Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 12 din 12

Subiect: Cununia civila in aceasi zi cu cea religioasa?

Inregistrat
    18.01.2013

Implicit Re: Cununia civila in aceasi zi cu cea religioasa?

Eu nu vad o problema in privinta asta pentru ca oricum la primarie se sta doar 15-20 minute. Am fost la o nunta in Bucuresti unde mirii au dorit primaria pe la ora 11 in costume, iar de la 12 cred ca au inceput pregatirile pentru rochia de mireasa, etc deci se poate face in aceeasi zi si cununia civila.

Citat Postat de miresica12102013 Vezi mesajul
    buna dimineata, nu s a mai scris aici de mult timp...e cineva din bucuresti care face totul intr o zi? Civila, religioasa, sedinta foto si restaurantul?
    da...eu am si cununia civila si cea religioasa in aceasi zi....

dar am si eu o intrebare...cum se face programarea la cununia civila....ca sa gasesc ora dorita?

Inregistrat
    29.01.2013

Noi am optat pentru cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa. Nu vad de ce ar fi obositor, in definitiv cununia civila nu dureaza mai mult de 15 min. Imediat dupa cununia civila mergem la biserica, deci mare oboseala nu ar fi si nici doua tinute nu imi trebuie. In plus evit inca o cheltuiala cu petrecerea dupa cununia civila pt k vor dori sa participe atat rudele, cat si prietenii.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us