Pagina 289 din 289 PrimulPrimul ... 189239279287288289
Rezultate de la 2.305 la 2.309 din 2309

Subiect: Costumatia mirelui (de unde, cat costa, diverse ocazii, etc.)

Inregistrat
    07.01.2015

Implicit Re: Costumatia mirelui (de unde, cat costa, diverse ocazii, etc.)

Buna fetelor,

Am fost azi la Cavaliere si am probat un costum de mire superb. Din cate am inteles daca am face comanda se va fabrica in Calarasi. Am vrea sa mergem direct in Calarasi pentru a vedea si ce alte modele exista la aceasta fabrica. Stie cineva unde in Calarasi se fabrica?

Va multumesc

Inregistrat
    30.12.2008

Implicit Vand costum mire Alexandru Ciucu, pret 2000 ron - negociabil

Costum mire Alexandru Ciucu, limited edition 43 bucati, marimea 54, compozitie: 84% lana+16% mohair, 2 nasturi. Detalii catifea la rever, buzunare si nasturi.
    Potrivit unei persoane de 1,80 m inaltime si cca 80-90 kg.
    Pantalonii sunt ajustabili (+/-).
    Papion de catifea inclus.
    Predare gratuita in Bucuresti.

Inregistrat
    10.03.2014

Pt miresicile din Iasi. Noi am fost la Louis Purple in Palas si am vazut costume foarte frumoase, atat de zi cat si de ceremonie. Materialele super ok, iar preturile, nu stiu, banuiesc ca sunt tot ok: un costum de ceremonie - aprox 1500 ron, iar unul de zi aprox 1200 lei. Aici se adauga o camasa: de ceremonie 290 lei, iar de daily wear 220 lei, curea, pantofi, cravata/papion/batista buzunar/esarfa cu brosa/orice alt accesoriu vrea miresoiul la gat, butoni. Pfff, si al meu nu are nici de unele inca!!!!

Inregistrat
    15.11.2008

Buna, fetelor!
    Pentru ca de cumparat, mai bine sau mai putin bine, mai scump sau mai ieftin, oricine este capabil, cred ca in ziua nuntii, ar fi util sa renuntam la mentalitatea ca toata lumea se pricepe la orice. Eu am testat, rezultatele au fost neasteptat de bune si va recomand si voua. Mai intai cititi ce poate face un consultant de imagine: http://ralucadobrovolschi.ro/bride-g...dding-stylist/ Sunt curioasa daca cineva se mai gandeste sa apeleze la astfel de servicii.

Inregistrat
    05.11.2015

Citat Postat de NicoletaAura11 Vezi mesajul
    Buna ziua,
    Am vazut la targul de nunti un costum foarte frumos de la Filip Cezar. Au atelier pe Jean Monnet, dar totusi nu am gasit nimic despre ei. Daca si-a facut cineva costum pe comanda la ei,pentru ca lucreaza totul numai pe comanda, sau a mers la atelier as dori mai multe detalii.
    Multumesc
    Buna,

Sotul meu si-a facut costumul de mire la Filip Cezar. Vroia ceva mai special, nu doar un costum negru/bleumarin cu reverul mai lucios, si la ei am gasit un material care ne-a placut foarte mult (era un bordo inchis care la lumina se deschidea si la intuneric parea negru). Daaar, in afara de cum arata materialul, nu ne-a mai placut nimic altceva

Avand in vedere ca ne-a costat destul de mult (1340 euro - costum, vesta, 2 camasi) ne asteptam sa fie intr-adevar ceva special. Dar din pacate croitorii lor cred ca se pricep sa croiasca doar pe un singur calapod: barbatul perfect. Ori, in realitate nu e chiar asa: toti suntem mai strambi, avem un umar mai inalt, avem un pic de burtica, etc. Sotul meu a fost foarte nemultumit de cum a iesit costumul din mai multe motive:
    - pantalonii aveau un calapod ciudatel, erau foarte ingusti jos (stiu ca asa e la moda acum, dar nu avantajeaza pe toata lumea)
    - vesta numai cambrata nu era, desi am cerut in mod expres asta la toate probele
    - materialele sunt de o calitate extrem de proasta. Desi se lauda cu materiale bune, se sifoneaza si pantalonii si costumul extrem de repede. Un costum bun nu se sifoneaza!
    - camasile erau cam scurte si daca dansa o hora (sau orice cu mainile ridicate), ieseau din pantaloni (probabil au vrut sa faca reducere de material). Acest lucru se vede si la faptul ca una din camasi am cerut sa aibe nasturi negrii, dar ultimul nasture (care in teorie nu s-ar fi vazut ca era bagata camasa in pantaloni) a pus nasture alb
    - la camasa cu nasturii negri, taietura unde se inchid nasturii era prea mare fata de diametrul nasturilor, deci toata seara statea sa inchida nasturi care se deschideau la cea mai mica miscare.

Ce sa mai, probase inainte costume de la Apaca sau din Obor, care nu erau de fite, dar ii veneau mult mai bine.

Pe langa toate astea, ni s-a spus ca vor incepe lucrul la camasi cu o saptamana inainte de nunta! Adica noi aveam pe 5 sept nunta si ei pe 31 august (luni) incepeau lucrul ca nu aveau oameni. In fine, am acceptat (ce mai era de facut atunci?) si ne-au promis ca marti ne cheama la proba. Nu ne-au chemat (stupoare!) si cand i-am sunat miercuri dimineata sa ii intrebam de costum ne-au zis foarte senini ca sa venim joi la proba (in conditiile in care noi nu vazusem camasile si costumul nu era gata). In acel moment sotul meu s-a infipt un pic in doamna de la telefon si ce sa vezi? In doua ore ne-au chemat la proba. Evident, nu erau gata si a mai trebui sa revenim joi pt ultima proba si sa il luam.

In momentul in care le-am spus nemultumirile noastre legate de atitudinea lor si de rezultat, domnul Filip Cezar ne-a dat doar rapsunsuri arogante si tot insista ca din marinimia sa ne face cadou papionul, o pereche de butoni (din inox!) si o batista (pe care o iei din Unirii cu 15 lei maxim!).

De la un costum de mire pe care dai 1300 euro, te astepti la calitate si servicii impecabile, nu scuze penibile, intarzieri, materiale de proasta calitate, praf aruncat in ochi si nesimtire. Nu recomand deloc Filip Cezar! Daca ar fi sa dam timpul inapoi, luam un costum de la Apaca, facut tot pe comanda, dar pe calapod fix (alegi doar materialul) si care e de 6 ori mai ieftin!

Pagina 289 din 289 PrimulPrimul ... 189239279287288289

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us