Pagina 2 din 11 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 81

Subiect: Rochie de mireasa "cu experienta"

Inregistrat
    21.01.2009

Implicit Re: Rochie de mireasa "cu experienta"

Rochita est cu adevarat superba. Felicitari!!!

Si eu am purtat o rochita cu experienta. Cind imi cautam rochita, chiar m-am bucurat ca am la dispozitie si aceasta optiune. In schimb, reactiile din partea familiei au fost oarecum retinute - ca sa nu zic negative.
    Din punctul meu de vedere insa, o rochita cu experienta indeplinea doua criterii la care tineam foarte mult: pret accesibil si o varianta mai ecologica. In plus, sansele sint ca modelele sa fie mai deosebite.

Mir&Mir_0541BisericaPlecarea [320x200].JPGMir&Mir_0208AlaiMireMarius [1280x768].jpgm&m-40 [1280x768].jpg

Citat Postat de Reni0921 Vezi mesajul
    si rochia mea o sa fie una cu experienta
    si acum, cu riscul sa ma intind in povesti va relatez cum a ajuns sa fie a mea

la mine nu era numai problema bugetului, era si faptul ca efectiv nu gaseam nimic care sa-mi placa macar cat sa probez.......................... un model era care mi-a atras atentia intradevar, chrystelle de la MS, dar am ales nici sa n-o probez macar, pentru ca stiam ca daca imi place, nu o sa-i pot rezista............................

am inceput sa caut in bazar si inclusiv pe alte site-uri...... pana cand o rochie ( total diferita decat ce-mi imaginam ca o sa am) pur si simplu m-a fermecat si m-a lasat fara respiratie.......................... era din alba iulia, eu fiind din cluj. nu era problema deoarece logodnicul meu, saptamanal mergea la alba, cu servici. si intr-o zi am luat-o frumos si pe mama si am mers la proba. cand am vazut-o in realitate..........
    arata suuuper. cand am pus-o pe mine..... uuuf ce bine m-am simtit in ea
    singura problema era, ca la bust trebuia sa fie cupele mai mici cam cu un numar. dar am probat-o si cu un sutien cu burete si asa era ok
    bineinteles ca am luat-o si nu imi pare rau nici o clipa. este o rochie unica, facuta la comanda in spania, care noua a costat 1500 de euro. eu am luat-o cu 1500 de lei. nici asa nu pot spune ca a fost cea mai ieftina rochie, dar avand in vedere ca am propus un buget de 1500 de lei pentru rochie, eu cred ca m-am descurcat perfect
    trebuie sa o mai modific, in sensul ca trebuie scurtat si pus sistem de prindere a trenei dar aceasta modificare nu o sa mai fie o avere

va arat rochia pe miresica de la care am luat-o (ca sa vedeti mai bine rochia), si va arat si cum imi vine mie, dar poza cu mine e foooarte neclara ca aparatul foto cam pe vremea acea era deja pe moarte (ultima poza este fara sutien, deci partea de sus sta mai frumos daca sunt un pic ridicati )
    proprietara nr. 1 Ataşament 367539

si eu Ataşament 367540Ataşament 367541Ataşament 367542

Inregistrat
    12.01.2009

Citat Postat de Mire2009 Vezi mesajul

Si eu am purtat o rochita cu experienta. Cind imi cautam rochita, chiar m-am bucurat ca am la dispozitie si aceasta optiune. In schimb, reactiile din partea familiei au fost oarecum retinute - ca sa nu zic negative.
    Din punctul meu de vedere insa, o rochita cu experienta indeplinea doua criterii la care tineam foarte mult: pret accesibil si o varianta mai ecologica. In plus, sansele sint ca modelele sa fie mai deosebite.

Mir&Mir_0541BisericaPlecarea [320x200].JPGMir&Mir_0208AlaiMireMarius [1280x768].jpgm&m-40 [1280x768].jpg
    foarte frumoasa

Inregistrat
    06.07.2008

[QUOTE=Reni0921;3364498]si rochia mea o sa fie una cu experienta

F frumoasa, cred ca as fi ales-o si eu; eu la vremea respectiva nu am luat in calcul acesta varianta, a rochitei cu experienta, dar cred ca daca ma uitam la rochitele puse la vanzare la bazar, luam alta decizie

Inregistrat
    25.06.2008

Si eu mi-am cautat o rochita "cu experienta" inainte de nunta, nu ma deranja faptul ca a mai fost purtata. Dar nu am gasit...am probat vreo 6 rochite dintre care 3 imi placeau foarte mult dar...nu am incaput in ele...
    Apoi am gasit-o pe "aleasa" in magazine...si nu m-am putut abtine....asa ca am dublat peste noapte bugetul pentru rochie...a costat 3000 lei...
    Acum dupa nunta, nu pot sa spun ca imi pare rau dar este foarte greu sa o vand...si vreau pe ea doar 1300 lei...mai putin de jumatate din pretul ei initial...sta inghesuita in dulap si abia astept sa o "marit"
    Asa ca, alegerea unei rochite cu experienta chiar mi se pare o solutie de luat in calcul...

Inregistrat
    27.01.2009

Eu am cautat sa inchiriez rochia dar nu am gasit ceva sa imi placa ... si din pacate nu am remarcat sectiunea Bazar inainte sa imi iau rochia .. asta e! Mi-am luat o rochita noua care mi-a mers la suflet - nu pentru ca a fost noua ci pentru ca modelul a fost cel pe care mi l-am dorit! Acum sper ca rochita pe care am avut-o sa iti gaseasca o noua mireasa

Inregistrat
    14.09.2009

Si eu mi-as fi dorit o rochie second datorita faptului ca o porti o singura seara, ca este mai ieftin si ca multe dintre noi cumparam aceleasi modele, deci piata ar fi.
    Problema este ca am gasit preturile rochiilor second postate de fostele mirese exagerat de mari, desi nu prea reusesc sa le vanda, nici nu lasa la pret.
    Acum am gasit mai multe magazine care au reduceri uriase de pret si culmea, rochiile noi sunt chiar si la jumatate de pret decat cele second.
    Am foarte multe prietene care s-au casatorit, doar cele care au lasat un pret normal au mai vandut rochiile, la restul s-au ingalbenit in dulapuri sau cutii, pentru ca erau voluminoase.
    Maine ma duc la proba la un magazin foarte cunoscut, daca imi iau rochia promit ca pun poza si pret la rochie sa va convingeti ca de multe ori, cea noua e mai ieftina.

Inregistrat
    21.06.2009

Citat Postat de Mire2009 Vezi mesajul

Subscriu !
    Si toata admiratia pentru cea care a purtat rochia inaintea mea, pentru ca mi-a dat-o intacta, ceea ce nu pot spune acum despre ea.. (e adevarat, am facut si TTD si, oricum, nu intentionam s-o dau, it's mine, mine aaaaall mine ).

Inregistrat
    12.09.2010

Citat Postat de lauraflorina29 Vezi mesajul
    Si eu mi-as fi dorit o rochie second datorita faptului ca o porti o singura seara, ca este mai ieftin si ca multe dintre noi cumparam aceleasi modele, deci piata ar fi.
    Problema este ca am gasit preturile rochiilor second postate de fostele mirese exagerat de mari, desi nu prea reusesc sa le vanda, nici nu lasa la pret.
    Acum am gasit mai multe magazine care au reduceri uriase de pret si culmea, rochiile noi sunt chiar si la jumatate de pret decat cele second.
    Am foarte multe prietene care s-au casatorit, doar cele care au lasat un pret normal au mai vandut rochiile, la restul s-au ingalbenit in dulapuri sau cutii, pentru ca erau voluminoase.
    Maine ma duc la proba la un magazin foarte cunoscut, daca imi iau rochia promit ca pun poza si pret la rochie sa va convingeti ca de multe ori, cea noua e mai ieftina.
    constat si eu uitandu-ma la Bazar ca multe fete care scot rochia la vanzare pun un pret cu 40-50% mai mic decat cel platit de ele. si stau cu rochia si cate un an nevanduta, dar tin la pret.
    pai cum sa vinzi vreodata o rochita de 6000 de lei cu 3500, daca ea redusa in magazin cand apare noua colectie, e sub 3000? caz real, de altfel.
    In aceasta perioada sunt foarte multe reduceri la rochiile din colectiile mai vechi, inclusiv la rochii de designer si preturile au scazut si cu 60-70%. E de inteles atunci de ce nu se inghesuie lumea la bazar...
    In afara de situatia in care ai gasit THE ONE si nu ti-o permiti noua si o iei de la cineva, nu vad un alt motiv de a cumpara o rochie purtata, cand de banii aia iti iei rochia TA.

Pagina 2 din 11 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us