Pagina 3 din 84 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 669

Subiect: Tratamente medicamentoase

Inregistrat
    09.07.2006

Implicit Re: Xenical

Citat Postat de mitutza Vezi mesajul
    oare cu cat a fost platit sau ce avantaje a avut medicul in urma articolului??..........la ce "sfori" se trag in lumea medicam,si la ce reclame....... ...........m as mira s afie un articol de mine,venit de la sine
    Eu am inteles din acest articol ca acest medic este impotriva acestor pastile..
    "..Am stat mult in cumpana daca sa scriu acest articol sau nu. Oamenii care vor sa slabeasca sunt tentati de cele mai multe ori sa caute “scurtatura” catre obiectivul atat de mult dorit si sa considere desuet sau fara sanse de reusita un regim alimentar echilibrat, alcatuit pe principii corecte, fiziologice, argumentate stiintific. Daca nu e suficient de frustrant (vezi diete cu ciorba de varza, cu grapefruit sau alte minuni…) regimul de slabire pare ineficient la prima vedere pentru multi.
    In cautarea “produsului-minune”, cu ajutorul caruia sa poata ajunge rapid si fara prea mult efort la greutatea dorita, unii oameni isi pun problema daca nu cumva solutia consta in medicamentele destinate tratamentului obezitatii. Atentie, ma refer la medicamente si nu la suplimentele nutritive, acestea fiind produse care se pot lua fara prescriptie medicala, desi intre noi fie vorba, pentru unele dintre ele nu ar fi rau sa cereti parerea unui medic sau unui antrenor mai avizat.

Am ezitat sa scriu acest articol in care doresc sa prezint principalele medicamente anti-obezitate, deoarece nu vreau sa dau idei unora dintre cititorii nostri. Asadar, ceea ce veti citi in continuare are doar titlu informativ si NU este un indemn spre a folosi aceste medicamente fara o indicatie primita din partea unui medic.."

..oricum..eu am l-am postat ca sa subliniez ca NU ESTE BINE a se apela la astfel de metode..

Inregistrat
    25.06.2006

da.....e cu 2 taisuri......si antireclama e o reclama.......sau o reclama care defav o firma in fav alteia.........in fine...........

ps>cine vrea sa se indoape cu xenical,s o faca........eu personal nu i au medic ,in general,cu atat mai mult asa ceva............si dc as avea 20-30 kg in plus n as lua........am alte alternative mai putin invazive.........

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: Xenical

Citat Postat de glamourglow Vezi mesajul
    Eu am inteles din acest articol ca acest medic este impotriva acestor pastile..
    "..Am stat mult in cumpana daca sa scriu acest articol sau nu. Oamenii care vor sa slabeasca sunt tentati de cele mai multe ori sa caute “scurtatura” catre obiectivul atat de mult dorit si sa considere desuet sau fara sanse de reusita un regim alimentar echilibrat, alcatuit pe principii corecte, fiziologice, argumentate stiintific. Daca nu e suficient de frustrant (vezi diete cu ciorba de varza, cu grapefruit sau alte minuni…) regimul de slabire pare ineficient la prima vedere pentru multi.
    In cautarea “produsului-minune”, cu ajutorul caruia sa poata ajunge rapid si fara prea mult efort la greutatea dorita, unii oameni isi pun problema daca nu cumva solutia consta in medicamentele destinate tratamentului obezitatii. Atentie, ma refer la medicamente si nu la suplimentele nutritive, acestea fiind produse care se pot lua fara prescriptie medicala, desi intre noi fie vorba, pentru unele dintre ele nu ar fi rau sa cereti parerea unui medic sau unui antrenor mai avizat.

Am ezitat sa scriu acest articol in care doresc sa prezint principalele medicamente anti-obezitate, deoarece nu vreau sa dau idei unora dintre cititorii nostri. Asadar, ceea ce veti citi in continuare are doar titlu informativ si NU este un indemn spre a folosi aceste medicamente fara o indicatie primita din partea unui medic.."

..oricum..eu am l-am postat ca sa subliniez ca NU ESTE BINE a se apela la astfel de metode..

Mie nu mi se pare contra metodei acest medic....aceasta este o metoda tipica de manipulare prin neutralitate....adica nu va recomand sa....dar stiti ca nu are efecte si bla-bla........

Vad ca tine la populatie genul acesta de abordare.............

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: Xenical

Citat Postat de mitutza Vezi mesajul
    da.....e cu 2 taisuri......si antireclama e o reclama.......sau o reclama care defav o firma in fav alteia.........in fine...........

ps>cine vrea sa se indoape cu xenical,s o faca........eu personal nu i au medic ,in general,cu atat mai mult asa ceva............si dc as avea 20-30 kg in plus n as lua........am alte alternative mai putin invazive.........

Traiesc cu speranta ca atata timp cat se elibereaza pe baza de prescriptie medicala, n-o sa le ia fiecare sa le ingurgiteze ca bombonelele...Dar poate sunt o multime de medici "binevoitori", generalisti, stomatologi sau veterinari care sa scrie reteta si sa o parafeze cu "medic" si gata.......fara nici o legatura cu subiectul in cauza............

Inregistrat
    27.11.2006

nu stiu ce sa fca...si eu aveam de gand sa iau xenical....sunt in mari dubii

Inregistrat
    23.09.2006

Implicit Reductostar-Reductil

Fetele m-am inscris in programul reductostar si am fost la contrul la mine in oras si doctorita mi-a dat un medicament"Reductil"....ati folosit careva?...aveti vro informatie?....

Implicit Re: Reductostar-Reductil

Citat Postat de inginermiha Vezi mesajul
    Fetele m-am inscris in programul reductostar si am fost la contrul la mine in oras si doctorita mi-a dat un medicament"Reductil"....ati folosit careva?...aveti vro informatie?....
    Nu am luat dar am studiat mult subiectul si am im vorbit cu cateva persoane care au luat. De obicei Reductilul este asociat cu Xenicalul. Reductilul taie pofta de mancare, iar xenicalul topeste grasimile. Am doua colege de serviciu care au luat reductil si spuneau ca intradevar nu le mai era deloc foame si ar putea sta toata ziua nemancate fara probleme. In schimb am cautat pe net si am gasit cateva forumuri in care se spunea ca este mult mai periculos reductilulk decat celelalt deoarece ataca ficatul si slabeste inima. Nu mai stiu exact site-uyrile dar daca vrei pot sa le gasesc din nou si sa-ti dau adresele. Ai grija. Mai intreaba si in alta parte

Inregistrat
    27.07.2006

Implicit Re: Tratamente medicamentoase

mai, eu cred ca tot ce te ajuta sa slabesti atat de mult sau e atat de drastic dauneaza pe alta parte...oricum, orice metoda ati alege, consultati doctorul inainte...o simpla vizita la medic poate preintampina anumite probleme din viitor...nu va jucati cu medicamentele sau programele astea de slabit ca nu stii unde ajungi..

eu am o prietena care are o prietena ( ) care a luat regenon dupa ureche (care de altfel se elib cu prescriptie medic) (scuzati "care"), a slabit spectaculos f repede, si dupa un timp au inceput sa apara problemele...ficatul era zob, colesterolul era ffff scazut, avea greturi, dureri de cap ingrozitoare, stomacul era varza....

Pagina 3 din 84 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us