Rezultate de la 1 la 6 din 6

Subiect: Primaria Targoviste-cununie in ce sala?

Inregistrat
    09.12.2010

Implicit Primaria Targoviste-cununie in ce sala?

Cine stie daca iti poti alege sala in care sa se oficieze cununia civila?as vrea in cladirea veche!

Inregistrat
    21.09.2010

Implicit Re: Primaria Targoviste-cununie in ce sala?

Eu stiu ca cu 2 luni inaintea nuntii trebuie sa faci cerere pentru cladirea veche. Si noi tot acolo vom face.

Citat Postat de asheritza Vezi mesajul
    Cine stie daca iti poti alege sala in care sa se oficieze cununia civila?as vrea in cladirea veche!

Inregistrat
    09.04.2012

are cineva idee daca se mai fac cununii sambata la targoviste? ca am auzit un zvon cum ca nu se mai fac cununii sambata ca nu mai vin cei care oficiaza cununiile ca nu sunt platiti.

Inregistrat
    09.04.2012

ehe....se pare ca sunt singura miresica de 2012 pe aici? sau cele care mai sunt nu vor sa impartaseasca idei?

Inregistrat
    21.09.2010

Noi am facut nunta intr-o sambata din august si nu a fost nici o problema. Doar ca trebuie sa platesti o taxa in plus, cred ca erau 100 ron daca nu ma insel. Spor la pregatiri!!!

Citat Postat de miccky Vezi mesajul
    are cineva idee daca se mai fac cununii sambata la targoviste? ca am auzit un zvon cum ca nu se mai fac cununii sambata ca nu mai vin cei care oficiaza cununiile ca nu sunt platiti.

Inregistrat
    08.10.2012

Dragi viitoare miresici,
    Avand in vedere cat am cautat pe forumuri de discutii aspecte legate de nunta, acum ca am trecut deja cu bine peste ea, am hotarat sa scriu aici despre toate aspectele, inclusiv cununia civila.
    Cununia noastra civila a avut loc pe 26 iulie 2013 (vineri). Cununii se pot oficia in orice zi, de luni pana sambata inclusiv.
    Mai nou, daca doriti sa faceti cununia sambata, se achita o taxa suplimentara de 100 de lei pt plata persoanei care oficiaza casatoria (pt ca la nivel local orele suplimentare la bugetari nu se mai platesc de ei ci de tinerii casatoriti).
    Noi am ales sa facem cununia in sala noua (cladirea anexa de la langa primarie), care este de altfel extraordinar de frumoasa, renovata de curand, curata, spatioasa. Daca am fi vrut sus in primarie, in sala florentina, mai plateam o taxa de 300 de lei. Noi am vazut cum arata si nu ne-a placut, mobilierul este vechi, spatiu mic....o fi ea cladire istorica dar pt o cununie mai degraba se preteaza sala noua.
    Pt ca am vrut sa facem cununia vineri (in timpul normal de lucru al bugetarilor) si in sala noua, nu a fost nevoie sa achitam de nicio taxa. Am platit doar 10 lei - contravaloarea timbrelor (nu stiu unde se pun dar nici nu conteaza ). La ghiseu, pt programare, trebuie sa mergeti cu 9-10 zile inainte cu un dosar care sa cuprinda: copii dupa BI sot si sotie, copii dupa certificatele de nastere sot si sotie + certificatele prenuptiale. Aceste certificate se elibereaza de medicul de familie sau de policlinici private (exemplu Polimed) dupa ce ati facut analizele de HIV si RPR (sifilis adica). Costa in jur de 60 de lei de persoana la Polimed. Odata ce aveti foaia cu aceste 2 analize, certificatele prenuntiale se elibereaza pe loc fie la policlinica resprectiva unde le-ati facut (mai costa cativa zeci de lei in plus, vreo 50 de lei), fie de medicul de familie.
    La primarie, la ghiseu, prezentati actele de mai sus, o sa va dea cateva formulare pe care le completati pe loc (ce nume vrea sa poarte viitoare sotie, regimul matrimonial, etc), voi spuneti data si ora si asta este, sunteti programati.
    Succes tutoror si sa nu aveti emotii!

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us