca pot sa zic asa, care nu se pot corecta cu laser

totul e sa incerci

hai ca am vb destul, sper ca nu team plictisit

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de veronica Vezi mesajul
    buna valen
    imi permit sa ma bag si eu in seama, sunt noua printre voi, cunosc de mult siteul da nam indraznit sa ma bag in seama si ma intreb de ce nam facuto mai repede, ca tare interesant e aici la voi, multe mai afli

sa revin la ce vroiam sa zic apropo de operatie la ochii,
    eu am fost operata de doua ori, odata cand aveam 1 an, fara laser si odat aku vreo 4 sau 5 ani cu laser, si ce sa zic, a fost oki, fusesem operata de doua lucruri odata de strabism si hipermetropie, strabismul la corectat destul de bine, dar hipermetropia in nici un caz, cica trebuia sa ma mai opereze odata dar o matusa nu ma lasat, ca anestezia face tare rau
    in final toti doctori la care am fost miau zis ca nu mai au ce sami faca, si ca sa mai incerc ceva in afara de doctori din ro, care tot imi ziceaus a ma mai operez odata, am fost si in strainatate adica la bruxelles si miau zis ca nu se mai poate face nik, cu nici un fel de operatie, doar sa port ochelarii, asa doar cand obosesc prea tare, da mare lucru nu ma ajuta,

un lucru bun la operatie e ca si pe fata ma taiat tot cu laser, si dupa trei zile nu mai aveam nimik, si nici in ziua de azi nu maia m nici o cicatrice, in schimb operatia de cand aveam an se vede si
    akum, asa putin

akuma depinde de problema ta, dar incearca mai multi oftalmologi, si daca ai posibilitatea dute in strainatate sa faci macar asa un control sa vezi ce zic,

si parerea mea e ca uni oftalmologi poarta ochelarii in functie de ce probleme au la ochii, ca si la mine sunt "handicapuri" la ochi, daca pot sa zic asa, care nu se pot corecta cu laser

totul e sa incerci

hai ca am vb destul, sper ca nu team plictisit
    Asta intentionez si eu sa fac..sa vizitez un medic...momentan stiu ca nu vad bine....si am dioptriile cu plus...mi-as dori muult sa vad bine si sa nu fie nevoie de ochelari...
    Chiar imi amintesc ca atunci cand eram mai mica credeam ca toate lumea nu vede cu ochiul stang ...mi se parea normal...cand si-a dat seama mama mea de problema mea, m-a dus la medic...aveam 7 ani atunci...
    poate e din nastere(mai ales ca eu nu imi amintesc sa fi vazut vreodata bine cu ochiul stang(sa vad clar ca si cu cel drept)

Inregistrat
    19.06.2006

Asta intentionez si eu sa fac..sa vizitez un medic...momentan stiu ca nu vad bine....si am dioptriile cu plus...mi-as dori muult sa vad bine si sa nu fie nevoie de ochelari...
    Chiar imi amintesc ca atunci cand eram mai mica credeam ca toate lumea nu vede cu ochiul stang ...mi se parea normal...cand si-a dat seama mama mea de problema mea, m-a dus la medic...aveam 7 ani atunci...
    poate e din nastere(mai ales ca eu nu imi amintesc sa fi vazut vreodata bine cu ochiul stang(sa vad clar ca si cu cel drept)
    la mine e invers, eu nu vad cu cel drept, de fapt vad dar asa foarte rau, da sincer nici nu mai simt, doar cateodata cand is obosita
    da in rest is obisnuita si in plus nu se vede

eu am "handicapul" din nastere, da cica sar fi putut rezolva daca actionam mai devreme, adica parintii daca ma duceau la doctor la timp, intre 5.10 ani,cu o operatie si mai stiu eu ce

si sincer eu consider ca ochelari is foarte estetici, chiar se poarta foarte mult, pari asa mai intelectuala

da fiiecare cu ce ii place, oricum bafta, si sper sa se rezolve probeleme tale cat de curand, si daca faci vreo operatie sper sa iti reuseasca, bafta si mult curaj

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us