Rezultate de la 1 la 3 din 3

Subiect: Cununia religioasa in afara bisericii

Inregistrat
    30.05.2010

Implicit Cununia religioasa in afara bisericii

As vrea sa stiu daca ati facut careva cununia religioasa in afara bisericii, si cum ati procedat. Mie personal mi-ar placea foarte mult sa fac cununia relighioasa afara.

Inregistrat
    29.12.2010

Implicit Re: Cununia religioasa in afara bisericii

Si noi dorim sa facem cununia religioasa tot in aer liber deoarece avem religii diferite iar ca sa impacam pe toata lumea ne-am decis sa facem in aer liber....La aceasta idee ne lovim de multe probleme...o problema ar fi alegerea locului unde sa se desfasoare cununia religioasa...apoi am inteles ca nu toti preotii sunt de acord cu aceasta treaba...apoi trebuie amenajat si acel loc, etc.
    Si eu as vrea sa stiu daca a mai facut cineva cununia religioasa in aer liber, cum ati rezolvat toate aceste probleme?

Inregistrat
    31.12.2010

Implicit Re: Cununia religioasa in afara bisericii

Citat Postat de adelush Vezi mesajul
    As vrea sa stiu daca ati facut careva cununia religioasa in afara bisericii, si cum ati procedat. Mie personal mi-ar placea foarte mult sa fac cununia relighioasa afara.
    Buna Adelush
    Sincer si eu m-am gandit sa fac cununia religioasa afara, dar totodata mi-ar plasa sa vad si mirele in fata altarului asteptandu-ma si corul sa cante Ave Maria.
    Asa ca, am impacat si capra si varza, fac cununia civila in parc in foisor, si cununia religioasa la biserica

Bafta

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us