Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 81

Subiect: Martipan //VS// Frisca

Inregistrat
    27.07.2010

Implicit Re: Martipan //VS// Frisca

Mie nu imi plac absolut deloc torturile asezate pe suport cu eraje!
    Putine sunt cofetariile care fac torturi si gustoase si aspectuase
    Majoritatea sunat asa chicioase..cu tot felu de plasticuri in ele...

2. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    10.02.2009

buna,fetelor!eu am comandat ieri tort din martipan...acum imi par eputin rau ca nu am intrebat si de tort cu glazura alba deasupra in loc de martipan...ma gandeam ca rezista mai bine martipanul
    orice barbat care crede ca e mai destept decat sotia lui,este casatorit cu o femeie inteligenta
    o sotie buna isi iarta intotdeauna sotul atunci cand ea greseste

http://picasaweb.google.com/100624638205370529137 poze de la nunta

4. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

Citat Postat de Cat_Eyes Vezi mesajul
    trebuie sa alegem tortul si nu stiu pentru ce sa optam.
    martipanul arata bine, e elegant.. dar - putina lume il mananca; cofetaria poate sa puna stratul/foiaia de martipan foarte groasa (trage la kg ) .. si nu putem controla asta etc

frisca e si ea ok.. dar se poate topi.. etc

care e cea mai buna alegere, din experienta voastra? care sunt plusurile si minusurile pentru fiecare?
    ce ati alege?
    Clar martipanul. Arata foarte bine, tine mai mult si da o anumita eleganta tortului. Frisca e mai putin rezistenta si nimeni nu isi doreste un tort de nunta care sa se topeasca, nu?

Multa bafta!

6. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de Ioanaaaaaaaa Vezi mesajul
    Clar martipanul. Arata foarte bine, tine mai mult si da o anumita eleganta tortului. Frisca e mai putin rezistenta si nimeni nu isi doreste un tort de nunta care sa se topeasca, nu?

Multa bafta!
    Nu sunt experta, dar conteaza si compozitia tortului. Eu l-am vrut din tiramisu si mi s-a spus ca nu merge martipan peste pentru ca e prea greu. Mi-au pus frisca...

8. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    21.02.2010

Citat Postat de oanadrag Vezi mesajul
    Mie nu imi plac absolut deloc torturile asezate pe suport cu eraje!
    Putine sunt cofetariile care fac torturi si gustoase si aspectuase
    Majoritatea sunat asa chicioase..cu tot felu de plasticuri in ele...
    Poate iti plac astea....Nico, acum vad unul cu orhidee verzui si santini, poate te inspira
    Imagini atasate Imagini atasate

10. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

si noi am avut tortul din ciocolata. Initial am comandat un tort de proba din martipan dar nu ne-a placut gustul si am ales un tort din fructe de padure acoperit tot cu frisca naturala. Am avut probleme cu el ca la restaurant avea o camera frigorifica mare unde erau si carne si altele si atentie mare, frisca prinde miros. fiindca tortul era inpartit pe 4 platouri separate ale suportului au demontat suportul si l-au pus intr-un frigider de vinuri unde nu era miros.
    Mare atentie cu frisca si in ce frigider il baga. Trebuie intrebat la restaurant daca au frigider cu alte mirosuri in el si sa fie frigider nu congelator. Am auzit de unii care au bagat la ora 8 seara tortul in congelator si dimineata la 4 era beton.

12. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    16.12.2010

Citat Postat de Cat_Eyes Vezi mesajul
    trebuie sa alegem tortul si nu stiu pentru ce sa optam.
    martipanul arata bine, e elegant.. dar - putina lume il mananca; cofetaria poate sa puna stratul/foiaia de martipan foarte groasa (trage la kg ) .. si nu putem controla asta etc

frisca e si ea ok.. dar se poate topi.. etc

care e cea mai buna alegere, din experienta voastra? care sunt plusurile si minusurile pentru fiecare?
    ce ati alege?

Se pare ca MArtipanul e la moda

14. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    16.12.2010

Citat Postat de andrea85 Vezi mesajul
    Si eu ma aflu in aceasta situatie si nu ma pot hotari...
    Martipanul arata foarte bine, dar nu prea e pe gustul fiecaruia. Iar frisca le cam place oamenilor si cred ca daca tortul este tinut la rece nu are cum sa se topeasca, pana il aduc in sala si il taiati. Eu cred ca totusi cumva mai mult pentru frisca sunt...dar inca nu sunt 100% hotarata.

De obicei lumea prefera frisca, deci lumea da banii.

16. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •