Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 12 din 12

Subiect: Apa de la robinet, apa plata sau filtru de apa?

Inregistrat
    11.11.2011

Implicit Re: Apa de la robinet, apa plata sau filtru de apa?

De ce te-ai demineraliza daca bei apa distilata? Doar mineralele se iau din alimentatie iar apa e cu treaba ei de hidratare ....

Inregistrat
    18.10.2012

Apa plata si atat.

Apa din Constanta e total diferita de zona, la ai mei nu se putea bea, mereu avea gust de peste sau de inalbitor , pe cand la matusa mea, apa de la robinet era mai rece si mult mai buna.

Acasa preferam sa cumparam apa plata sau cea minerala o prefera mama.

Pe cand la greci in Salonic cat am stat o beam apa de la robinet fara nici o problema, nu am stat sa o testez cum si ce fel, desi era gustoasa daca pot zice asa. Acum in comuna unde locuiesc , tot de la robinet bem, rareori cumparam apa plata...

Cu toate ca peste ceva timp va trebui sa bem apa numai imbuteliata, ca din cauza lui El Dorado vom incepe sa ne otraveasca apa si solurile de la viitoarea mina de aur

poate daca s-ar investi ceva si in conductele care transporta apa as avea in credere sa beau si eu de la robinet. Toata copilaria mea am baut doar apa de izvor pentru ca am avut norocul sa traiesc intr-o zona cu apa foarte buna. Acum nu o mai am asa ca am cautat alta varianta. M-am oprit tot la apa de izvor, dar imbuteliata, Calipso, despre care am citit ca este extrasa de la peste 250 de metri adancime din codrii vlasiei si este slab mineralizata. lucru foarte important pentru rinichii nostri.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us