Pagina 9 din 9 PrimulPrimul ... 789
Rezultate de la 65 la 71 din 71

Subiect: infometare sau nutritionist!!!

Inregistrat
    02.12.2014

Implicit Re: infometare sau nutritionist!!!

Eu mai am de dat 4 kg intr-o luna, ca atunci ma duc pt modificari la rochie, si nu prea stiu cum sa procedez, ca merge f greu. Am reusit sa dau jos 8 kg din ianuarie pana acum, cu renuntarea la paine, dulciuri, fainoase, orez, sport de 3 ori/sapt, plus tratamente corporale.
    M-as apuca de Dukan, dar ma gandesc ca vine vara si imi va fi f greu fara fructe

Inregistrat
    28.09.2014

Din pacate nu pot sa fac sport.Am avut piciorul rupt foarte rau cu tija etc.Sunt ok dar am interdictie la suprasolicitarea piciorului.Incerc cu abtinerea de la dulciuri.Rochia e cumparata,dar ma "tine "un pic pe coapse( e sirena).Asa ca musai sa slabesc la coapse.

Inregistrat
    03.02.2016

Incercati regimul bazat pe proteine! Eu una am scapat de 5 Kg in 3 sapatamani!

Inregistrat
    10.02.2016

Si eu m-am dus in ianuarie la nutritionist, avand muulte kg de dat jos pana in iunie la nunta. Am fost foarte sceptica ( inca sunt, asa cu o usoara frica..), dar am slabit 4.5 kg intr-o luna. Sper pana in iunie sa reusesc sa mai dau jos macar 10
    Va spun sincer ca sunt o mare sedentara/pofticioasa si am incercat pana acum tot felul de pastile si diete, fara rezultate. Pana nu am apelat la nutritionist nu am inceput sa vad rezultate...

Clar nutritionist! Dar pe langa nutritionist trebuie sa ai si putina ambitie si determinare. El iti face regimul, dar tu trebuie sa-l tii strict.

Inregistrat
    05.09.2013

Dragelor,

Recomand cu tarie dieta 3S conceputa de Carmen Bruma. Este o dieta care se bazeaza pe restrictia calorica, 3 mese pe zi, 2 gustari, ultima masa cu 4 ore inainte de culcare. Se mananca diversificat si sanatos, conteaza foarte mult cum se combina alimentele. Slabesti frumos mancand, fara sa iti afectezi sanatatea. Dieta dureaza 6 saptamani. In cazul meu a functionat perfect. Daca timpul va mai permite sa faceti si sport, ar fi minunat.

Mult succes va doresc!

Ideea cu infometarea ar trebui eliminata din start. Trebuie sa existe o dieta echilibrata, mese regulate, eliminate toate sucurile si mancarurile gen fast-food. Eu am avut probleme cu digestia, nu mancam mult dar totusi ma ingrasam. Am urmat o dieta cu apa alcalina care m-a ajutat sa-mi rezolv problemele cu stomacul, dar si sa slabesc. Apa alcalina are ph mai mare de 7 (trebuie cautata aceasta informatie pe eticheta). Eu am ales apa Calipso, apa usor alcalina cu ph 8,2. Mi-am schimbat complet stilul de viata, am mese ordonate si nu mai consum alimente procesate din comert. Apa alcalina ajuta la detoxifiere si la echilibrarea organismului.

Pagina 9 din 9 PrimulPrimul ... 789

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us