Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 41

Subiect: piscina si inot!

Inregistrat
    24.07.2008

Implicit Re: piscina si inot!

Citat Postat de pufulet2009 Vezi mesajul
    Mi-e putin cam frica, dar o sa incerc daca zici ca la onorabila mea varsta, putin trecuta peste 25, pot sa invat.
    E mai greu pana iti dai frica de apa... dupa aceea inveti usor. O cunostinta a invatat tot asa, cu instructor, la 36 de ani si de atunci merge constant la bazin.

Inregistrat
    20.04.2007

Citat Postat de Ancky Vezi mesajul
    Chiar vroiam sa te intreb daca te-a ajutat treaba asta la nastere. Eu am tot vazut gravidute la piscina si in luni mari si chiar imi spunea una dintre ele ulterior ca a nascut super usor.
    Din pacate nu am putut sa vad daca intr-adevar m-ar fi ajutat la nastere aquagym-ul sau gimnastica prenatala pt ca eu am nascut prin cezariana. Dar vorbeau fetele la aquagym, ca toate care au fost inainte la cursuri au nascut f repede si f usor.

Inregistrat
    20.04.2007

Citat Postat de pufulet2009 Vezi mesajul
    Mi-e putin cam frica, dar o sa incerc daca zici ca la onorabila mea varsta, putin trecuta peste 25, pot sa invat.
    Uite ca tocmai mi-ai adus aminte de promisiunea ce mi-am facut-o in timpul sarcinii cand mergeam la aquagym. Si anume, sa invat sa inot!
    Imi place tare mult apa, si de nu eram cu ditamai burtocul, mama mama ce mi-as fi dat drumul ca pestisorul in apa
    Cred ca o sa invat impreuna cu David
    Ultima editare de diaxyz : 23.03.2010 21:02:07

Citat Postat de diaxyz Vezi mesajul
    Uite ca tocmai mi-ai adus aminte de promisiunea ce mi-am facut-o in timpul sarcinii cand mergeam la aquagym. Si anume, sa invat sa inot!
    Imi place tare mult apa, si de nu eram cu ditamai burtocul, mama mama ce mi-as fi dat drumul ca pestisorul in apa
    Cred ca o sa invat impreuna cu David
    Si e chiar placut si cu ditamai burtoiul
    Eu ma duc o data pe saptamana la bazin (la ala din Babes al UBB-ului) si ma simt chiar ok. Cred ca si piciului ii place pentru ca in general e destul de linistit in apa.

LE: Apropo de inotul la copii, a testat careva babyswim? Nu a fost cazul sa merg inca sa vad care sunt conditiile, dar ca idee mi se pare excelenta si eu as vrea sa il duc cat de repede la balaceala. Ei pe site zic 4 luni.
    Ultima editare de Goldmoon : 24.03.2010 08:04:01

Inregistrat
    08.07.2009

Citat Postat de alexalia Vezi mesajul
    poti merge si la piscina de la Sala Sporturilor care apartine de UTCN sau la piscina din Babes care e a celor de la UBB. Eu merg la prima si e super ok. Nu as putea merge la WClass sau la Aquina pentru ca sunt mult prea mici (pe lungime).
    merci pentru raspuns!
    spune-mi cat costa abonamentul la sala sporturilor?

Inregistrat
    24.07.2008

Citat Postat de ionut_tuo Vezi mesajul
    merci pentru raspuns!
    spune-mi cat costa abonamentul la sala sporturilor?
    abonamentul lunar este de 180 lei dar nu stiu cat coosta daca te duci la curs de inot cu instructor personal. Cel mai bhine e sa dai o fuga pana acolo sau sa suni. Telefonul il gasesti pe site-ul utcluj la sectiunea studenti/piscina olimpica.

Sper sa nu fie o pb ca am detaliat asa de mult unde e pagina cu piscina dar si mie mi-a trebuit o vreme sa o gasesc

Inregistrat
    10.04.2009

Va rog sa-mi spuneti si mie pretul dupa ce-l aflati pentru incepatori cu instructor.

Inregistrat
    24.07.2008

Citat Postat de ionut_tuo Vezi mesajul
    eu vroiam sa merg la bazin...dar pana la urma nu am gasit nimic sa ma stimuleze
    sunt f delasatoare la acest domeniu...nu stiu de ce
    tu la care bazin mergi?te ajuta sa te mentii?sa slabesti?
    am mutat discutia aici ca deja suntem off-topic bine la tread-ul de medic endocrinolog

eu merg la Olimpic pentru ca lucrez la Poli si am abonament foarte ieftin. Dar si daca n-as avea as alege probabil Poli sau Babes pentru ca sunt singurele de lungime olimpica din Cj. Si eu cu inotul am ajuns la faza la care un bazin mititel cum sunt cele de la Iulius sau Aquina sunt mult prea mici.

Inotul te ajuta sa te mentii... daca mai tii si cura de slabire (dar din aia sanatoasa data de nutritionist) si mai faci ceva in timpul zilei nu doar stat in fund sunt sigura ca poti si slabi. Oricum chesti care imi place cel mai mult e ca iti modelezi corpul... se intaresc toti muschii, pentru ca la inot iti lucreaza chiar toti, unii de care nici nu stii ca-i ai, ti se intaresc dupa o vreme si bratele, picioarele, pielea devine mai ferma.... sincer, inotul chiar numai beneficii aduce.

Plus ca e sg sport recomandat la persoanele cu tot felul de dureri (de spate, incheieturi, etc). Sg dezavantaj pe care il vad eu e parul...Al meu e destul de lung acuma si orice faci tot se uda... ceea ce inseamna spalat, uscat...

A, si sa nu uitam, cred ca mamicile care au facut inot pe parcursul sarcinii s-au simtit mult mai bine si au avut nasteri mai usoare... cel putin asa am auzit, ca ajuta mult si la sarcina

Sa stii ca cumva trebuie sa te mobilizezi sa faci ceva, orice, mai ales daca vrei sa dai putin jos... sau macar sa te mentii!

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us