Pagina 62 din 62 PrimulPrimul ... 1252606162
Rezultate de la 489 la 495 din 495

Subiect: Cununie civila Brasov

Inregistrat
    10.05.2011

Implicit Re: Cununie civila Brasov

Nu ai mentionat de actele doveditoare finalizarii unui divort in cazul in care unul din miri a mai fost casatorit.

Inregistrat
    12.12.2011

Citat Postat de lara2012 Vezi mesajul
    Am fost la starea civila. Am aflat urmatoarele:
    Documente necesare:
    -acte identitate original si copie viitori soti
    -certificate de nastere original si copie viitori soti
    -certificate medicale privind starea sanatatii, valabile 14 zile, trebuie expres mentionat ca persoana „se poate” casatori

Taxe:
    -permisiune fotografiere-10 lei
    -permisiune video- 20 lei
    -oficiere sambata 130
    -oficiere duminica 270

Program:
    Luni-miercuri- 8,30-11,00 si 13-16,30
    Joi- 8,30-11,00 si 13-18,30
    Vineri-8,30-11,00 si 13-14

Miercuri-Vineri- 12-13 oficieri casatorii
    Sambata si duminica- oficieri casatorii

Actele se depun si se completeaza declaratia de casatorie cu 10 zile calendaristice inainte de data oficierii casatoriei (se socotesc atat ziua depunerii actelor cat si ziua oficierii)
    Deci daca vrei Miercuri actele se depun cu o saptamana inainte Luni sau daca vrei joi inainte cu o saptamana Marti.

Certificatele medicale sunt tip, deci doctorul la care te duci decide ce anume faci sau nu faci. Sunt si standarde precum grupa de sange si 2 boli, dar la starea civila ii intereseaza doar tipul de certificat medical si mentiunea „se poate” casatori.

Sper ca am mentionat tot ce era necesar.
    Mersi mult, Simo!!!!! Cu siguranta ne ajuta! Ppropo, tu vei face Cununia Civila tot in aceeasi sambata???

Inregistrat
    22.01.2012

Cu placere! Eu o sa fac cununia civila cu o saptamana inainte de religioasa ca sa fie mai liber. Ma gandeam miercuri sau joi.

Inregistrat
    28.09.2012

Citat Postat de lara2012 Vezi mesajul
    Cu placere! Eu o sa fac cununia civila cu o saptamana inainte de religioasa ca sa fie mai liber. Ma gandeam miercuri sau joi.
    Este cel mai bine sa faci cununia cu o saptamana inainte sau chiar miercuri, joi sau vineri inainte de nunta pentru ca asa o sa fie si mai usor cu cununia religioasa si sa ai timp de toate, sa nu alergi dintr-o parte in alta.

Casa de piatra.

Inregistrat
    22.01.2012

Noi am facut cununia civila cu 8 zile inainte si tot m-am trezit la 5 dimineata ca sa fie totul ok. Daca aveam totul in aceeasi zi la cat ma mai trezeam?

Inregistrat
    05.07.2012

In sfarsit a trecut si nunta noastra. initial stabilisem cununia civila pentru duminica, in ziua nuntii. din fericire, in ultimele 2 saptamani, am mutat-o joi. a fost o alegere mai mult decat inteleapta. oricum am fost pe graba in ziua nuntii, nu vreau sa imi imaginez si cu aceasta cununie civila in aceeasi zi.

Inregistrat
    22.01.2012

Miresici...am nevoie de ajutorul vostru..

Am o prietena care vrea sa faca nunta chiar dupa Pasti imediat. Eu I-am spus ca la starea civila trebuie sa depuna un dosar cu tot ce ii trebuie cu 10 zile calendaristice inainte de data respectiva. I-am dat informatiile necesare. Trebuie sa fie prezenti ambii parteneri la depunerea dosarului si eu stiu ca este obligatoriu. Viitorul sot lucreaza in Anglia si el o sa vina inainte de nunta cu 3 zile si apoi mai sta 3 (o saptamana). Prietena mea a fost la starea civila sa intrebe cum sa rezolve problema asta, dar doamnele de acolo s-au trezit azi cu fata la cearsaf si s-au rastit la ea. Dilema este...ce se poate face? Viitorul sot chiar nu poate sa vina mai repede pentru ca isi pierde job-ul. Stiti voi? Multumesc!!!!!!!!

Pagina 62 din 62 PrimulPrimul ... 1252606162

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us