Pagina 114 din 114 PrimulPrimul ... 1464104112113114
Rezultate de la 905 la 912 din 912

Subiect: Biserica si slujba religioasa

Inregistrat
    06.09.2011

Implicit Re: Biserica si slujba religioasa

Buna ,

stie cineva ce taxa se percepe la biserica sf ilie?

si daca au si cor?

multumesc
    Fericirea inseamna iubire!

Inregistrat
    07.09.2011

Citat Postat de yonellala Vezi mesajul
    buna seara fetelor!!a facut cineva nunta la Biserica din parcul de la Casa de Cultura?cea de langa liceul de arta.....ce taxa percep?
    Buna!
    Taxa este de 100 Lei
    Noi ne am rezervat. O sa fie 3 sau 4 preoti. Nasii de obicei cam dau 100 de preot, dpinde de fastuozitatea nuntii si de nasi bineinteles.
    Se numeste "Biserica Sfanta Treime" sa nu scrieti pe invitatii sfintii trei ierarhi ca se enerveaza alea de acolo cate confuzii s au facut pana acum.
    Success!!!

Inregistrat
    18.01.2013

Citat Postat de ony_girl Vezi mesajul
    Buna!
    Taxa este de 100 Lei
    Noi ne am rezervat. O sa fie 3 sau 4 preoti. Nasii de obicei cam dau 100 de preot, dpinde de fastuozitatea nuntii si de nasi bineinteles.
    Se numeste "Biserica Sfanta Treime" sa nu scrieti pe invitatii sfintii trei ierarhi ca se enerveaza alea de acolo cate confuzii s au facut pana acum.
    Success!!!

si eu tot la Biserica Sfanta Treime voi avea cununia religioasa !este o biserica frumoasa,simpla,cu preoti care nu iti cer toti banii din buzunar (asa cum am auzit ca fac multi preoti ),insa am o problema si anume nu stiu la ce ora sa pun cununia ,avand in vedere ca nunta este pe data de 02.11.13 ,oare la ora 15 este prea devreme?

Inregistrat
    07.09.2011

Citat Postat de yonellala Vezi mesajul
    si eu tot la Biserica Sfanta Treime voi avea cununia religioasa !este o biserica frumoasa,simpla,cu preoti care nu iti cer toti banii din buzunar (asa cum am auzit ca fac multi preoti ),insa am o problema si anume nu stiu la ce ora sa pun cununia ,avand in vedere ca nunta este pe data de 02.11.13 ,oare la ora 15 este prea devreme?
    Cred ca este ok ora.

Inregistrat
    29.09.2012

A facut cineva cununia religioasa la Sf Mina, cea din parcul Tabacariei?Sau stie cineva ce taxe au ptr miri si ptr nasi? Multumesc anticipat!

Inregistrat
    07.11.2013

Noi am avut nunta la biserica din Topraisar. A fost o slujba minunata. Trei preoti : tatal, fiul, si unchiul. De vis!!! Cor bisericesc, exact asa cum trebuie sa fie o slujba! Recomand din toata inima! Merita drumul pana la Topraisar!

Cunoaste cineva cat este taxa la Biserica Greaca, daca au cor si preotii sa tina ceremonia si in limba greaca?

Inregistrat
    28.09.2014

Eu am platit taxa la biserica 200 ron.Intra si corul in acesti bani?Daca nu,cam cat costa corul separat?

Pagina 114 din 114 PrimulPrimul ... 1464104112113114

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us